Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dnes je pro Izrael největším nebezpečím Netanjahu

Netanjahu veden snahou smýt ze sebe vinu i neschopnost své vlády ortodiletantů všechno ještě zhorší, prostě zaviní věci nedozírných následků. Lemplovský stavitel hráze nemůže řešit příčiny jejího protržení a vést záchranné akce.

Vím, že všichni mají krvavé oči a na mysli jenom pomstu, ale tragédie, kterou způsobil Benjamin Netanjahu, řečený Bibi, se může ještě vygradovat v naprostou tragédii. Hamás izraelskou armádu nezaskočil, ona na potřebných místech vůbec nebyla. To už současná izraelská vláda nenapraví ani převážením tanků a samohybných děl ani mobilizací záložníků. Nemyslím to jako vtip, ale je to jako přijít s křížkem po funuse. Možná se nově bude říkat…vozit tanky po útoku Hamásu.

Netanjahu veden snahou smýt ze sebe vinu i neschopnost své vlády ortodiletantů všechno ještě zhorší, prostě zaviní věci nedozírných následků. Ten, který hrál jen na sebe, nepodpořil Západ ve válce s Ruskem, nešel s ním do sporu, tak od něj hrozí, že uvrhne Západ do konfrontace s arabským světem (Izrael teď potřebuje Západ, sám ale nepomohl).

S naznačeným postupem (blokáda vody, potravin, elektřiny) a vypjatou rétorikou, kdy silácké mediální hrozby se samovolně budou měnit v realitu, se zhruba za týden veřejné mínění začne obracet proti Izraeli. Zřejmě se zde zapomíná na nutnost blokády internetu, resp. mobilního signálu z Gazy. Již teď hérečky v hidžábech velice dobře hrají divadelní role zdrcených pozůstalých, kvílí, lomí rukama a volají arabský svět na pomoc.

To co se chystá podle všeho současný izraelský premiér udělat, popírá všechny pověsti o tom, že židovský stát se dokázal bránit nejen silou, ale i lstivostí. Žádné obligátní hry na spravedlivý trest přes výzvy…do 12 hodin vydejte rukojmí, zbraně a vyjděte s rukama nad hlavou, zaručujeme vám spravedlivý soud, v opačném případě začneme postupně bourat Gazu. Žádné snahy alespoň zapojit naoko do řešení arabské státy s tím, ať vyšlou své jednotky do Gazy dělat pořádek, nic, nic, nic. Kecy Bibiho o tom, že Izrael převezme bezpečnostní odpovědnost za  Gazu jsou strašné. Je třeba převzít odpovědnost za Izrael, ale bez Bibiho.      

Izraelci by Netanjahua měli okamžitě měli vykopnout z funkce bez ohledu na nějaké řeči, že napřed se musí bojovat a potom vyšetřovat. Ten kdo něco totálně zmrvil a je se svým selháním spojen existenčně, politickou kariérou i trestněprávně, přes hrozbu ztráty imunitu, nemůže chtít cokoliv napravovat. Policista, jemuž zavraždili dceru nevede pátrání a zatýkání pachatele, lemplovský stavitel hráze, nevyšetřuje příčiny jejího protržení. Po izolaci Gazy a likvidaci teroristů, kteří pronikly pohraniční bariérou je dnes pro Izrael největším bezpečnostním rizikem Benjamin Netanjahu.

Nedá mi to, aby nakonec nepřipojil poznámku. Po zhlédnutí záběrů útoku Hamásu na Izrael, již není přípustná migrace z arabského, resp. muslimského světa. Dovolím si tvrdit, že voliči v Evropě svým hlasování raději negují jakékoliv mezinárodní ujednání, migrační pakty, ustanovení námořního práva, kterými by jejich země měly být vázány a nuceny přijímat tento typ běženců. Zvláště, když ve městech Západu probíhají demonstrace oslavující vraždění Hamásu. Dovedete si představit shromáždění Rusáků, jak oslavují vraždění na Ukrajině? I když, všeho do času, toho se dočkáme na letní olympiádě ve Francii.  

