Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Výsledkem Orbánovy cesty k Putinovi je bombardování dětské nemocnice

Z odpálení 38 střel na města protistrany a vybombardování dětské nemocnice po odjezdu „mírového emisara“ je vidět, že Putin Orbána nebere vážně, je pro něj onuce, pohůnek, pro Rusko užitečný „idiot“, nic více.

Na konci minulého týdne přijel maďarský premiér Viktor Orbán do Moskvy. Podle svého vyjádření chtěl „dojednávat mír“ na Ukrajině. Za Putinem se vydal bez jakéhokoliv mandátu od ostatních členských zemí Evropské unie i NATO. Na mezinárodním poli za Unii jednají pouze předseda Evropské rady Charles Michel a vysoký představitel pro zahraniční věci Josep Borrell. Podle eurokomisařky Věry Jourové nešlo o mírovou misi, řekla: „To, co vezl na Ukrajinu, byl vzkaz Volodymyru Zelenskému, ať nastane příměří, což by znamenalo faktické vzdání se Rusku.“

Zde je vidět, že názory o zbavení Maďarska předsednictví v Evropské unii byly správné a než jej po 31. prosince 2024 předá Polsku, další a větší ostudy budou následovat. Tak jako v případě Miloše Zemana, kdy jsme si mysleli, že hlouběji už nemůže klesnout. Situace podle všeho vygraduje tak, že ostatní členské státy budou postaveny před rozhodnutí odebrat Maďarsku rozhodovací práva a zastavit peněžní transfery. Nejlepší by bylo jednostranné vyloučení na základě rozhodnutí většiny, a to navzdory tomu, že v Unii dnes takováto procedura neexistuje. Proto je potřeba ji vytvořit a použít. Tím by se eliminoval vliv dalších s Ruskem kolaborujících států, jako je Slovensko a výhledově Rakousko.

Co tedy bylo výsledkem Orbánovi exhibice u Putina? V pondělí 8. června Rusko odpálilo na Ukrajinu 38 raket a střel s plochou dráhou letu, které dopadly na Kyjev, Dnipro, Kryvij Rih, Pokrovsk. Zatím jsou zprávy o 40 mrtvých a 160 raněných. (Zde je několik příběhů lidí, co tam byli). V Kyjevě byla zasažena jedna z budov nemocnice Ochmatdyt, největšího dětského zdravotnického centra na Ukrajině. Že šlo o ruskou střelou v podstatě potvrdila monitorovací mise OSN. Poškozena byla i menší porodnice v jiné části města. V případě dětské nemocnice šlo podle všeho o cílené navedení střely s plochou dráhou letu Ch-101, prý nejmodernější ruské zbraně s přesností nízkých desítek metrů.

Porodnici zasáhly zřejmě trosky ruské střely, nebo pozůstatky rakety vypálené protivzdušnou obranou a způsobily smrt šesti lidí. Samozřejmě na všem nese vinu jen a pouze Rusko, protože nebýt jeho ostřelování Ukrajiny, nemusela k ničemu takovému dojít.

Orbán nemá k jednání s Ruskem mandát Unie ani Ukrajiny. Ale co od Ruska? To už vůbec ne a signifikantní je právě ono bombardování 8. července. Pokud někdo zmocní svého emisara v upřímně míněné snaze něco dojednat, logicky alespoň chvíli neeskaluje vzájemné vztahy. Odpálení 38 střel na města protistrany a vybombardování dětské nemocnice představuje pravý opak. Z toho je vidět, že Putin Orbána nebere vážně, je pro něj onuce, pohůnek, pro Rusko užitečný „idiot“, nic více. Může tlachat o míru, ať už vlastní propagandě věří nebo ne, ale to je tak všechno. Výsledkem Orbánovy cesty k Putinovi v červenci 2024 je bombardování dětské nemocnice v Kyjevě.

Autor: Vilém Barák | středa 10.7.2024 13:25 | karma článku: 20,38 | přečteno: 422x
  • Další články autora

Vilém Barák

Levná ruská válka pomocí dezinformací

Podle odhadu západních bezpečnostních služeb, pouze 15 procent výdajů ruské rozvědky slouží pro financování klasických špionážních operací a zbývajících 85 procent je určeno na aktivní ovlivňování nepřítele.

11.7.2024 v 15:24 | Karma: 15,73 | Přečteno: 323x | Diskuse | Politika

Vilém Barák

Fotbal čeká na první mrtvé na stadionech

Fotbal si říká o sektory s holým betonem, aby nešlo nic vytrhat, zapálit, obehnané mřížemi s přívodem elektrického proudu, se zabudovanými dálkově ovládanými vodními děly, vrhači slzného plynu, zábleskových a ohlušovacích granátů.

23.5.2024 v 18:42 | Karma: 25,94 | Přečteno: 1226x | Diskuse | Politika

Vilém Barák

Ať i zaměstnanec odůvodňuje svoji výpověď z pracovního poměru

Není něco shnilého v tomto státě, když dnes zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď pouze z kvalifikovaných důvodů a v opačném gardu, zaměstnanec může podat výpověď z pracovního poměru kdykoliv, a to bez uvedení důvodu?

22.5.2024 v 13:23 | Karma: 31,72 | Přečteno: 3597x | Diskuse | Politika

Vilém Barák

Jaká je šance Západu na vítězství nad ruskou totalitou?

Žádná předurčenost vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí neexistuje. K tom jsou zapotřebí zbraně a odhodlaní lidé. Pouze si namlouváme, že naše společnost má vůči totalitářským barbarům výhodu v efektivnosti a odolnosti.

16.5.2024 v 15:54 | Karma: 19,21 | Přečteno: 565x | Diskuse | Politika

Vilém Barák

8. května 1945 nedošlo k osvobození

Na 8. květen připadá Den vítězství, výročí porážky nacismu a ukončení 2. světové války v Evropě. Jak si ale připomínat tyto události? Nastala 8. května 1945 svoboda, aby šlo hovořit o osvobození?

7.5.2024 v 10:15 | Karma: 20,09 | Přečteno: 639x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Hvězdou příštího ročníku Colours Of Ostrava bude dýdžejské duo The Chainsmokers

20. července 2024  14:57

Jednou z hvězd příštího ročníku Colours Of Ostrava, který se bude konat v termínu 16. až 19....

KVÍZ: „Ježíšek je Děda Mráz a jede k nám.“ Znáte výroky papalášů z KSČ?

20. července 2024  14:25

Zatímco blábolení Miloše Jakeše na Červeném hrádku se lidé smějí, z jiných projevů komunistický...

SÓLO PRO DOLÁKOVOU: Nechlubím se, jen chci říci, že i vaše sny se splní

20. července 2024

Premium Názory, vzpomínky, glosy, momenty ze zákulisí. Každou sobotu píšou přední osobnosti české umělecké...

Pražské letiště po IT výpadku funguje normálně, síť lékáren opravila 220 poboček

20. července 2024  8:22,  aktualizováno  13:51

Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 297
  • Celková karma 20,92
  • Průměrná čtenost 2233x
Každý má právo hledat své štěstí, pokud to není na újmu jiným lidem. Vycházím ze zásady, že stát je tu pro občana a nikoliv naopak. Každý z nás má právo hodnotit, zda pravomoci vykonávané státem by nešly vykonávat lépe nebo jinak, například zda je nevrátit občanům. Neustále je třeba hledat, jak věci dělat levněji, rychleji, přesněji, prostě efektivněji.

Seznam rubrik