Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nejlépe to udělali Rumuni, Ceuacesca i s tou jeho postavili ke zdi

Komunisté se mezi sebou v rámci boje o moc navzájem likvidovali od samého počátku existence tohoto zla na zemi. Ale vždycky tak, že svého oponenta prohlásili za zrádce, špiona či agenta imperialismu, ale zásadou bylo 

nikdy nehovořit o zločinecké podstatě komunistické diktatury.

To známe velmi dobře i u nás, kdy se v padesátých letech soudruzi navzájem věšeli jako špinavé prádlo na základě zcela bizarních obvinění, přičemž skutečnou příčinou bylo to, že příliš mnoho věděli a dosáhli příliš mnoho osobní moci nebo popularity a tak mohli být ohrožením pro Kreml a tamní vládce.

Není problém si na internetu vyhledat informace o procesech se Slánským a jinými komunistickými darebáky, přičemž právě v případě Slánského navíc šlo o to, že Slánský byl židovského původu a Stalin byl antisemita. Ale ani v jeho případě se u „soudu“ nehovořilo o tom, že Slánský byl ten, kdo roztočil spirálu smrti v tehdejším Československu a rozpoutal třídní teror proti jeho občanům.

Ale pověsili ho ve vykonstruovaném procesu, kde obvinění odříkávali své předem naučená doznání a přijímali tresty smrti, aniž by se zmohli na jediné slovo na svou obhajobu, ale o jeho skutečné vině a zločinech nepadlo ani jedno jediné slovo.

Zato v Rumunsku roku 1989 to bylo úplně jinak. Manželé Ceaucescovi, ještě stačili nařídit střelbu do lidí, kteří zahájili po desetiletích komunistického teroru prosincovou revoluci, ale ani krev tisíců lidí nestačila utopit touhu rumunského lidu po svobodě, která přišla po pádu komunistických režimů ve střední Evropě i tam.       

Potom ještě stačili uletět ze střechy bukurešťského megalomanského paláce, aby pak chvíli bloudili v polích, kde je vysadila helikoptéra, než byli zatčeni a postaveni před vojenský soud. Rumunská armáda se totiž po pár dnech přidala na stranu lidu a vybojovala krvavou bitvu proti rumunské StB nazývanou Securitate.

A tak 25.12.1989 byli ti dva postaveni před vojenský tribunál a obžalováni ze zločinů proti lidskosti, tedy z genocidy páchané na rumunském lidu, z organizování ozbrojených činů a násilí proti rumunskému lidu, z ničení veřejného majetku a jeho rozkrádání pro vlastní potřeby a z pokusu o útěk ze země do zahraničí, kde měli na soukromých účtech uloženu asi jednu miliardu tehdejších dolarů.  

Po shledání viny ve všech bodech jim byly svázány ruce, byli vyvedeni před budovu, kde zasedal vojenský tribunál, postaveni ke zdi a byli zastřeleni osmičlennou jednotkou rumunských výsadkářů. Přesněji z nich bylo naděláno řešeto, protože tito do nich vystříleli celé zásobníky, tak hluboká byla nenávist k těmto dvěma komunistickým kreaturám.

Nicméně to byli jediní komunisté, kteří byli popraveni za své skutečné zločiny, nikoliv za zločiny vymyšlené tak, aby nebyla dotčena zločinná podstata komunistické ideologie. Možná i proto se velmi rychle pohnuly věci i u nás a jinde v bývalých zemích, kterým vládl skrze své loutkové komunistické vlády Kreml a proces rozpadu komunistických režimů se velmi urychlil. Protože i u nás si komunisté uvědomili, že by se velmi snadno mohlo přihodit něco podobného a mohl by jim být předložen účet s okamžitou a neodkladnou splatností i s úroky.

Že tomu tak nakonec nebylo a všechno proběhlo poměrně hladce a bez revolučních tribunálů lze přičítat především tomu, že u nás bylo 75 000 příslušníků sovětské armády, což zamezilo jak užití násilí ze strany domorodých komunistů tak i zasloužené odplaty na místních komunistických pachatelích.     

