Tak leť...
Chtěli jsem tě pustit na volno, tak jak jsi celý život pobíhala a poskakovala kolem nás a všech dalších, co tě milovali, měli rádi, tulili se k tobě a házeli ti klacíky.
Chtěli jsme tě pustit na volno, ale zároveň jsme v sobě oba měli i slova k zastavení před cestou, ze který se už bytosti nevrací a zaseknou se někde daleko, kde je nevidíme, ale víme, že tam někde jsou.
Ležela jsi před náma na stole u veterináře a tělo bylo klidné a my dva s Josefem ochromení jasným koncem něčeho, co trvalo více než patnáct let.
Ve všechny ty dny ve více než patnácti letech jsi zdobila svojí přítomností každou minutu našeho společnýho přebývaní.
Rajzovali jsme spolu po výletech, v létě chodili plavat, v zimě bok po boku jsme vyšlapávali do sněhu naše stopy. Žili jsme vedle sebe radostně, v posteli jsi nás hřála svým kožíškem až do rána, kdy jsi z postele seskočila, postavila se k jejímu boku a tak dlouho jsi nám koukala do obličejů, až jsme vstali a vyrazili na špacír.
Těšili jsem se domů, jako ses ty těšila, až dorazíme.
A najednou je prázdno a v oknech hoří svíčky a my bloudíme bytem a bulíme a bulíme.
Ale tobě už je, holčičko, dobře.
A to je nejdůležitější.
Důležitější než naše přání, abys tu ještě byla.
Už je ti dobře. Leť...
(fotku Stelly na louce u nás jsem udělal já)
Marek Valiček
Ze záchodových mís talíře na polévku

Doba je zlá. Někdo dokonce tvrdí, že horší už to bejt nemůže. Může. Ale nemusí. Záleží na nátuře...
Marek Valiček
Mír do tří dnů a vejce do Velikonoc

Při návštěvě New Yorku jsem si nenechal ujít „Fantoma opery“ v divadelním districtu a měl jsem štěstí být i u oslavy Dne díkuvzdání.
Marek Valiček
Jak jsme s choboty bojovali proti upadajícímu Západu

Zkusili jste někdy pobíhat po trávě s igelitovými pytlíky přes chodidla a házet v této situaci gumovým granátem???
Marek Valiček
Nožičky, ručičky a všechno to ostatní...

„Žití jde ve vlnách, milej zlatej. Někdy klidnej Táááálinskej rybník, jindy vlny, který tě seberou a tak tak se stačíš nadejchnout.“
Marek Valiček
Karel Havlíček není vždy Borovský

„Dosvědčiti mohu, že Rusové s ostatními Slovany nikoliv bratrsky, nýbrž nepoctivě a soběcky smýšlejí. Přibližují se s jidášským polibkem, aby nás pak strčili do kapsy...“
Další články autora |
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou
V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král
Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...
Za zpožděný let dostanou cestující nižší odškodné a později, rozhodla EU
Rada Evropské unie schválila po dvanácti letech revizi, která upravuje podmínky odškodnění při...
Dovolená autem. Za kolik natankujete v evropských zemích a co si ohlídat
Premium Za letošní letní dovolenou chtějí Češi utratit v průměru 1 400 eur, což je v přepočtu téměř 35...
Jak Mosad prošpikoval Írán svými agenty. Jsou mezi diplomaty, vědci i běžnými lidmi
Premium Koncem dubna oběsili v Teheránu šéfa kontrarozvědky odpovědného za honění špionů izraelského Mosadu...
Bez obřích baterií to nepůjde. Jak funguje úložiště v Jeseníku a proč jsou budoucnost
Premium Elektřina je budoucnost. Ve společnosti FENIX Group jsou o tom přesvědčeni. Firma, jejíž ústředí je...

Prodej nebytového prostoru, Hluboká nad Vltavou
Masarykova, Hluboká nad Vltavou, okres České Budějovice
2 600 000 Kč