Ve středu neděle, v neděli co?
Úderem půlnoci vypukla v Ostravě největší stávka v městské dopravě od roku 1989. Ostravané zažívají komplikace při cestě do zaměstnání či do škol. Využívají individuální dopravu autem či na kole, nebo raději při využití městské dopravy vyjíždějí s dostatečnou časovou rezervou.
Lidé jsou oblblí, co že je dnes za den - ale nic se neděje, vše je zařízeno.
Informace o spojích naleznou na jejich webu, kde byl zřízen speciální informační servis. Nebo také na speciální telefonní informační lince.
Takže webovat, volat a velmi snáze a operativně zjistíme kam a jak se dostat. Originální jak se patří, hlavně solidární a ohleduplné k těm, kteří jsou na městské dopravě závislí. V nemocnicích, na úřadech, ve školách, v zaměstnání - je oproti ostravské městské dopravě pracovní den, středa.
Možná se někde odehrají podobné scénky při nákupu lístků na dopravu, jako to předvedli herci Iva Janžurová a Felix Holzman při nákupu vstupenky na filmové představení. Ne a ne se shodnout a dohodnout na den v týdnu.
Odbory MD Ostrava se naopak dohodly – samy se sebou - a udělaly ze středy neděli. Cestující občan se dostal do role úplného hlupáka že vlastně neví, co je za den a jestli platí stále to zažité pojmenování.
Odbory ještě mají rezervu - sobotu. Tam je možná spojová dostupnost lepší oproti neděli. Bylo by ji velmi dobré zařadit místo pátku, aby si lidé opticky prodloužili výkend.
Když ve středu neděle, proč ne v pátek sobotu? Městská doprava si užije volnějšího tempa čtyři dny v týdnu, občan po dva dny musí pečlivě volat a webovat, poněvadž si takový přepych - jako ona - dovolit nemůže.
U něho se bohužel jedná o dny pracovní.
Věnek Kulhánek
Stranické záruky.
Poněkud úsměvně působí prohlášení Jiřího Čunka ohledně resortu zemědělství, kdy jedině jeho strana, KDU-ČSL, je schopna poskytnout záruky, že zemědělství bude ve správných rukách. Lidovci tak potvrdili svůj jasný zájem o resort zemědělství a dostali celé koaliční vyjednávání do podivného světla nějaké – z jejich strany - velmi pochybné stranické záruky, která začíná stále zřetelněji komplikovat další vývoj předpokládané vládní koalice.
Věnek Kulhánek
Občan Petr Nečas.
Velmi podivným způsobem vypovídá o své nedávné činnost v politice, ve které aktivně a na velmi významných místech působil dvacet roků. Snaží se, jako občan, politicky vysvětlit jak se v ní pohyboval až do vítězného pádu. Pádu, kterému předcházela jedna velmi zajímavá skutečnost. Dělal ze svého okolí loutky, které mu měly sloužit na postupu za slávou až se stalo to, co vůbec nečekal. Někdo si udělal loutku z něho samotného.
Věnek Kulhánek
Změna politiky státu se „starými“ politiky?
Koaliční je smlouva dopilovaná a navržená ke schválení, až na jednu významnou maličkost. Neobsahuje konkrétní návrhy a není zcela zřejmé o co se skutečně jedná. Jak se zdá, její obsah je v rovině principů, trendů a směrů, kterými se chce budoucí vláda ubírat. Asi zbožné přání, spočívající v nějakém chtění.
Věnek Kulhánek
Zemanův lid a Rusnokův úředník.
Rok s rokem se sešel, štědrost odměn zaměstnancům některých ministerstev se opakuje. Nic se nezměnilo, pouze vláda. Loňská, v čele s Petrem Nečasem, byla odsuzovaná kvůli neopodstatněným koňským odměnám a ta letošní, v čele s Jiřím Rusnokem – ač jeho ústy loňský stav kritizovala za neprofesionální stav - nedělá nic jiného. Asi z toho důvodu, že se považuje za profesionální, když i sám Miloš Zeman neopomněl zdůraznit, že je to vláda odborníků.
Věnek Kulhánek
Pod standardou pravdy neskutečné lži?
Občan se někdy – hlavně když se někdo splete - přiblíží k neskutečným pravdám, podložených ještě neskutečnějším lhaním. Okolnosti kolem Klausovy novoroční amnestie - s postupem času - stále více nasvědčují, že naše bývalá nejvyšší politická a hodnostářská patra ze zavedené tradice nevybočila.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují
Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...
Ze selského stavení v Sudetech udělali unikátní ubytování. Statek vstoupil do 21. století
Na Broumovsku, v krajině s hlubokou pamětí a jedinečnou atmosférou bývalých Sudet, vznikl projekt,...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
Nehoda uzavřela zhruba na hodinu dálnici D3 u Soběslavi na Táborsku
Nehoda uzavřela dnes večer zhruba na hodinu dálnici D3 mezi Soběslaví a Planou nad Lužnicí na...
Hasiči likvidují požár ve Veselí nad Moravou, vyhlásili druhý stupeň poplachu
Jihomoravští hasiči likvidují ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku požár autoservisu na Masarykově...
Hasiči likvidují požár ve Veselí nad Moravou, vyhlásili druhý stupeň poplachu
Jihomoravští hasiči likvidují ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku požár autoservisu na Masarykově...

Exkluzivní pronájem reprezentativních prostor v centru Jihlavy na Masarykově náměstí
Masarykovo náměstí, Jihlava
18 000 Kč/měsíc




















