Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seJ33a80n 19Z69i75e47g63l96e71r
Zasloužená karma 
Historie není černobílá. Stalin byl stejný netvor jako Hitler. Komunistický SSSR stejně zločinný jako nacistické Německo.
M81i24c54h69a70l 16K90a57n85d97a
Pakt Ribbentrop-Molotov byla kartelová dohoda dvou diktátorů. Oni pak zabrali, co se zabrat dalo a následně se jako správní gangsteři porvali o kořist.
V květnu 1945 se u nás pouze vyměnil jeden okupant za druhého a na svobodu se čekalo dalších 44 let.
A zločinec páchá dobro jenom ve chvíli, kdy se splete.
J73i40n58d16ř47i58c82h 29Z11a58p78l91e12t74a11l
nesprávná interpretace. Stalinské politbyro očekávalo nájezd ze západu už od roku 1928 (do deseti let se na nás vrhnou, proto musíme zběsile industrializovat, bylo to ve všech novinách i na všech jednáních, takový Stalingrad měl několik velkých staveb které jistě měly duální účel býti preventivní pastí na agresora) a prostě si jen pro ten nájezd opatřilo nárazníkové pásmo
když něco předvídáte, všichni vás mají za paranoika, a ono to pak vyjde, nedělá to z vás hnedka génia, ale nějaká zásluha to je
H85a79n26n31a 66R72y38b90n24i38c75k15á
Vynikající úvaha. 




karma
J70a78n 34Z37i26e12g58l56e18r
Moc pěkná a pravdivá úvaha. Chystám se napsat něco podobného.
J73a73r71o21s91l27a61v 48K92v89a21p79i67l
Samozřejmě máte pravdu v tom, že nacistické Německo i bolševický Sovětský svaz byly zločinné uchvatitelské státy s totalitními režimy, které páchaly po celou dobu své existence těžko uvěřitelné hrůzy. Obávám se ale, že se asi už nikomu nepodaří najít "objektivní" pohled na události II. světové války a co jim předcházelo především v Německu, Sovětském svazu, a dále v Japonsku, Itálii a Španělsku.
Podstatné je, že zatímco Německo, Japonsko, Itálie a Španělsko se svých totalitních režimů zbavily, Rusko jako nástupnický stát po Sovětském svazu pokračuje v totalitním režimu a agresivních výbojích v podivné směsici fašismu, nacismu a bolševismu.
L83u35b74o35m29í34r 44T49y44p77n70e52r
"Podstatné je, že zatímco Německo, Japonsko, Itálie a Španělsko se svých totalitních režimů zbavily."
Velmi rád si poslechnu váš rozbor zvláště o tom Japonsku. Ano, byla tam Američany prosazena demokracie a vybudována ústava (mimochodem dost brutální, zákaz vlastní armády nepostihlo ani Německo).
Ovšem jedna věc je dosadit někam demokracii a druhá probudit ji v lidech.
Není to tak dávno (řekněme v osmdesátých letech minulého století), co prověšinu běžných Japonců byl císař (i přes snahy USA) stále ještě prostě někým kdo má absolutní pravdu. Někdo, kdo prostě vládne státu. Mimochodem zkusit nadávat v japonské restauraci na císaře by byl znamenalo celkem hazardovat a to i mnohdy se zdravím.
Navíc samozřejmě pachuť toho, že zatímco Německu bylo umožněno po válce mít vlastní armádu, zatímco Japonsku ne stále zůstává.
A to i přes ironickou skutečnost, že síly sebeobrany (JSDF) jsou v regionu jednou z nejmodernějších defacto armád (byť oficiálně jsou to pouze síly sebeobrany, protože každý stát má právo na vlastní obranu) a v mnohém předčí a pravidelné armády evropských zemí.
M21a49r75t30i61n 88F53a27l92t22ý15n
A Vy neznáte Bulgakovovův román Mistr a Markétka, že se tak ptáte?
J54i19ř73í 55S75v51o30b47o64d34a
Váš pohled není objektivní. Některé události jste vykreslil do značných podrobností, jiné (ty klíčové) jste zcela vynechal.
Už v roce 1935 Hitler začal masivně zbrojit a k německému území připojil Sársko (na hranici s Francií a Lucemburskem). O rok později provedl vojenské obsazení Porýní (do té doby demilitarizovaná zóna). Ačkoli všechny tyto akce byly zásadním porušením mírové smlouvy, která ukončila první světovou válku, Francie nepodnikla vůbec nic. Vzápětí se Německo zapojilo do španělské občanské války na straně fašisty Franca. V březnu 1938 se Hitler zmocnil Rakouska. Británie a Francie nejenže opět žádným způsobem nezasáhly, ale dne 29. září dokonce podepsaly Mnichovskou dohodu (trefně označovanou jako mnichovskou zradu), která znamenala faktické zničení Československa. V té době mělo Československo se Sovětským svazem uzavřenou „Dohodu o vzájemné vojenské pomoci“. Sovětský svaz ale nezískal souhlas Polské republiky k transportu vojáků a přeletu letadel přes území Polska. Polsko dokonce vyhlásilo, že pokud se Sovětský svaz pokusí dopravit vojáky přes území Polska leteckým mostem, budou polští vojáci po letadlech střílet. Proč? Protože Polsko mělo v té době smlouvu o neútočení s Německem (z roku 1934) a dokonce se připojilo k Mnichovské dohodě, na jejímž základě zabralo části československého území (například na Těšínsku). Československého území se zmocnilo také Maďarsko. Dne 15. března 1939 se Hitler definitivně zmocnil zbytku našeho území a ze Slovenska udělal svůj vazalský stát. Až po těchto událostech, dne 24. srpna 1939 byl sjednán pakt Ribbentrop-Molotov.
Souhlasím s vámi, že ze zla nikdy nemůže vyrůst dobro. Jenže zlo nikdy nemá jen jediný výhonek, stejně jako dobro.
J13a94n 97Z62i90e82g33l21e67r
Váš pohled je hodně zkreslujíci až lživý. Polsko mělo už od roku 1932 smlouvu o neútočení se SSSR. V roce 1934 nejprve polská hlava státu Pilsudski sondovala na Západě možnost vojenského zásahu proti hitlerovskému Německu, když pro to nenašel podporu a vůli uzavřelo Polsko s Německem dohodu o neútočení.
SSSR nám v roce 1938 nechtěl přijít na pomoc, což dokazují ve svých pamětech Herben a Feierabend.
Československo mělo od roku 1935 spojeneckou smlouvh s Francii a SSSR, kde pomoc SSSR byla ovšem vázáná na pomoc Francie
Komunistický SSSR, kde masový vrah Stalin nechal zavraždit miliony vlastních obyvatel, byl srovnatelné zločinecký jako nacistické Německo. Rusové se po roce 1940 chovali v Pobaltí hůř než Němci v Protektorátu Čechy a Morava.
- Počet článků 347
- Celková karma 12,20
- Průměrná čtenost 2093x


















