Starosta Soušek a spol. - ostuda pro Českou republiku

Ve svém posledním článku jsem psal, jak si vážím lidí jako je podnikatel ing. Štěpánek, který vyvěšením ukrajinské vlajky na své továrně podpořil své ukrajinské zaměstnance v boji za demokratizaci jejich země.O víkendu proběhlo na Krymu referendum, které civilizovaný svět neuznává, protože je v rozporu s ukrajinskou ústavou, mezinárodním právem a probíhalo pod „dozorem“ desítek tisíc ruských maskovaných vojáků a ruské „domobrany“. Z našich sdělovacích prostředků se dozvídáme, že se ho jako „pozorovatelé“ zúčastnili i tři občané České republiky.

Účast poslance Šarapatky se dá pochopit, protože hnutí Úsvit má ve svém programu asi právě jen to referendum. Sám předseda hnutí je navíc znám svými extremistickými a populistickými názory. Musíme doufat, že se tomuto hnutí nepodaří prosadit konání referend u nás pod „ochranou“ ruských vojsk.

Další poslanec Standa Berkovec (ANO) si svou přítomnost na Krymu bude zase moct zařadit na svých webových stránkách do rubriky Expedice, speciální projekty. Z jeho vyjádření je patrno, že to byl pěkný výlet, za který navíc nemusel platit a po letech si procvičil ruštinu.

K legalizaci nelegitimního referenda na Krymu se propůjčil i starosta Vysokého Mýta ing. Soušek. Jako občan bydlící v Pardubickém kraji se za něj stydím. Zvláště, když si mnozí z nás vzpomínáme, jak právě Vysoké Mýto trpělo za okupace sovětskou armádou v dobách komunismu.

Každý má samozřejmě právo navštívit jakou zemi chce, ale pouze jako soukromá osoba a pouze za své peníze. Přijde mi zvláštní, že se pan Soušek nezajímal o to, kdo jeho cestu platí. Stěžuje si, jak o situaci na Krymu informují naše sdělovací prostředky. Ale jak o něm informuje on? Popisuje jen samé spokojené lidi, kteří jsou z referenda nadšeni. Zapomíná na ukrajinské vojáky, kteří jsou drženi jako rukojmí a jejich rodiny jsou vyháněny ze svých domovů. Nemluví o krymských Tatarech, kteří již jednou zažili vysídlení ze své vlasti. Nepřijdou mu divné výsledky referenda blížící se magické hranici 100%, která je dosahována pouze v nedemokratických zemích.

Rozumným lidem je přece jasné, proč na Krym byli vpuštěni oni a další „nezávislí“ pozorovatelé z různých extremistických stran a dříve bylo zabráněno vstupu pozorovatelům OBSE.

Možná bylo cílem pana starosty Souška vylepšit si svůj osobní profil před Ruskem. Starostu Vysokého Mýta pravděpodobně nebude dělat dlouho a tento jeho „zásadový“ postoj mu jistě otevře další obchodní příležitosti v Putinově velkomocnářství.

Takže se ptám přesně jako starosta Soušek: „Komu touto svojí pozorovatelskou misí posloužili?“ Demokracii a svobodě asi ne. Ale jako pátá kolona imperialistického Putinova Ruska jistě ano. A myslím, že panu starostovi to občané sečtou již brzy, v komunálních volbách.


  Miniaplikace

Autor: Vít Ulrych | pátek 21.3.2014 8:35 | karma článku: 19,71 | přečteno: 1640x

Další články autora

Vít Ulrych

Nechápu zklamání Františka Brendla

Bez zbytečných emocí si dovolím zareagovat na článek zastupitele města Pardubic Františka Brendla v pardubické MFD ze dne 26. 11. 2018 (viz obrázek), v kterém vyjadřuje své zklamání z mého jednání po letošních komunálních volbách.

28.11.2018 v 10:12 | Karma: 8,03 | Přečteno: 491x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Vít Ulrych

Přemýšlejte nad odkazem zakladatelů naší republiky!

Můj proslov ke 100. výročí vzniku samostatného československého státu na Náměstí Čs. legií v Pardubicích dne 28. října 2018.

28.10.2018 v 19:05 | Karma: 9,51 | Přečteno: 274x | Diskuse | Pardubice

Vít Ulrych

Reakce na útoky MUDr. Novohradského v regionálním tisku

V předchozí reakci na inzeráty o onkologické léčbě MUDr. Novohradského, Ph.D. jsem jako tiskový mluvčí onkologického centra odborně reagoval na nepravdy, které v nich kolega, praktický lékař, uvádí.(viz minulý článek na blogu)

26.10.2017 v 8:23 | Karma: 12,22 | Přečteno: 754x | Diskuse | Pardubice

Vít Ulrych

MUDr. Novohradský inzeruje o onkologii nepravdy!

