Bohatý levičák, to je rozmar. Chudý pravičák, to je debil.

  Přišel mi email, odpověď na minulý článek. Jak krásně mohou inspirovat dotčení čtenáři. Jak krásně mohou inspirovat komentáře pod články a nabádat autora k tomu, aby vyvíjel úsilí... Stále je o čem psát. Pokud je okurková sezóna, pomohou nespokojení a spokojení čtenáři či kolegové v práci.

  Máme tu opět onu ekonomickou nadstavbu Karla Marxe. 

  Použiji zde chytré Wikipedie, abych čtenáře zbavil hledání pojmů: "Pojmy základny a nadstavby patří k nejdůležitějším koncepcím marxismu. V zásadě se jedná o tvrzení, že nadstavba, kterou představuje duchovní kultura, instituce (umění, náboženství, státnost, myšlení), je určována ekonomickými faktory, tedy základnou. Tato koncepce je nazývána materialistický determinismus."

  No a máme tu naše pozůstatky v myšlení. Mohl bych nadále opakovat to, co jsem napsal minule. 

   Determinismus: Přesvědčení, že lidské jednání je předurčeno, determinováno (vnitřními nebo vnějšími) příčinami a danostmi. Tedy danostmi materiálními. Nedostatek materiálna rovná se, chudost pravičáka je zralost k debilitě. Nejsi bohatý, jsi předurčen (determinován) k věčné nespokojenosti, jak je možno v praxi sledovat u naší společnosti. Dá se říci v jakékoliv společnosti jež je determinovaná chudobou. Tedy, levíčackost bohatého je rozmarem. Stejně jako ledabyle rozhazující boháč na ulici. 

  Představujeme si zřejmě rozahzovačnost i u státu, abychom tak uvěřili onomu levičáckému blábolu o myjakosociálnídemokracie....., my to tu dáme do pořádku. Pro vás. Pro ty, kteří ví, že pravicovost myšlení se nehodí pro zchudlou střední třídu. Tedy tvrzení tzv. většiny, o které mluví nyní již i spojenec ČSSD, který si spolupráci s KSČM zakázal. Pro blaho lidu a ztrátu svobody cokoliv. My vás budeme řídit. Někde jsem již napsal, chleba a hry.

  A ještě jeden zajímavý komentář k mému minulému článku, týkající se zákonů: "Reaguji tvrzení, že vaši kolegové by se měli naučit zákony, i když na to pravděpodobně intelektuálně nemají. A že je jejich vina, že to nedělají. Podle mě je vina zákonodárců a naší společnosti, že člověk hendikepovaný buď svojí povahou, věkem nebo intelektem je tak snadnou kořistí všemožných bezcharakterních lumpů a práva se nedomůže, protože na to nemá potřebné peníze. Už několik let tvrdím, že vládní politické strany dělají všechno proto, aby z těchto lidí udělaly voliče komunistů (a všude za to dostávám záporné body). A co ukázaly loňské krajské volby? Že mám pravdu. I když to někomu připadá jako nesmysl, věřím, že většina lidí by raději pracovala než pobírala dávky. Pokud ale je výhodnější pobírat dávky, tak by se chovali neekonomicky, kdyby to nedělali. (Nejsem volič levice, ale už ani volič pravice, protože nechci volit ty, s jejichž praktickými kroky nesouhlasím jen proto, že mají ta ideologicky správná prohlášení. )"

  Ano samozřejmě. Můžeme tvrdit, že zákony jsou tvořeny pro vládnoucí vrstvy boháčů. A samozřejmě máte pravdu. Uvedu jeden snadný příklad. Pravidla silničního provozu.

  Překračování rychlosti, mohou za to špatné zákony, ne já jako občan. Díky podobným občanům se zákony musí neustále měnit. K horšímu, pro občany. Stejně tak zakázané telefonování při řízení vozidla. Vláda může za to, že se neproplácí faktury mezi podnikateli. Na co obchodní zákoník? Kde jsou mnohdy ta nepsaná pravidla? Winston Churchill řekl: "Když budete mít deset tisíc nařízení, zničíte jakýkoliv respekt k právu." Stejně jako opak. Pokud nebudeme dodržovat alespoň jeden zákon. vznikne dalších deset tisíc zbytečných. Je to koloběh lidské historie (lidé jsou nepoučitelní a nedokázal to změnit ani Ježíš).

  Domoci se práva je záležitostí každého občana. Vím, že to lze, jak jsem napsal minule. Vzdělávat se. Nemusíme znát všechny zákony, ale jen ty, které potřebujeme. Tvrzení, že se v tom ani právník nevyzná je mylné. Právník, který se v zákonech nevyzná je špatný právník. Jako je špatná restaurace, kde nedobře vaří a hrají si na výbornou kuchyni. 

  Kolik let vlastně bude trvat, až poznáme rozdíl mezi determinací (závislostí na okolním dění, podle Marxe nadstavby) a indeterminací, osobní svobodou. 

  Lidé by raději pracovali než brali dávky. Ptám se. Proč tedy berou dávky a nepracují?

Autor: | sobota 2.3.2013 14:46 | karma článku: 15,36 | přečteno: 1608x
  • Další články autora

Český železniční špunt

12.12.2014 v 13:40 | Karma: 11,64

Nemám peníze na léky

28.7.2014 v 10:29 | Karma: 13,87

Nemá někdo pumpičku na saně?

18.7.2014 v 14:44 | Karma: 7,99

Zvířátko a nebo člověk

17.7.2014 v 14:58 | Karma: 9,71