Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

1) Vyšší podíl výdaj na školství na HDP stejně jako podíly jiných výdajů na HDP ještě neznamenají vyšší výstup z tohoto výdaje.

2) Zvýšením peněz jsme žádného zlepšení ve školství nedosáhli. Ba naopak.

3) Školství musí především najít systém tlaku na kvalitu a vazbu na praxi.

4) Sám učím na vysoké škole, ale musíme si říci, že vysokých škol je prostě zbytečně mnoho. Buď je zrušme, nebo zaveďme školné.

JN

ad 1) To sice máte pravdu (v případě, že ty prostředky nebudou vynaloženy optimálně), ovšem pokud ten podíl bude naopak nižší, tak to nejspíš s úrovní školství bude ještě horší.

ad 2) Záleží na tom, podle čeho to posuzujete - třeba při mezinárodním srovnávání PISA jsme stále nad průměrem zemí EU.

ad 3) S tím naprosto souhlasím.

ad 4) S příliš velkým počtem VŠ rovněž souhlas. Nicméně od případného školného by měli být oproštěni studenti, studují obor, jehož absolventů máme nedostatek (tedy např. medicína, technické obory apod.)

AK

Myslím si, že zrušení inkluze by prospělo několika miliardami státnímu rozpočtu ale zejména žákům a kvalitě jejich výuky.

JP

Ve školství je třeba především udělat pořádek. Pořád je to bezedná díra na peníze daňových poplatníků. Stále přežívají učitelé, kteří vydrží s jedněmi přípravami 40 let. A vysoké školy? Preferovat by se měla výuka studentů místo různých pochybných "projektů" , které slouží pouze k vedlejším příjmům pedagogů.

  • Počet článků 36
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 524x
Ing. Věra Kovářová. Bývalá starostka obce Chýně, poslankyně Parlamentu ČR, místopředsedkyně hnutí STAN,  překladatelka a učitelka německého jazyka. Podrobnosti o mně najdete na mých webových stránkách.

Seznam rubrik