Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seT52o79m40á30š 15V45o25d38v88á72ř67k95a
Zdravím, pane Václavku. A děkuji. Nezbývá, než neustále bojovat se stupiditou některých jedinců, kteří se vzdělávají z reklamních letáků Kauflandů či Lidlu.
Což jim stačí, aby v případě zavelení jedním Asiatem vyrazili do ulic s pořváváním, že Sudety nedáme a sudeťáci raus. Pakliže se někde projevila čiročirá stupidita, bylo to v Brně u těch, co tam pochodovali s českými vlajkami s Rajchlem v čele.
J85a17k35u57b 96Š18o88l66c
Proti konání sjezdu bylo 57 % obyvatel ČR. Ale je samozřejmě jednodušší toto číslo nevnímat a věnovat se pár šílencům.
M85i48l55a82n 54Š58ť89a49s51t69n84ý
Také jsem "Sudeťák". Žiji ve městě, kde bylo před válkou 90% Němců. A kdykoliv před nějakým domem narazím na "kámen zmizelých", kterých je zde několik desítek, poctivě si ho přečtu, abych věděl, kdo v něm žil. Pochopitelně mi to v paměti neutkví, ale považuji ten nápad za dobrý počin.
V85l66a61s58t70i44m43i25l 14K86r10a45u46s
Jen malá poznámečka k větě "Když byli odsud po 750 letech potomci středověkých prospektorů vyhnáni....".
Ano, němečtí prospektoři k nám začali přicházet před 750 lety. Ale německé osídlení pohraničí se v průběhu dějin měnilo a postupně narůstalo. K největšímu nárůstu německých obyvatel došlo po Třicetileté válce, ve které české země přišly až o třetinu svého obyvatelstva.
Jinak žiji v malé vsi, která byla dříve převážně německá a kde se narodila i má německá babička. Ta zas měla pro změnu i jednu českou babičku. Moji předci z matčiny strany jsou takovou česko-německou bramboračkou.
R24i77c67h81a60r61d 72N98e17u63g34e14b34a57u75e55r
V Brně jsem mluvil s řadou odpůrců Sudetoněmeckého sjezdu. Bylo znát, že nikdy s žádným živým Sudeťákem nemluvili. Navíc rozvíjeli typické pohádky jako: - - Američané už se chystali z Ukrajiny napadnout Rusko a to se jen muselo preventivně bránit,
- Rozbili jste Československo. My jsme si ho založili v roce 1918, protože jsme byli v rakouské monarchii nedobrovolně,
- vy jste sem byli pozvaní jako hosté, běžte domů. Když jsem říkal, že já jsem český občan a že jsme doma tady, tak mi řekli: "Možná jste český občan, ale nějaký divný."
J54a75k85u29b 86Š81o39l34c
Já jsem zase v televizi viděl paní, která tvrdila, že se cítí za vyhnání Němců odpovědná. Co tím myslí a co z toho plyne, jsme se bohužel již nedozvěděli.
H58a64n22n62a 92R84y78b84n13i18c67k76á





karma od Sudetačky (tedy Brňačky z německo-starorakousko-česko-židovské rodiny) dnes u Švábů.
L90u17b88o89m96í85r 78S12t37e53j45s86k67a69l
Celoživotní sudetský Čech, z Lužice a Krušných hor, děkuje:
.
J59a21n 24Z25i59e42g48l43e33r
Zasloužená karma 
- Počet článků 760
- Celková karma 16,07
- Průměrná čtenost 2625x
Celková čtenost od založení blogu: 1 983 024


















