Diskuse
Já chci, já chci, já chci…
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J44a69k75u97b 58K21n62e77c96h70t59o95v77s46k35ý
Všichní žáci nejlépe na víceletý gympl je mdoerní diagnoza.
B75o11h68u58m65i98l 37H81a28v24e85l
Mj. se netěším na ty odborníky, kteří nesnesou trochu stresu a chystají se dobývat
- vědu
- vesmír
- moře
- hory.
Nechtěl bych ležet na operačním stole takto vychovaných lékařů
M48i45r22o79s77l30a29v 27P95a48v57l61í22č15e87k
Já bych teda nechtěl ležet na operačním stole žádného lékaře
.
A73n67t20o24n17í86n 59T73i10c28h25e69r82a
Nesledoval jsem úplně podrobně, protože už mě to naštěstí nezajímá, ale není náhodou problém s kapacitou i na jiných středních školách včetně učňáků?
L18u16m87í57r 82V71i72t27h64a
Není. Celková kapacita středních škol včetně učilišť je letos podle marketingové společnosti Než zazvoní (specializuje se na marketing škol) asi o třetinu vyšší než počet vycházejících žáků ZŠ.
My máme letos menší počet uchazečů než loni, 40 km vzdálené gymnázium bude vyhlašovat i třetí a čtvrté kolo přijímacího řízení, obě bez přijímacích zkoušek.
Zájem se stále více koncentruje na maturitní obory, zejména gymnázia, a to hlavně ve větších aglomeracích. Přičemž se považuje za normální, že děti z venkova dojíždějí do škol ve velkých městech, ale děti z měst do venkovských škol dojíždět nechtějí.
Zaujal mne názor jednoho blogera, který by uvítal kdyby prestižní, jak on říká "kvalitní", školy otevíraly více tříd. :-) Není náhodou ta prestižnost a kvalita zajištěna mimo jiné přísným výběrem kvalitních uchazečů v počtu, který zvládne omezený kolektiv kvalitních pedagogů?
- Počet článků 43
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 493x


















