Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PN

Znovu se ptám všech: byl to předem prohraný boj, když Rychetský vyhrožoval, že to bude zkoumat 5 měsíců? Přece když je něco tak jasné, tak se tím ústavní soud nemusí tak dlouho zabývat. Opravdu by mne zajímal názor příznivců indikativního práva.

4 1
možnosti
Foto

Do vánoc měla být sepsána kompetenční žaloba, pak se to musí zařadit do programu jednání, ústavní soud se sejde a nechá si zpracovat posudky, .... Jak dlouho se řešil volební zákon, který byl také špatný? 3 roky?

Tady vůbec nešlo o to, kdo má pravdu, tady šlo o čas a pan Fiala jej nemá. Zemanovi nic nehrozilo, že by se potom alespoň omluvil? ;-D Z odstupem času doufám, že to byla jen taková malá odplata za tu snahu mu sebrat pravomoci. Tak si to kluci vyříkali a slíbili, že už budou hodní (do další války).

0 0
možnosti
JK

Fialu čas nijak zvlášť netlačil, buď všechno hned, nebo po rozhodnutí soudu. Ten kdo by vše zdržoval by byl Zeman, v době kdy řádí několik krizí najednou by mu to nikdo neodpustil a tlak na okamžitou abdikaci by přišel ze všech stran, nikdo by se ho nezastal. Nejen Zeman, ale i všichni Hradní okupanti dostali strach.

2 1
možnosti
Foto

Neodporujete si? Řadí nekolik krizí a Fiala má čas? Zeman by škodil, ale co presumpce nevinny? Do rozhodnutí soudu nemůžete soudit. Krize jsou tak rozjeté, že na ně vláda má jen malý vliv.

2 0
možnosti
JK

Neodporuji si, Fiala chce vládnout ve shodě s koalicí, jen tak může dělat protikrizové kroky, kterým bude národ věřit. Nepustí k tomu Zemana a na to se vyplatí i počkat. Kompetenční žaloba není o vině a trestu, takže presumpce neviny je mimo mísu. Šance na uznání prezidentského veta ministrů ústavním soudem je mizivá a riziko ostudy na věky velké. Vláda samozřejmě může dělat kroky ve spolupráci s ČNB na zmírnění krize vznikající z domácích příčin a ve spolupráci s EU i řešení některých vnějších příčin. U epidemie lze napravit mnoho, současná chaotická vláda nesmyslných nařízení k tomu dává velký prostor.

Snaha všemožně rozložit koalici hledáním všemožných kauz, házení klacků a špíny neskončilo, zatím to koalice nese statečně mušketýrsky. Zda to vydrží 4 roky nikdo neví, ale já bych si to přál.

0 0
možnosti
Foto

Jirko, Vy předjímate rozhodnutí soudu a tím už máte jasno. To kdo má pravdu by rozhodl až soud, naštěstí to nebude potřeba. Zeman podepisuje zákony a pokud by trucoval, musel by jej parlament přehlasovat a tam má kamarády z ANO a naštvaného Okamuru, takže je lepší spíše se nějak tolerovat. Prostoru pro odstranění Zemana moc není.

0 0
možnosti
JK

Ano, předjímám rozhodnutí soudu stejně, jako si šance spočítal Miloš. Pokud by neústupně trval na vetování ministrů, tak vy se mohl sám dotlačit do pozice, kdy by se rozhodovalo o jeho setrvání ve funkci. Daleko snazší bylo pro něj udělat "státnické gesto" nyní, dokud to ještě jde.

0 0
možnosti
PS

P40e28t70r 16S46o68u17č49e39k

16. 12. 2021 10:57

Proc by mel Zeman prijit o funkci? I kdyby spor prohral, coz vubec neni jiste, jen by prisel o kompetenci "odmitnout navrh". O tom by rozhodoval US. Ale rozhodne ne o funkci prezidenta.

Vy kdyz se Kucero rozjedete, zapomenete brzdit. :-/

0 0
možnosti
JK

Už jen to vedení sporu by mu odebralo i dosud věrné příznivce, a to by nebylo dobře pro prezidentskou kampaň a jeho podporu preferovaného kandidáta Babiše, který by se navíc nadále plácal ve funkci, nezvládal krizi a naštvával lidi.

Šance na výhru měl mizivé a následné nerespektování rozhodnutí ústavního soudu je rozhodně důvod k odvolání. Do tohoto rizika, za této situace raději nešel.

1 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
2 0
možnosti