Diskuse
Landsmannschaft v Brně
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seP75e56t90r 63K77l17e81i76n37w12ä54c94h15t28e52r
Mě přijde zvláštní, když fašistická nekoalice SPD, brojí proti Sudetoněmeckému landsmanschafttu, který naopak s fašismem, nemá vůbec nic společného. Nebo je to snad právě proto? Nevím. Ale když čtu nebo slyším názory některých poslanců zvolených za podvod SPD tak se obávám, že právě jim by ten fašismus hodně seděl.
M61i32c86h51a10l 76K75a44n40d16a
Proti sudetským Němcům v Brně nejvíce protestují voliči stran bratříčkujících se v evropském parlamentu s AfD a FPÖ, které bojují za zrušení Benešových dekretů.
To nevymyslíš !!
V27á19c36l45a42v 18R58o32u60d24e24n45s21k56ý
Tyhle strany to dokonce mají i ve svém programu!
J24a95n 55R75á84ž
Potom, co nový maďarský premiér bezprostředně po svém nástupu do funkce prohlásil , že chce znovu otevřít otázku Benešových dekretů, Slovensko s oblibou nazývá Horní zemí (Felvidék) a občany Slovenské republiky Maďarské národnosti považuje za své spoluobčany, měli bychom být i ke spolku pana Posselta velmi ostražití.
PS. Např. při divokém odsunu Němců z Brna došlo bezpochyby k mnoha zvěrstvům, ale to neznamená, že bychom měli zpochybňovat, že si poválečné problémy i ztrátu majetku Němci většinou zavinili sami.
Mimochodem, moje švagrová je Němka z bývalých Sudet, po válce byla s celou rodinou vystěhována, ale po prověření, že rodiče nebyli členové SdP, se mohli celá rodina vrátit.
Zdroj:
V29l19a88s27t94i68m59i38l 36K28r58a98u21s
Nynější maďarsko-slovenský problém si zavinili Slováci sami, když se ještě dnes pokoušeli zestátňovat majetek slovenských Maďarů na základě Benešových dekretů a přijali zákon, že zpochybňování Benešových dekretů je trestným činem. (S jistou ironií vzpomínám na časy rozdělování Československa, kdy pro mnohé slovenské národovce byl Edvard Beneš stělesněním českého útlaku a proradnosti. Přitom právě Benešovi vděčí Slováci za nynější průběh slovensko-maďarské hranice.)
J60i56ř60í 97K54i41n93d93l
Při divokém odsunu bylo minimálně 30 OOO Němců zavražděno Čechy. Jednalo se zejména o ženy děti, starce. Byly zavražděny jenom proto, že byli Němci. Jaký byl rozdíl v té době mezi nacisty a Čechy, To, co německému národně socialistickému režimu trvalo roky, zvládli Češi během poválečné revoluce v roce 1945 v podstatě během několik měsíců.
J94a71n 53D14r37t26i20n40a
Pane Kindl. Predvalecne Ceskoslovensko bylo jednou z nejdemokratictejsich zemi Evropy. Potom prisel nemecky nacismus se vsemi hruzami ktere snad ani nemusim pripominat. Ja bych plne souhlasil s trestem smrti pro porucika Pazura (a pro dalsi lidske zrudy ceske/slovenske narodnosti) ktery na Svedskych sancich vrazdil nemecke zeny a i male deti. Ale to nemecky nacismus pustil z retezu tyhle besy. A z tohoto duvodu je plna zodpovednost za tyhle desive excesy na strane Nemecka. Je opravdu dost tezce predstavitelne ze 8.5.1945 skonci sileny vrazedny nacisticticky rezim a 9.5.1945 je plne obnoveno pravo predvalecneho Ceskoslovenska.
V36l14a30s98t59i20m95i37l 90K40r76a82u78s
Souhlasím a dal jsem karmu.
J31o14s12e24f 13P84r63o95c26h50á24z81k90a
Naprostý souhlas. Nebezpečím pro nás nejsou Němci, ale SPD a podobná proruská svoloč !
M33a46r44t22i66n 51R48o97h98o23v37s98k61ý
Bojujeme proti proruské svoloči i tvrdým potíráním používání rusizmů.
J49a60n 32Z16i24e63g21l24e72r
Nebezpečné pro nás není současné Německo, ale putinovské Rusko, které Hitlerovu Třetí říši hodně připomíná.
J67o51s88e34f 40N55i44k19l
Pro nás není nebezpečné Rusko, ale německo-francouzská EU...
V63l16a27d68i85m59í91r 77T72y34l43š79a31r
Hezky shrnuto.
R89a74d25e50k 44H13u72l20v36a
Tak si to shrňme.Když společnost viděla problém s islámskými útoky v západní Evropě přestal nás trápit problém s romským etnikem.Když prisl valka na Ukrajině tak nás přestaly trápit problémy s islámem.Teď nás přestanou trápit problémy s ukrajinskou migraci a začnou problémy se sudeťáky.

.Pitomio a spol.má prostě neustále kartu kde muže svoji nesnášenlivost ekonomicky využít.A až nás přestanou trápit sudetáci tak problémem budou Pražáci nebo jen soused který má vyšší uroveň než my.
.Na podobném typu myšlení vždy vydělávaly totalitní rezimy
J59a69n 75Z59i78e92g33l41e21r
Každý by si měl nejdřív zamést před vlastním prahem. Máslo na hlavě mají v minulosti i Češi. Za blog zasloužená karma 
J92o63s89e59f 30N80i91k62l
"Každý by si měl nejdřív zamést před vlastním prahem. Máslo na hlavě mají v minulosti i Češi."
Prohlásila pátá kolona pangermanismu...
Seznam rubrik
- Cesta kolem Česka
- Od hlouposti k šílenství
- Omen - Women
- Tenkrát na blízkém Východě
- Komentáře, úvahy a glosy
- Próza
- Poezie
- Básnická abeceda
- Limeriky a jiná satira
- Zápisník přírodouzpitce
- Eseje a fejetony
- Recenze, medailony, historie
- Průvodce dospívající dívky
- Pes by to nežral
- Antické frazémy
- Biblické frazémy
- Brdské historky
- Podbrdské historky
- Frazémy
- Nápravník islámských bubáků


















