Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Kdo z koho, nebo kdo a jak na koho?

Sjezd ČSSD na krku. Půjdou si volební lídři páni Michal Hašek a Bohuslav Sobotka po krku?

Zatím to tak nevypadá, ale co se jeví a v současnost zdá v jejich vztazích a ve vší slušností jejich mediálních sdělení, může být jen dobře kamuflovaný sen pro voličskou základnu. Taková růžička, úspěšně kvetoucí na bahenním podloží.

Nic nového pod sluncem, spíše s menšími obměnami stále se opakující prvotní vzájemná láska a soudržnost ideálů, postupně přecházející do stavu nenávisti pro nenaplnění osobních ambicí. Dalo by se o těchto vztazích a jejich vývoji diskutovat, jedno je jisté. Vždy bylo až na prvním místě vlastní já soupeřů a až potom strana, která k ukojení jejich vlastního já v nemalé míře přispívá. Na první pohled nevinný rozdíl, ale dost podstatný. Hlavně pro lídry.

Je zcela zjevné, že někdo ze zmíněných pánů stane v čele ČSSD a současně je alarmující, že oba byli svědky minulosti, kdy až na prvním místě byly osobní ambice jejich dříve úspěšnějších partajníků a jen trpělivost  je vynáší na post nejvyšší. Post předsedy ČSSD.

Jde jen o jedno úsměvné. Oba kandidáti na tento post bývali dokonalé, na vše použitelné pravé ruky některých předsedů ČSSD minulosti.

Pan Bohuslav Sobotka rukou pana Miloše Zemana, pan Michal Hašek rukou pana Jiřího Paroubka.

Majitelé těchto rukou byli naoko také v přátelském vztahu, skutečnost zcela odlišná.

Ale docela je možné, že výjimky pořád existují a v tomto volebním klání se dočkáme zázraku.

Kdo z koho, nebo kdo a jak na koho? Nijak. Ve spojeneckém vztahu přátel vše vyřeší. Tradice se přece musí dodržovat. Možná i ty povolební.

Autor: Věnek Kulhánek | neděle 13.3.2011 11:00 | karma článku: 9,44 | přečteno: 1221x

Další články autora

Věnek Kulhánek

Stranické záruky.

Poněkud úsměvně působí prohlášení Jiřího Čunka ohledně resortu zemědělství, kdy jedině jeho strana, KDU-ČSL, je schopna poskytnout záruky, že zemědělství bude ve správných rukách. Lidovci tak potvrdili svůj jasný zájem o resort zemědělství a dostali celé koaliční vyjednávání do podivného světla nějaké – z jejich strany - velmi pochybné stranické záruky, která začíná stále zřetelněji komplikovat další vývoj předpokládané vládní koalice.

19.12.2013 v 14:25 | Karma: 14,94 | Přečteno: 795x | Společnost

Věnek Kulhánek

Občan Petr Nečas.

Velmi podivným způsobem vypovídá o své nedávné činnost v politice, ve které aktivně a na velmi významných místech působil dvacet roků. Snaží se, jako občan, politicky vysvětlit jak se v ní pohyboval až do vítězného pádu. Pádu, kterému předcházela jedna velmi zajímavá skutečnost. Dělal ze svého okolí loutky, které mu měly sloužit na postupu za slávou až se stalo to, co vůbec nečekal. Někdo si udělal loutku z něho samotného.

18.12.2013 v 13:20 | Karma: 45,08 | Přečteno: 9667x | Společnost

Věnek Kulhánek

Změna politiky státu se „starými“ politiky?

Koaliční je smlouva dopilovaná a navržená ke schválení, až na jednu významnou maličkost. Neobsahuje konkrétní návrhy a není zcela zřejmé o co se skutečně jedná. Jak se zdá, její obsah je v rovině principů, trendů a směrů, kterými se chce budoucí vláda ubírat. Asi zbožné přání, spočívající v nějakém chtění.

13.12.2013 v 15:05 | Karma: 15,40 | Přečteno: 737x | Politika

Věnek Kulhánek

Zemanův lid a Rusnokův úředník.

Rok s rokem se sešel, štědrost odměn zaměstnancům některých ministerstev se opakuje. Nic se nezměnilo, pouze vláda. Loňská, v čele s Petrem Nečasem, byla odsuzovaná kvůli neopodstatněným koňským odměnám a ta letošní, v čele s Jiřím Rusnokem – ač jeho ústy loňský stav kritizovala za neprofesionální stav - nedělá nic jiného. Asi z toho důvodu, že se považuje za profesionální, když i sám Miloš Zeman neopomněl zdůraznit, že je to vláda odborníků.

13.12.2013 v 11:55 | Karma: 31,88 | Přečteno: 1138x | Společnost

Věnek Kulhánek

Pod standardou pravdy neskutečné lži?

Občan se někdy – hlavně když se někdo splete - přiblíží k neskutečným pravdám, podložených ještě neskutečnějším lhaním. Okolnosti kolem Klausovy novoroční amnestie - s postupem času - stále více nasvědčují, že naše bývalá nejvyšší politická a hodnostářská patra ze zavedené tradice nevybočila.

12.12.2013 v 11:30 | Karma: 33,19 | Přečteno: 1631x | Společnost

Nejčtenější

Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů

V Lošanech na Kolínsku byl slavnostně otevřen Památník věnovaný třem odbojům a...
10. června 2026  18:26,  aktualizováno  22:01

Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...

Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík

ilustrační snímek
8. června 2026

Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...

Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi

Festival Signal rozzářil centrum Prahy (15. října 2015).
9. června 2026  12:47

Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků

Zastávky na znamení, kočárky a tlačítka... Umíte je správně používat?
8. června 2026  16:21

Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...

Začíná léto a s ním i obří stavba u letiště. Neriskujte, že vám kvůli kolonám uletí letadlo

V následujících měsících bude v okolí letiště probíhat přestavba křižovatky...
8. června 2026  19:02

Míříte na dovolenou a ta začíná na Letišti Václava Havla v Praze? Tak zbystřete, hlavně pokud...

Razová na Bruntálsku má novou čistírnu odpadních vod a kanalizaci za 75 milionů

ilustrační snímek
12. června 2026  8:52,  aktualizováno  8:52

Razová na Bruntálsku má novou čistírnu odpadních vod a obecní kanalizaci na zhruba třetině území...

Takový titul pro venkovského faráře? diví se ocenění od papeže kněz ze Štípy

Otec František Sedláček ze Štípy (vpravo) dostal od papeže významný titul...
12. června 2026  10:02,  aktualizováno  10:02

Papež Lev XIV. udělil čestný titul monsignore dlouholetému faráři Františku Sedláčkovi ze Štípy u...

Přednost vlaků v Libni vyřeší nový most, o jeho podobě můžete hlasovat

Takto by mohl vypadat Libeňský přesmyk. Varianta 1. (vizualizace červen 2026)
12. června 2026  10:02,  aktualizováno  10:02

Vlaky na křížení dvou frekventovaných tras v pražské Libni si už nebudou muset dávat přednost....

Bojovnice, jež neustoupila zlu. Zdena Mašínová nabádala hlavně k odvaze

„Sama paní Mašínová při našem setkání apelovala na to, aby se poselství rodiny...
12. června 2026  10:02

Silná a statečná žena, nezlomná bojovnice proti zlu, pevná ve svých postojích. Život Zdeny Mašínové...

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia

Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...

  • Počet článků 2133
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 991x
Putující nešvary.

Seznam rubrik

Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.