Praha 3 - Kdo zná jméno paní starostky?
V ulicích Prahy 3 jsme oslovili celkem 30 spoluobčanů s 3 jednoduchými dotazy. Každý z respondentů měl trvalé bydliště na Praze 3 a bylo mu více než 18 let.
Dotaz první
Znáte jméno současného starosty (starostky) Prahy 3?
počet | ||
14 | 47% | |
16 | 53% |
Paní starostka si ve srovnání s následující paní senátorkou nevedla špatně. Respondenti buď jméno znali, nebo se ke své neznalosti otevřeně přiznali. Chybné jméno bylo uvedeno jen v jednom případu (starosta Černý).
Avšak samotná skutečnost, že více než polovina dospělých obyvatel Prahy 3 nezná jméno své starostky, mi připadá neveselá.
Dotaz druhý
Znáte jméno současného senátora (senátorky), který byl zvolen v posledních senátních volbách na území Prahy 3?
počet | ||
2 | 7% | |
28 | 93% |
Ze získaného výsledku si nejsem jist, zda jej přičítat spíše nezájmu obyvatel o paní senátorku, nebo nezájmu paní senátorky o obyvatele. Správné jméno uvedli jen dva dotázaní. Další dva si vzpomněli, že se jedná o senátora s tělesným postižením, ale jméno neznali.
Dotaz třetí
Víte, kdy budou příští komunální volby v Praze 3?
počet | ||
5 | 17% | |
25 | 83% |
U třetího dotazu jsme mimochodem zaznamenali 8 odpovědí, ve smyslu že komunální volby budou ještě letos.
Samozřejmě nemám v úmyslu výsledky tohoto miniprůzkumu přeceňovat a jsem si plně vědom povrchnosti použité metody, přesto si myslím, že svou vypovídací hodnotu má. Je to dobrá zpráva pro všechny příživníky z komunální politiky – „můžete dělat cokoliv, lidé to stejně nesledují“.
Dnes jsem o svém kolegovi z práce zjistil, že je žižkovák stejně jako já. Je to chytrý chlap a ve svém oboru je skutečným profesionálem. O politiku se prý moc nezajímá. Založením je spíše pravicový volič a proto v komunálních volbách volil mix kandidátů z ODS a SZ (v našich podmínkách volil koalici a opozici současně). Na žádné konkrétní jméno si prý nevzpomíná.
K posledním komunálním volbám v Praze 3 se dostavilo 38,32% voličů. Pravděpodobně jen málokdo z nich v ten okamžik rozlišoval, zda jdou k volbám komunálním, nebo parlamentním – v této souvislosti si dovolím odkázat na kolegův starší článek "K většině v zastupitelstvu stačí jen 17,5 % hlasů voličů..."
Martin Viktorín
Česká kancelář pojistitelů - vydírání za miliardu ročně

Česká kancelář pojistitelů sama přiznává, že počet nepojištěných motorových vozidel neustále klesá. Tisková zpráva ze dne 23. dubna 2013 dokonce uvádí, že mezi lety 2011 a 2012 došlo k poklesu na historicky nejnižší hodnotu. Z téže tiskové zprávy však paradoxně vyplývá, že množství sankcionovaných motoristů radikálně roste a objem inkasovaných peněz se meziročně zdvojnásobil!
Martin Viktorín
Pedofilní flanďáci se zdviženou pravicí

Dejte do vyhledávače slovo „kněz“ a pedofilie se jen sype. Zadejte tam „Ratzinger“ a koukáte na hajlujícího mladíka v kněžském rouchu. Naše vnímání světa odpovídá přesně tomu, jakou potravu naší hlavě dopřáváme.
Martin Viktorín
Česká kancelář pojistitelů, metody mafiánů a pro každého jiný metr

Stejně jako dalších přibližně 400 000 řidičů každý rok jsem i já dostal „Výzvu k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných“ od České kanceláře pojistitelů. Prý jsem za své auto nezaplatil povinné ručení.
Martin Viktorín
Továrna na nenávist

Složenky vystavované v rámci volebních kampaní jsou již zaběhnutým postupem. Na jednu obvzláště vypečenou mě včera upozornil kamarád z Prahy 3. Místní KSČM si na dveře vyvěsila agitku proti církevním restitucím a vše doložila složenkou. Každý občan ČR bude prý na církevních restitucích tratit až 160 000 Kč.
Martin Viktorín
Ohrožený druh – politik... Kolik mají politické strany členů?

Poslední průzkumy veřejného mínění hovoří jasně. Důvěra v politický systém a politiky klesá. Pod pojmem straník si hodně z nás představí zarytého bolševika, nebo zkorumpovaného politika moderního střihu. Svůj podíl na tomto pohledu na svět mají nejen politici samotní a investigativní média, ale i nepřeberné množství občanských organizací, které upozorňují na korupci ve státní správě. Je to však správná cesta?
Další články autora |
„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky
Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze
Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....
Americká letadlová loď uhýbala palbě, při manévru utopila stíhačku za miliardu
Posádka americké letadlové lodi USS Harry S. Truman, která operuje nedaleko pobřeží Jemenu, si...
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Kostelecké uzeniny nedostanou dotaci, soud potvrdil střet zájmů Babiše
Pražský městský soud zamítl žalobu Kosteleckých uzenin z Agrofertu na ministerstvo zemědělství...
Pavel v neděli přijme hlavu státu. Hrad nezvykle mlčí, kdo přijede
Prezident Petr Pavel v neděli přijme zahraniční hlavu státu, oznámil Hrad ve stručné tiskové...
Rusko a KLDR začaly stavět most přes hraniční řeku. Utuží vztahy, slibují si
Rusko a Severní Korea ve středu zahájily stavbu silničního mostu přes řeku Tuman, který obě země...
Rusko znervózňuje Finy. „Syslí“ nové tanky a rozšiřuje základny u hranic
Rusko rozšiřuje své vojenské základny u hranic s Finskem. Západní zpravodajské služby se obávají,...
- Počet článků 13
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1090x