Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Foto

To jsou starosti Ale při čtení, hlavně diskuze, jsem se opravdu pobavil výborně

0 0
možnosti
MJ

Hlavně je to asi úplně jedno pro naprostou většinu populace ČR (chtělo by si říci "díky bohu za ty dary") a to, zda skutečně žil či nikoliv, je důležité jen pro hrstku historiků a zanedbatelnou část obyvatel naší země.

Buďme za to rádi!

Toto je pro ČR skutečná a hmatatelná výhoda a dělejme vše pro to, aby se to do budoucna nezměnilo i přes neustálou snahu náboženských aktivistů všeho druhu.

3 0
možnosti
JS

To, co píšete, je smutné. Pokud si přečtete knihy našich národních buditelů, kteří pozvedli náš jazyk téměř z nicoty, tak zjistíte, že víra byla zásadním tématem jejich díla. A je úplně jedno, jestli si vzpomenete na Aloise Jiráska, Boženu Němcovou, K. J. Erbena nebo kohokoli jiného.

Ale nejde jen o to. Bez znalosti Bible vám zůstane utajena i poezie oper od Verdiho a nespočtu klasiků všech oborů, ale také většina témat obrazů naší národní galerie v Praze. Také většina jinotajů v příběhu Hraběte Monte Christa od Dumase a nespočtu dalších špičkových textů vám zůstane skryta. Smysl uměleckých pokladů v Chrámu svatého Víta v Praze pro vás zůstane nesrozumitelnou záhadou.

Co je na tom za výhodu?

3 0
možnosti
JH

J43a92n 50H67r86u64š43k78a

2. 1. 2026 20:39

Tak a jaknje to s babou jagou, jednorožcema a s drakama? Nikdo je také nikdy nevyvrátil...

1 0
možnosti
JS

Babu jagu se nikdo nepokouší ani dokázat, natož vyvrátit. Psychologové ji občas využívají jako ambivalentní archetyp zlé osobnosti nebo vnitřních strachů.

Jednorožec byl už dávno identifikován jako podvod nebo omyl vzniklý smícháním koster různých druhů živočichů (například klu narvala a lebky koně), případně chybnou interpretací fosilních nálezů.

Nálezy dinosauřích fosílií vedly ke vzniku legend o dracích, čemuž se rozhodně nelze divit. Hmotnost největších exemplářů se podle fosilních pozůstatků odhaduje na sedmdesát až devadesát tun. Dodnes není zodpovězena otázka, jaké živočichy zobrazovali Egypťané na uměleckých předmětech z předdynastické doby a jejichž živé exempláře se dodnes snaží vypátrat vědecké týmy v bažinách střední Afriky. Připomínají zmenšeninu sauropodních dinosaurů. Je to sice poněkud kuriózní, ale zcela legitimní předmět vědeckého zkoumání.

1 0
možnosti
JZ

jak praví Korán, Ježíš existoval a Pavel o něm nalhal spoustu nesmyslů. Ukřižování byla masová hypnóza, na kříži visel někdo úplně jiný a Ježíš se tomu z nebes smál

a tyhle věci se Mohamed samozřejmě doslechl během svých obchodních cest do Damašku od tamních křesťanů, nebo od své křesťanské bejbysitky z Etiopie, nebo něco na ten způsob, ne že si to vycucal z palce

0 0
možnosti
Foto

Nuž, celý islam je postavený na konšpirácii. Nikto Ježiša nepochopil, nebol ani ukrižovaný, ešte šťastie, že prišiel Mohamed, ktorý nám to po 600 rokoch života v nevedomosti vysvetlil, ako to naozaj bolo.

1 0
možnosti
AJ

Ale věda připouští, že je Kristus pohádková postava.

0 0
možnosti
Foto

A pohádková postava založila hnutí, které existuje více než 2000 let.

Voni jsou hlava, pane vachmajstr.

