Žili jsme na staveništi..
..kolejiště i vozovky činili, a to přímo pod našimi okny od časného rána do setmění. Své si však užili i chodci, které koloběh života zavedl v tyto končiny a mířili třeba na magistrát či v lepším případě k zubaři nebo i jinam. Čekal je tu chodník zúžený drátěnými ohradníky a do nosu se jim dral čmoud a do uší doléhal tlukot automatických kladiv.
Nás, co bydlíme v barácích kolem, místo cinkotu tramvají budila ráno píseň sbíječek ve stylu rokenrolu. Čápi na nedalekém komíně si řekli (klapli zobákem), kam jsme to vlezli, sem už tedy nikdy nepoletíme a vzali křídla na ramena (nepřesně řečeno) a rychle odletěli..
My jsme ovšem zůstali a už zase vstáváme s cinkotem tramvají místo budíku, neboť náš barák neumí pořád ještě létat a už se asi nenaučí.
Je prostě takovej usedlej..
Jan Vargulič
Jehla hledačka
Tak si mne ta jehla, lesklá a ostrá, mezi mnoha a mnoha lidmi našla, bodla a vpravila mi do ramene onen snad zázračný mok (pfizer). Zdvořile jsem se po chvíli zeptal, kdy se bude bodat, že čekám. Odvětili, že už se stalo.
Jan Vargulič
Četná pozorování
..rázu přírodovědného mívám sedě u svého puzzliště a vyhlížeje ven na blízkou (dosáhl bych rukou?) střechu od sousedního baráku a úzký proužek nebe nad ní. Nekonečná říše živočichů všech tvarů a forem je pro mne žel zredukována..
Jan Vargulič
Registrovanej
Díky výpomoci lidí tady okolo jsem šťastně (či nešťastně) registrovanej, mám své číslo (nikomu je neřeknu ani manželce), prý PIN, hluboko vpálené do ještě trochu živého masa jak to dobytče tam kdesi na už ne tak divokém Západě.
Jan Vargulič
Ach, léto
Při šumění topolů, vlastně jen jednoho, sedával jsem na balkonu - já kripl - uprostřed i na okrajích žhavého léta s knihou v ruce, sedával a pospával poblíž truhlíku, byl ve výši mé hlavy a pěstovali jsme v něm afrikány. Kde se..
Jan Vargulič
Pěkné okamžiky
Dívám se na ligový fotbal, zatímco žena vedle v kuchyni probírá sáčky a pytlíky s potravinami a vyřazuje ty s prošlou záruční lhůtou (já kupodivu procházím dále, i když jsem vlastnostmi taky pytlík). Poznamenávám k ní, že zápas..
| Další články autora |
Myslíte, že znáte Česko? Tento letní test vás možná překvapí
Léto je ideální čas objevovat krásy Česka. Nabízí se hned několik míst, které rozhodně stojí za...
Zapomenutá historie slavného pražského lunaparku Eden. Jeho horská dráha měřila 5 km!
Do Edenu v pražských Vršovicích dnes míří lidé hlavně na koncerty nebo za fotbalem. Před sto lety...
Vypečené pražské semafory. Našli jsme v Praze přechod pro chodce, kde by uspěl jen Usain Bolt
Spěcháte a zelený panáček ne a ne se rozsvítit. Neustálým nervózním mačkáním čudlíku se sice...
Od běžné řidičky k ikoně pražských historických tramvají. Karolína Hubková slaví 13 let
Karolína Hubková je nejznámější pražskou „dámou na kolejích“. Její příběhy vyšly také knižně a už...
Místo, kde pomáhá „prehistorické moře“. Smrdáky lákají na unikátní léčbu
Na Záhorí existuje místo, kde se léčba neopírá o sliby, ale o přírodní zdroj s výjimečně vysokým...
Postarší muž se u lounského výstaviště ukájel před dětmi
Čtyřiašedesátiletý muž se odhaloval před dívkami, kterým ještě nebylo 15 let, za obdobný čin už byl...
Uprchlý vězeň si svobodu užíval pouhých 35 minut
Mostečtí policisté pátrali po uprchlém vězni, který si svobody moc neužil. Utekl z pracoviště ve...
Děčín nechal zmodernizovat kamerový systém ve městě
Městští policisté v Děčíně dokončili rozsáhlou modernizaci kamerového systému. Strážníci díky tomu...
Litoměřické školky povede od srpna nová ředitelka
Mateřskou školu Litoměřice, která sdružuje jedenáct mateřských škol, povede od 1. srpna nová...

Prodej rodinného domu 3+1 se zahradou?—?Hrachoviště
Býšť - Hrachoviště, okres Pardubice
4 990 000 Kč
- Počet článků 208
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 735x
































