Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Musíte nám pomoci, jsme lidé

Mám pocit, že se Evropané účastní jakéhosi divného závodu – zjistit který ze státu staré dobré Evropy, má ve vedení více neschopné, a nebo naopak v duchu multikuturního obohacení všehoschopné lidi, kteří mají vést a spravovat stát

Já chápu velmi dobře, že i ti nelegální imigranti, kteří odněkud utíkají, a kteří se chtějí mít v Evropě dobře, musí jíst, musí někde spát, musí se něčím přikrýt, musí mít nějaké oblečení a obutí, musí se někde umýt a někam chodit na záchod, musí… A hlavně MUSÍ jim to dát Evropa!

Evropské státy, a tedy i náš stát, dodržují Ženevskou konvenci o uprchlících z roku 1951. Zde je definováno, kdo je uprchlíkem, jsou definovány práva uprchlíků a jsou také definovány právní povinnosti států vůči uprchlíkům.

Nicméně, zde je definován pojem uprchlíka. Je to materiál Organizace Spojených Národů – protokol z roku 1967. Je to ve formátu *.pdf, má to sice 56 stránek v angličtině, ale doopravdy doporučuji si to podrobně přečíst, aby totiž nebyly zaměňovány pojmy a dojmy.

Uprchlík dle této definice je ten, který je: pronásledován a ohrožen na životě z důvodů rasových, náboženských, národnostních, dle příslušnosti k určité sociální skupině a nebo kvůli politickému přesvědčení. O ekonomických migrantech zde není ani čárka!

Každopádně zajistit logistické zabezpečení takové masy lidí je zkrátka problém i v případě, že budou hezky sedět a poslušně čekat až jim Evropa vše dá. A Evropa totiž oněm imigrantům vše potřebné bude muset dát, jinak to dopadnou nemůže, jiné řešení neexistuje. Zde chci předeslat, že v žádném případě nejsem pro to, aby se jim nepomohlo a použilo se jakékoliv krajní řešení! To by dopadlo zle. Buď jim totiž ty potřeby zajistíte, a nebo použijete sílu k vynucení si práva a pořádku, svého pohledu na věc, dodržování zákonů... Lhostejno, jak to nazvete, ale nic mezi tím. Nějaké polovičaté řešení neexistuje.

Ty lidi, kteří již jsou v Evropě, musíte zabezpečit a teprve potom přijde na řadu jejich kontrola, přezkum, zda mají právo na satus uprchlíka, a nebo zda budou vykázáni. Ale také Evropa musí okamžitě zastavit přívalovou vlnu, musí něco s touto invazí udělat.

Pokud to Evropa neudělá a nepomůže těm, kteří již jsou zde, může očekávat maximálně vlnu kriminality a zločinu. Ti zoufalí lidé zkrátka půjdou a vezmou si sami, pokud nebudou zabezpečeny jejich potřeby.

Jenže, a teď jsme u toho. Co volají? Co je od migrantů slyšet?

„Můžete nám prosím pomoci?“ Drží s prominutím „hubu a krok“ a jsou vděčni za podporu, za poskytnutí útočiště? Říkají snad: „Podejte nám pomocnou ruku, a my budeme vděčni a budeme se snažit…?"

Nelíbí se jim legislativa, kdy musí mít k zakoupené jízdence platný cestovní doklad, nelíbí se jim snižování sociálních dávek, nelíbí se jim jak naše ženy a dívky chodí oblékané, nelíbí se jim naše zákony a požadují dodržování svých importovaných, nelíbí se jim omezování volného pohybu. (Jenže ani nikdo vás, když nebude mít pas nebo občanku, tak se za hranice také nepodívá.) Nelíbí se jim spousta věcí, ale tak proč sem tedy proboha utíkají?

Ne, oni volají „Musíte nám pomoci, jsme lidé!“

A ruku na srdce, chtějí všichni ti nelegální imigranti, ti kteří doopravdy utíkají před válkou, ale hlavně ti, kteří spadají do kategorie ekonomický běženec, zabezpečení základních životních potřeb? Ne, zde je drobátko problém.

Oni požadují, oni si diktují, oni nařizují. Chtějí, aby se Evropa o ně postarala, aby jim otevřela svoji pohostinnou náruč, aby se konečně i oni měli dobře. Jak mi někdo vysvětlí, že ti kteří utíkají před válkou nejsou spokojeni s výběrem z nabízených jídel, nejsou spokojeni s ubytováním zdarma a nedokáží hodit odpadky do koše?