Zda tomu tak bylo dobře nebo ne, to je otázkou pro věčné diskuse, kterých jsme svědky dodnes. Já osobně to, že se celý komunismus odporoučel do kytek bez potoků krve a že Sovětský svaz stáhl své armády ze střední Evropy považuji za zázrak, který žiji. Ale na druhou stranu říkám i to, že Rumuni to udělali nejlépe.

Koneckonců mohli ty dva odprásknout, jako to udělali Italové s Mussolinim a jeho kumpány a jeho milenkou. Mohli ty dva pak pověsit za nohy někde na benzince a bylo by to stejně legitimní a spravedlivé. Ale ten okamžik, kdy dosud všemocnému diktátorovi a masovému vrahovi a jeho spolupachatelce sdělili, že jsou jen dva špinaví darebáci a budou za své zločiny postaveni ke zdi, byl velmi důležitý. 

Protože to byl jediný skutečný soud a akt spravedlnosti s komunistickými tyrany v celé Evropě! 

 

Miroslav Václavek

Šumperk 

Autor: Miroslav Václavek | středa 27.12.2023 17:00 | karma článku: 28,21 | přečteno: 972x
  • Další články autora

Miroslav Václavek

ANO, vajíčko z kterého se vylíhlo hnědé kuřátko

Majitel hnutí ANO, pan Andrej Babiš se konečně odhodlal ke svému politickému coming outu a strhl si masku demokrata s liberální tváří.

11.7.2024 v 17:00 | Karma: 39,00 | Přečteno: 3119x | Diskuse | Politika

Miroslav Václavek

Neříkejte nám pane Fialo, že je všechno v pořádku!

Ano, na první pohled se zdá, že vláda Petra Fialy vykazuje profesionální výsledky. Inflace je těsně nad dvěma procenty, nezaměstnanost klesá ke třem procentům.

20.6.2024 v 17:00 | Karma: 34,22 | Přečteno: 4854x | Diskuse | Politika

Miroslav Václavek

Liebengrad, příběh lásky těch, kteří se měli nenávidět

Liebengrad, to je název mé nové knihy, na které ještě pracuji. Její název je složen z německého liebe, tedy láska a grad jako Stalingrad a jak již název evokuje, odehrává se v Rusku.

29.5.2024 v 17:00 | Karma: 8,87 | Přečteno: 282x | Diskuse | Poezie a próza

Miroslav Václavek

Poslední ostrovy svobody

Svoboda je základní stavební kámen člověka. Je to způsob života, ke kterému byl stvořen a ke kterému ho vede jeho přirozenost a umožňuje mu být šťastný.

22.5.2024 v 17:00 | Karma: 14,15 | Přečteno: 430x | Diskuse | Cestování

Miroslav Václavek

Potkali jsme pořádnou svini...

Tedy, abych to upřesnil, potkali jsme pořádnou bachyni. Ale abych nepředbíhal, protože teprve vstáváme a oknem se dere dovnitř maďarské slunce.

9.5.2024 v 18:00 | Karma: 10,42 | Přečteno: 597x | Diskuse | Cestování
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  7:30

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Selhala ochranka? Tragédie byla blízko, střelce od Trumpa dělily desítky metrů

14. července 2024  9:58,  aktualizováno  12:54

Atentátník, který se pokusil zastřelit exprezidenta Donalda Trumpa, se podle tajných služeb dostal...

Střelili ho? Právě se stal prezidentem. Jak svědci prožívali atentát na Trumpa

14. července 2024  12:51

Když se ozvaly na volebním shromáždění exprezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii výstřely, nastal...

Po deštích opět horko. Na začátku týdne se vrátí tropické třicítky

14. července 2024  12:10

Přímý přenos V neděli jsou stále ještě zvýšené toky některých řek po vydatných deštích, ale už na začátku nového...

Přežili Roosevelt, Reagan a Trump. Atentátníci zabili čtyři prezidenty USA

14. července 2024  11:48

Co mají společného Abraham Lincoln, James A. Garfield, William McKinley a John Fitzgerald Kennedy?...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!