2 0
možnosti
Foto

Kdo o Kristovi podává zprávu, jsou evangelia, za jejichž autory se považují Matouš, Marek, Lukáš, Jan a prorocké zjevení Jana a dále první epištola sv. Pavla Tesaloňanům. Slovo evangelium je řeckého původu a znamená dobrou zprávu, radostnou zvěst. Sám sv. Pavel, původně Saul z Tarsu, který přijal latinské jméno Paulus, se s Ježíšem v životě nesešel. V evangeliích jsou další záhady. Předpokládalo by se, že evangelia o prorokovi z židovského prostředí budou psána hebrejsky, anebo aramejsky, tedy jazyky, kterými se mluvilo v Palestině, ale jsou psána hovorovou řečtinou, tedy slangem. Těch evangelií, která byla sepsána, je víc, jsou ale označená jako apokryfní, tedy podvržená, utajená. Církev určila jako správná pouhá čtyři. Podle biblistů je nejstarší Markovo, které vzniklo v letech 70-75 našeho letopočtu. Po přečtení evangelia podle Marka je zřejmé, že vzniklo v prostředí římské křesťanské obce, a že je vším možným, ale ne životopisem Ježíše a je to spíše kompilace ústního tradování. Další evangelium je podle Matouše a psal jej celník a výběrčí daní Levi. Jediné, co se z tohoto evangelia dozvíme je skutečnost, že cestoval a jinak dohromady nic. Biblisté porovnáváním textů Matouše a Marka zjistili, že si Matouš z evangelia Marka z jeho 661 verše vypůjčil 600, dalších 500 máz jiných pramenů a 456 veršů dodal vlastních.. Největší záhadou je narození Ježíše. Jak víme, Marie jej počala z Ducha svatého, porodila jako panna a pannou zůstala. Přitom podle evangelistů měl Ježíš bratra Jakuba, Šimona a Judu a také sestru, které evangelisté jméno nedali. Pomyslnou „ránu“ tomu dal evangelista Matouš, který napsal o Josefovi:„...a přijal svou manželku k sobě. Ale nežili spolu, dokud neporodila syna, a dal mu jméno Ježíš“ (Mt 1;24-25

0 0
možnosti
Foto

Říká se a píše Ježíš z Nazareta. Avšak podle archeologických vykopávek v té době Nazaret nebyl, tedy odtud nemohl Ježíš logicky pocházet. Svitky od mrtvého moře se o Ježíšovi nezmiňují. V té době byl neznámý a ještě se nenarodil. Co o něm víme dnes . Příjmení neznáme a přívlastek Kristus dostal až po smrti, což má v řečtině význam pokřtěný, v hebrejštině znamená mesiáš. Když si jméno Ježíš Kristus přeložíme, celé znamená Pomazaný Spasitel. A to rozhodně není jméno pro člověka. Záhadou je, proč římští autoři, kteří psali o kdejaké nepodstatné věci, nemají žádný záznam o ukřižování člověka, kterého jeho současníci považovali za spasitele a božího syna. O Ježíšovi mluví až Nový zákon, který byl sepsán mezi 50 a maximálně 75 lety našeho letopočtu. Jsou v něm evangelia, za jejichž autory se považují Matouš, Marek, Lukáš, Jan a prorocké zjevení Jana a dále první epištola sv. Pavla Tesaloňanům. Slovo evangelium je řeckého původu a znamená dobrou zprávu, radostnou zvěst. Ale ani jeden z evangelistů se s Ježíšem nesešel.

0 0
možnosti
Foto

Tady k tomu vám napíšu jediné. Nejsem věřící, nejsem pokřtěný a nemám rád jakoukoli církev a jednotlivá náboženství se mi doslova pletou. Přesto mám strašně rád kostely a na svých cestách vždy nějaký navštívím. V Paříži mě museli kamarádi doslova vytáhnout jak z Louvre, tak z Notre Dame. Obojí úžasný zážitek. A ač jsem bezvěrec, o existenci Ježíše nemám pochyb.

0 0
možnosti
Foto

Väčšina ľudí, ktorí sa trošku zaoberajú faktami, nemajú pochyb o existencii Ježiša. O to ma viac prekvapuje, že borič hoaxov sám šíri hoaxy.

1 0
možnosti
JS

Díky za článek. Kdykoli se někdo pokusil zpochybnit existenci Ježíše, tak se vždycky ztrapnil. Společným jmenovatelem je neznalost a povrchní přístup k tématu. Jsou také lidé, kteří se snaží dokázat neexistenci Ježíše z osobních důvodů. Něco zlého se jim stalo a zpochybnění Boží existence je pro ně určitou formou pomsty – i když si to většinou nepřipouštějí.

2 0
možnosti
JK

A jsou lidé, kterým se stalo něco zlého a snaží se o pravý opak, aniž by si to někdy připustili. No, to jsme se v tématu posunuli.

0 0
možnosti
Foto

Ak sa vám nechce čakať na pokračovanie článku, pozrite si toto video, kde to rozoberám. https://youtu.be/TJvz4mNYwAk?si=7A9ilTyQb-wu9rn6 Ak vám stačí niečo stručné, tak je zhrnuté v tomto šorte https://www.youtube.com/shorts/Sf8nAIMDJLw

0 0
možnosti
  • Počet článků 153
  • Celková karma 8,36
  • Průměrná čtenost 995x
Hlásim sa k duchovnému odkazu velikánov Českého národa ako bol Jan Hus a Jan Amos Komenský. Vyštudovala som históriu a vo svojich blogoch sa venujem najmä otázkam historickej dôveryhodnosti biblických kníh. Pri svojim skúmaní som došla k záveru, že máme veľké množstvo historických dôkazov toho, že Ježiš naozaj vstal z mŕtvych a bol tým, za koho sa prehlasoval.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.