A co dělají Evropští politici? Dají jim to. Poskytnou jim vše co požadují a svým voličům vlastně ani nevysvětlují proč to udělali. Kupodivu ještě obyvatelstvo sousedních zemí obviňují z nenávisti, fenofobie, rasizmu a vyhrožují odejmutím výhod a dotací. Stále považují některé národy za povl, spodinu a dobré pouze k tomu, aby uctivě kývaly na to co za moudra je jim mocnými sdělováno. A když se některé opravdu invazí postižené státy chtějí bránit, například stavbou plotů, ostrahou hranic, zpřísněním procedur. Jsou okamžitě označeni vrcholnými představiteli Evropské Unie za nehumální a špatné. Když naopak bez kontrol pouští tyto lidi dál, aby migranti dosáhli svých vysněných cílů, je jednání  těchto zemí označeno stejnými politiky jako bezcharakterní a protizákonné. Jsou obviněni z porušování principů solidarity a je na ně skoro hleděno jako na původce těchto problémů.

Jenže právě původci, kterým teď skutečně nastává problém, tento stav vyvolali svým nezodpovědným jednáním, a rozdáváním sociálního zabezpečení kde komu. Naprostá absence zdravého rozumu a logiky.

 

Autor: Václav Řehák | středa 2.9.2015 13:21 | karma článku: 41,40 | přečteno: 2054x
  • Další články autora

Václav Řehák

Minuta ticha

Asi bych nepsal o takové triviální záležitosti, jako je uctít minutou ticha mrtvého, či mrtvé, oběti neštěstí... Každý slušný člověk ví, že to se zkrátka dodržuje. Kdyby se naneštěstí nestalo to, co se stalo.

12.9.2015 v 12:25 | Karma: 20,60 | Přečteno: 576x | Diskuse| Ostatní

Václav Řehák

A není to málo, Antone Pavloviči?

Vidím rozhodnutí politiků, která jsou přijímana pod tlakem okolností. Jak jsou přijímána „operativní a nestandartní“ řešení. Ale koncepce, a dlouhodobý plán neexistuje.

5.9.2015 v 10:13 | Karma: 27,67 | Přečteno: 748x | Diskuse| Ostatní

Václav Řehák

Je to invaze a politici jsou příliš zbabělí to říci

Je to konec civilizované Evropy a odehrává se přímo před našima očima, doslova v přímém řenosu. Tyto a podobné komentáře jsem si přečetl pod článkem v Daily Mail.

3.9.2015 v 11:00 | Karma: 38,72 | Přečteno: 1690x | Diskuse| Ostatní

Václav Řehák

To má být žert? Pokud ano, hodně se nepovedl

Útočník a terorista z rychlovaku Ajúb Chazzání byl „monitorován“ tajnými službami několika států a přesto pouhou shodou náhod neprovedl v onom vlaku masakr, a museli ho zastavit ne policisté, ale vojáci US army a civilisté.

23.8.2015 v 13:49 | Karma: 39,94 | Přečteno: 1863x | Diskuse| Ostatní

Václav Řehák

Chci se mít dobře ve Švédsku

A jsem ochoten pro to udělat mnoho. Třeba cestovat kvůli tomu přes 7 států Evropy, říkají budoucí Švédové. A oni skutečně cestují přes Turecko, Řecko, Makedonii, Srbsko, Maďarsko, Rakousko, Německo, Dánsko, až do země zaslíbené.

22.8.2015 v 13:41 | Karma: 40,42 | Přečteno: 1796x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Polské gangy jezdí do Česka s falešnými recepty. Hlavně pro léky na úzkosti

13. června 2024

Premium Polské gangy obchodující s léky na předpis – zejména na deprese a úzkosti – přišly na jednoduchý...

ANALÝZA: Diplomatický teror, zní z Izraele. OSN ho staví na úroveň Hamásu

13. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Napadený Izrael obvinila OSN z válečných zločinů, dává ho na černou listinu s al Káidou a...

Vláda schválila novelu o zjednodušení rozvodů. Zakazuje bití dětí

12. června 2024  23:09

Zjednodušení a zrychlení rozvodu i procesu hledání úpravy péče o děti z rozvedených manželství má...

Pokud nám nedají dost na školství, STAN nepodpoří rozpočet, varuje Bek

12. června 2024  22:56

Jestliže rozpočet na školství nebude splňovat vládní programové prohlášení, ministr Mikuláš Bek pro...

  • Počet článků 12
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1562x
Jsem obyčejný člověk, narozený v roce 1968. Občas něco napíši, občas cestuji, občas něco vyfotím...
Jsem člověk, který se nebojí poznat život z té drsnější stránky, jít ke kořeni problému.
Nemám rád lidi, kteří považují slovo "práce", za sprosté slovo. Neupřímné, zlé a hloupé lidi. Parazity, lehkoživky a nemakačenky. 

Seznam rubrik