Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Postupující rozvoj IT se však dříve nebo později stejně prosadí i v této oblasti. Bude to za cenu značných vícenákladů a trvale negativních reakcí uživatelské veřejnosti.

Zdroj: https://blog.idnes.cz/vaclavfischer/digitalizace-neni-cemu-se-divit-a-nad-cim-lamentovat.Bg24080422

Souhlasím s vámi v té první části. Ve druhé ale ne: uživatelská veřejnost nebude negativní, pokud to bude fungovat!

Foto

Jako příklad "kdy stát neví, která bije" je elektronická Plná moc. Kdo někdy musel žádat o její papírovou verzi s ověřováním podpisů, musel zajásat, když Fialova vláda prosadila zákon o e-Plné moci. Avšak e-Plná moc nefunguje. Proč? Protože ji nikdo na NIC nepotřebuje, tak si ji žádný úřad zatím nezavedl. Komu se právě vybavila myšlenka "Kocourkov" - je na správné adrese.

JR

J20a86n 38R33á62ž

19. 8. 2024 13:04

Jestliže se digitalizace státní správy provádí bez konstruktivního dialogu s koncovými uživateli a to jak s úředníky co s produktem budou pracovat, tak s těmi jímž má zjednodušit komunikaci se státem, nemůže to dopadnout dobře ,. Viz digitalizace stavebního řízení, kterou Bartoš právě proto zvoral , ne že ne.

Ale na druhé straně chápu stesky všech, kdo se pokoušejí digitalizaci státu zavádět, že v prostředí zapleveleném byrokratickými předpisy, kdy je mnohdy státem nesmyslně vyžadováno jejich doslovné dodržování a ve kterých se díky neustálým novelizacím v tom co platí nevyzná ani zkušený právník, je vymyslet něco, co má systém zjednodušit, hodně složité.

  • Počet článků 38
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 584x
Elektronická grafomanie  zříceniny ze zřícenin.

Seznam rubrik