PS: „Netanjahu nachází ve stavu „nervového zhroucení“, zatímco se snaží vyhnout ztrátě funkce v důsledku toho, že během vražedných útoků Hamásu 7. října nedokázal zajistit národu bezpečnost. Každá minuta, kdy je premiérem, představuje pro Izrael nebezpečí“. bývalý izraelský ministerský předseda Ehud Olmert v rozhovoru se serverem Politico (8.11.2023).

Autor: Vilém Barák | úterý 10.10.2023 12:30 | karma článku: 13,54 | přečteno: 589x
  • Další články autora

Vilém Barák

Levná ruská válka pomocí dezinformací

Podle odhadu západních bezpečnostních služeb, pouze 15 procent výdajů ruské rozvědky slouží pro financování klasických špionážních operací a zbývajících 85 procent je určeno na aktivní ovlivňování nepřítele.

11.7.2024 v 15:24 | Karma: 16,23 | Přečteno: 329x | Diskuse | Politika

Vilém Barák

Výsledkem Orbánovy cesty k Putinovi je bombardování dětské nemocnice

Z odpálení 38 střel na města protistrany a vybombardování dětské nemocnice po odjezdu „mírového emisara“ je vidět, že Putin Orbána nebere vážně, je pro něj onuce, pohůnek, pro Rusko užitečný „idiot“, nic více.

10.7.2024 v 13:25 | Karma: 20,56 | Přečteno: 423x | Diskuse | Politika

Vilém Barák

Fotbal čeká na první mrtvé na stadionech

Fotbal si říká o sektory s holým betonem, aby nešlo nic vytrhat, zapálit, obehnané mřížemi s přívodem elektrického proudu, se zabudovanými dálkově ovládanými vodními děly, vrhači slzného plynu, zábleskových a ohlušovacích granátů.

23.5.2024 v 18:42 | Karma: 25,94 | Přečteno: 1226x | Diskuse | Politika

Vilém Barák

Ať i zaměstnanec odůvodňuje svoji výpověď z pracovního poměru

Není něco shnilého v tomto státě, když dnes zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď pouze z kvalifikovaných důvodů a v opačném gardu, zaměstnanec může podat výpověď z pracovního poměru kdykoliv, a to bez uvedení důvodu?

22.5.2024 v 13:23 | Karma: 31,72 | Přečteno: 3598x | Diskuse | Politika

Vilém Barák

Jaká je šance Západu na vítězství nad ruskou totalitou?

Žádná předurčenost vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí neexistuje. K tom jsou zapotřebí zbraně a odhodlaní lidé. Pouze si namlouváme, že naše společnost má vůči totalitářským barbarům výhodu v efektivnosti a odolnosti.

16.5.2024 v 15:54 | Karma: 19,21 | Přečteno: 565x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

22. července 2024  9:36

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské...

Doba levných bytů je pryč. Prodej v Brně láme rekordy, ceny ještě porostou

24. července 2024  5:55

Téměř čtyřnásobek bytů v brněnských novostavbách si v druhém letošním čtvrtletí pořídili kupující...

Kvůli tlaku už žáci odcházet nebudou, říká dočasný ředitel lipenské průmyslovky

24. července 2024  4:53

Vyšetřování České školní inspekce problémů na Střední průmyslové škole stavební v Lipníku nad...

Nahotu v seriálu beru jako poctu, reaguje Žilková na rozhořčení herečky Mórové

24. července 2024

Veroniku Žilkovou (62) překvapilo vyjádření slovenské herečky Diany Mórové (54). Ta si postěžovala...

Auto z bazaru přestalo jezdit, reklamace zamítnuta. Co s tím, radí advokát

24. července 2024

Premium Ačkoli řada autobazarů garantuje jak kontrolu technického stavu vozidla, tak záruku při potížích,...

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...

  • Počet článků 297
  • Celková karma 21,01
  • Průměrná čtenost 2234x
Každý má právo hledat své štěstí, pokud to není na újmu jiným lidem. Vycházím ze zásady, že stát je tu pro občana a nikoliv naopak. Každý z nás má právo hodnotit, zda pravomoci vykonávané státem by nešly vykonávat lépe nebo jinak, například zda je nevrátit občanům. Neustále je třeba hledat, jak věci dělat levněji, rychleji, přesněji, prostě efektivněji.

Seznam rubrik