Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LJ

Snad by mohli zveřejnit, co pachatele motivuje k hromadnému vraždění. Někdo s ním špatně zacházel v dětství? Spolužáci ho šikanovali? Měl špatné rodinné prostředí? Je to vrozené? V USA mají každoročně tucet podobných případů, dobrali se tam k nějakému vysvětlení?

1 0
možnosti
JK

Sociální deprivace a přístup k účinnému prostředku. Plus určité zaujetí pro věc. Něco jako když někdo sbírá modely autíček. Je to hodně podobné. Obojí je kompenzací něčeho chybějícího. Sigmund Freud o tom psal celý život. Taky byl deficitní.

0 0
možnosti
MS

Policisté s dlouhou zbraní šli nahoru v sousední budově až téměř na výškovou úroveň střelce, ale v tu chvíli spáchal sebevraždu.

Vyšetřování u takových činů je vždy na dlouhou dobu, GIBS to odhaduje na několik měsíců - nejdřív na jaře. Analogické je vyšetřování leteckých katastrof.

0 0
možnosti
JK

Nevíte prosím, kdy se bude na jaře posouvat čas?

0 0
možnosti
JK

Hodně se diskutuje, že by se mělo mlčet jak hrob, aby to nenapodobili jiní takoví, jako byl David Kozák. Samozřejmě jsou na to různé názory placených odborníků, že to tak je lepší. Já teda mám svůj vlastní neplacený názor, a ten říká, že já mám svůj život uspořádaný tak, že není síla, která by mne donutila či jakkoliv ponoukla následovat příklad Davida Kozáka či jiných takových střelců a něco takového realizovat. Byť by se nepsalo o ničem jiném. To bych přestal číst noviny a net a četl bych si knížky. Já jsem jenom laik a myslím si, že takhle to mají normální lidi všichni. Neskočí z okna, když jim někdo řekne "Skoč z okna!". Stejně tak nebudou napodobovat šíleného střelce. Proč by to dělali? Copak lidem, kteří takto argumentují, to nepřijde divné? Mají to v hlavě v pořádku? - - - - Ostatně David Kozák nezaútočil proto, že si přečetl o nějaké střílečce v USA. Ta příčina je jinde. A je mi docela jasný, kde. Ale to je z ranku příčin, co stejně nemají řešení. Takže se o střílení může mluvit či mlčet jak chce, ony buď další střílečky přijdou, nebo nepřijdou. Informovanost na to nemá jakýkoliv vliv. Je potřeba vhodný člověk, to je celé.

1 0
možnosti
VV

V blogu je jedna velmi podstatná lež. Samočinnou zbraň útočník nikdy nevlastnil, ty jsou zakázané (dostat výjimku je téměř nemožné, tu má jen pár vyvolených - velmi dobrře zabezpečené a kontrolované soukromé sbírky historicky cenných zbraní a podobně). Útočník měl dlouhou samonabijecí pušku, běžný typ zbraně pro rekreační a sportovní střelbu.

0 1
možnosti
JK

Ano, slovíčkaření. Já teda vím, co umí kulomet, který je samočinný, že. Používám ho jako samonabíjecí. A kupodivu ho používám v samočinném módu, jako samonabíjecí. Chce to jen trochu citu v ruce. Protože střílet dávkami je pánubohu do oken. Kdežto po jedné ráně, to jsou dva zásahy za sekundu. David Kozák chválabohu takovýhle cit v ruce neměl. Resp. byl tak vytřesenej, že neměl v ruce prakticky žádný cit. Toto nás ochránilo před další dvacítkou mrtvých a stovkou zraněných, nejméně.

0 0
možnosti
RC

fakt mi chybi antikarma

0 0
možnosti
DN

Všechny studie aktivních střelců ukazuji, ze se učí od sebe. Odborníci proto doporučuji co nejméně o nich mluvit, co nejméně vysvětlovat jejich činy a motivy : vrah Kalivoda nebyl schopen střílet do lidí, jezdil metrem s pistoli, nevystrelil. Učil se střílet nejprve do krav, pak na lidi v lese ... teprve potom šel s taskou plnou střeliva střílet do metra ..to byl pravé zadržený!

Střelec na FF ho kopíroval: nejprve šel do lesa se ucit střílet na lidi.. pak na fakultu masově strilet. .

Divejme se tedy na to, co nám policie říká, optikou toho, ze pro naši další bezpečnost nechce ucit další střelce.

0 0
možnosti
VV

To je ale velký omyl. Řešit některé, politicky prodejné vedlejší příznaky (jomezení zbraní) a způspbit tím ještě větší škody než střelec (žádný zákaz zbraní nikdy nic nezlepšíl, vždy a všude se situace ještě zhoršila), nikam nevede. Zefektivnit policii jen trochu omezí dopad (ikdyž jak vidíme, policie je v takových případě beznadějně k ničemu, u nás i v zahraničí). Nic z toho nijak neomezí počet těchco vrahů! Jen místo 20 zastřelených bude 50 přejetých náklaďákem nebo 100 upálených. Pokud chcete něčemu takovému zabránit, musíte dobře znát příčinu, motiv, skutečný motiv a vše, co k vytvoření útočníka vedlo. říct, že měl "njakou psychickou nemoc" je jen amatérské infantilní zjednodušení a zametení problému pod koberec, takto fungují psychické nemoci jen ve filmech. Až pak se můžete pokusit udělat něco, co skutečně může zabrání vzniku takovýchto vrahů.

