Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

MM

jako má to hloubku, tenhle článek toho Viléma Barák

0 0
možnosti
MB

V diskusi se mnohokrát objevila otázka na skloňování mužských jmen, resp. zda je pro odpůrce přechylování také nepřijatelné. Mám dojem, že odpověď nezazněla (jestliže ano, pak se omlouvám). Například jestliže je nepřijatelný titulek "Další vítězství Williamsové", vadí i "Rekordní Nadalův triumf"?

2 0
možnosti
LM

Nejkrásnější je Suzan Vegová, Suzi Quatrová a jiné zvrácenosti.

1 0
možnosti
MB

Kdybychom šli ještě hlouběji, mohla by to být Zuzana Čtverečková.

0 0
možnosti

Kdyz to shrnu, problem sklonovani lze obejit krestnim jmenem. Mohou nastat situace, kdyz se to nebude hodit, ale jsou zridkave a tudiz nepodstatne.

Muslim si, ze zalezi na mediich co se bude pouzivat. Da se zit s obojim a chleba se nezlevni

0 0
možnosti
JK

A co takhle: "Přestaňme prznit češtinu tím, že ženu budeme oslovovat jako chlapa" ? Přechylování v češtině má svůj účel a zdaleka není jediným jazykem, který tento způsob používá.

14 1
možnosti
DK

Jenže ti lidé (ženy) se nejmenují přechýleně !!

1 2
možnosti
FK

Nejhorší je, když má jednotlivec osobní názor a vnucuje ji ostatním jako obecnou normu!

12 0
možnosti
VB

Ano, přesně tohle se Vás týká. Čechoprzněte si dál, akorát já bych Vám řekl, že vůbec nevím o kom mluvíte. Doufám, že takových bude čím dál více.

Z 77 000 náhodných lidí je 68% pro ukončení čechoprznění (viz odkaz na článek).

0 5
možnosti
Foto

Souhlasím. Protože bez kontextu lze někdy těžko rozpoznat, zdali jde o ženské či mužské jméno, navrhoval bych v těchto případech zavést pravidlo, že se při prvním výskytu (v rozhovoru, ve zprávě, v článku, při komentování...) musí užít takový obrat, z kterého to bude pro následující chvíle jasné. Třeba: "herec Leslie Nilsen", "tenistka Ons Džábur" atp.

3 0
možnosti
VB

Slušnost by to byla, ale stačilo by uvádět i křestní jméno.

2 1
možnosti
  • Počet článků 320
  • Celková karma 17,71
  • Průměrná čtenost 2188x
Každý má právo hledat své štěstí, pokud to není na újmu jiným lidem. Vycházím ze zásady, že stát je tu pro občana a nikoliv naopak. Každý z nás má právo hodnotit, zda pravomoci vykonávané státem by nešly vykonávat lépe nebo jinak, například zda je nevrátit občanům. Neustále je třeba hledat, jak věci dělat levněji, rychleji, přesněji, prostě efektivněji.

Seznam rubrik