Jako onkolog musím reagovat na inzerci, kterou si v denících v Pardubickém kraji platí pardubický praktický lékař pan MUDr. Novohradský, Ph.D.

25.9.2017 v 8:07 | Karma: 17,61 | Přečteno: 979x | Diskuse | Pardubice

Vít Ulrych

Nesouhlasím s udavačstvím

Pan Novohradský, radní města Pardubic za ČSSD, zaslal všem zastupitelům města Pardubic „neuvěřitelný“ dopis.

10.1.2017 v 12:08 | Karma: 23,18 | Přečteno: 1314x | Diskuse | Pardubice

Nejčtenější

Na prodej je vila po Petru Kellnerovi od slavného architekta. Nahlédněte dovnitř

Vila ve Vraném nad Vltavou od Josefa Pleskota pro Petra Kellnera.
4. listopadu 2025  13:38

Realitní kancelář WIN & WIN reality inzeruje na svém webu vilu, která se dostala do učebnic...

Jak se nakupuje v nizozemské „matce“ českého Alberta. Ceny někdy překvapí

Řetězci Albert Heijn patří zhruba třetina nizozemského maloobchodního trhu s...
5. listopadu 2025  9:04

Řetězci Albert Heijn patří zhruba třetina nizozemského maloobchodního trhu s potravinami. V Česku...

Česko má po 13 letech světovou Miss Earth. Korunku získala Natálie Puškinová

Natálie Puškinová zvítězila na Filipínách v soutěži krásy Miss Earth. Stala se...
5. listopadu 2025  15:35

Česko má další světovou královnu krásy. Mezinárodní soutěž Miss Earth 2025 vyhrála ve filipínské...

Tři roky odříkání. Vágner se pochlubil úlovkem největší ryby vltavské kaskády

Jakub Vágner ulovil největší rybu orlické přehrady. (2. listopadu 2025)
2. listopadu 2025  14:01

V nedělním dešti se z orlické přehrady přihlásil rybář Jakub Vágner s dalším významným úlovkem. Ve...

Moderátoři Efler a Lecká do toho praštili. Svatba po čtrnácti letech

Iva Lecká a Vojta Efler si řekli ANO na zámečku v Horních Počernicích.
30. října 2025  18:19

Spisovatelka a moderátorka Rádia Blaník Iva Lecká (46) a o rok mladší moderátor Rádia Frekvence 1...

Nadávat a hodit sendvič po policistovi? To pořád není napadení, pravila porota v USA

Muž hodil sendvič na příslušníky pohraniční stráže hlídkující ve Washingtonu....
7. listopadu 2025

Soudní porota ve Spojených státech uznala ve čtvrtek jako nevinného bývalého zaměstnance...

Originalita, tuny kerosinu a hra na udržitelnost. Jak cestují čeští superboháči

Bombardier Global 6000 - létají s ním například moderátorka Oprah Winfreyová
7. listopadu 2025

Průměrná denní útrata přes 35 tisíc korun, ale i cesty soukromým tryskáčem za milionové částky. V...

Jsou tlustší a dražší. Plastové příbory přežily i svůj zákaz

Plastové příbory přežily zákaz. Jsou tlustší a dražší.
7. listopadu 2025

Premium Zákaz plastových příborů se u ­českých stánků minul účinkem. Objevily se sice například dřevěné...

Narážíme u vás na vstřícné lidi. Asi to souvisí se slivovicí, přemýšlí Helloween

Skupina Helloween
7. listopadu 2025

Premium Ještě než kapela Helloween odehrála koncert před našlapanou pražskou O2 arenou, byli kytaristé...

Nejlepší vitamíny pro těhotné i kojící maminky jsou GS Mamavit
Nejlepší vitamíny pro těhotné i kojící maminky jsou GS Mamavit

GS Mamavit přináší komplexní multivitamíny pro těhotné maminky a jejich miminka. Zapojte se do naší soutěže a vyhrajte vitamínový balíček, který...

  • Počet článků 38
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1186x
Jsem lékař - onkolog, radní Statutárního města Pardubice.

www.vitulrych.cz

https://twitter.com/vitulrych https://www.facebook.com/vitekulrych

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.