1 0
možnosti
IL

I32v94o 55L88y59č90k22a

15. 1. 2024 22:16

Škoda že tam autor nebyl a neřídil tu akci. Nebyl by tam ani jeden mrtvý.

2 0
možnosti
VV

Kdyby si policisté, kteří jsou placení za to aby správně zhodnotili informace (tady to zase tak složité nebylo) dělali svoji práci, byl by nanejvýš JEDEN zastřelený útočník. A případ by se nedostal ani na třetí stranu místních školních novin. Pak by ale ten velitel musel u policejních byrokratů obhajovat, že utratili tolik peněz na dopadení jednoho, mediálně nevyužitelného podezřelého. Policie nechce pomáhat ani chránit. Policie chce sbírat pokuty, mlátit demonstranty, zaklekávat děti kvůli rouškám a fotit se do novin před sexy řadou nových policejních vozů vybavených dle Kobry 11.

Po rozhození pěti lopat hnoje bylo na místě během 3 minut nejméně 6 policistů s neprůstřelnými vestami a samopaly...

1 2
možnosti
JS

Myslím si, že policie odvedla dobrou práci, mě spíš děsí těch téměř 200lidí co tu střelbu schvalují. Jak tito lidé vychovávají své potomky? K tomu, že jim všichni kolem ubližují? Novinaři by měli zveřejnit bydliště těchto lidí aby si lidé na ně dali pozor.

0 0
možnosti
JK

To je dobrý nápad. A co jim tak preventivně vymlátit okna kamením? Byl byste v životě spokojenější?

0 0
možnosti
MM

No hura!

Z naroda fotbalovych/hokejovych treneru, odborniku na dopravu ci cokoliv jineho bude narod specialistu na policejni praci.

4 0
možnosti
MK

Souhlas. Kdyby policie o střelci vůbec nevěděla tak by stejně do té Prahy jel a zavraždil těch lidí ještě víc. Nikdo by nemohl nic říci, jelikož policie vždy bude mít nějakou dojezdovou dobu od vzniku nějaké události.

Ale oni o něm rámcově věděli, vyhodnotili ho za tak nebezpečného, že začali evakuovat jednu budovu. Takže se asi nečekalo, že se jen někde zastřelí v koutě sám.

Tedy se nechalo vytipovat, že student filozofické fakulty nejpravděpodobněji bude na té fakultě, nebo v jiných jejích budovách, nebo v budovách kde měl jiné předměty. Případně menze, koleji ( pokud nedojíždí denně), bude vystupovat na nějaké stanici metra/ mhd atd.

Asi těžko by šel třeba na lékařskou fakultu kde to nezná.

Takže to, že se všichni vrhli na jedno místo a nenechali tu síť co po něm pátrala v činnosti, dokud se skutečně nepotvrdí kde je, lze hodnotit jako chybu.

Chce to vyšetřit a zlepšit postupy jak takové lidi najít, či izolovat. Jaká výstraha se komu pošle atd.

No a vybavit lépe policii. Proč by běžná hlídka nemohla mít v kufru

2x neprůstřelnou vestu a aspoň jednu pušku s optikou a patřičný výcvik ve střelbě na dlouhou vzdálenost?

Až nám sem naleze to kulturní obohacení co se do EU cpe z Afriky, tak se to bude ještě hodit.

1 0
možnosti
VV

"No a vybavit lépe policii. Proč by běžná hlídka nemohla mít v kufru

2x neprůstřelnou vestu a aspoň jednu pušku s optikou a patřičný výcvik ve střelbě na dlouhou vzdálenost?"

Přesně s tímto počítá krizový plán IZS z roku 2014 s názvem "Amok - aktivní střelec", podepsaný policejním ředitelem. A ani to nestojí tolik peněz. Jen za 1 ten nehomologovaný a svému okolí nebezpečný "bourací" rám na auto, kterých ted policie koupila cca 300, se dá pár neprůstřelných vest a taková puška pořídit. A ještě by zbylo víc než dost peněz na výcvik.

Spolehlivá puška s garantovanou přesností do 2.54 cm na 100 m jde koupit (i s DPH) za 40 000,-, puškohled za 15 000,-, luxusní neprůstřelná vesta pro dlouhodobé skryté nošení je za 20 000, "normální" klidně za 12 000. Jeden bourací rám je okolo 135 000,-.

P.S. na 100-200m není potřeba zase tak velký výcvik. 100m je běžná vzdálenost, na kterou se nastřeluí mířidla/optika dlouhých zbraní a do cca 200 až 250m je dráha střely dostatečně plochá, aby nebylo nutné korigovat propad střely.

1 0
možnosti
  • Počet článků 297
  • Celková karma 21,01
  • Průměrná čtenost 2234x
Každý má právo hledat své štěstí, pokud to není na újmu jiným lidem. Vycházím ze zásady, že stát je tu pro občana a nikoliv naopak. Každý z nás má právo hodnotit, zda pravomoci vykonávané státem by nešly vykonávat lépe nebo jinak, například zda je nevrátit občanům. Neustále je třeba hledat, jak věci dělat levněji, rychleji, přesněji, prostě efektivněji.

Seznam rubrik