Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Právě běží interview na ČT24 s ruským historikem Andrejem Zubovem. Velice doporučuji.

1 0
možnosti
MS

Fascinující vynález je ruský volební zákon. Kandidát musí mít 100 000 platných podpisů, ale odevzdat jich smí jen 105 000. Vyloučit nepohodlného kandidáta je pak prosté; i u nás byla chybovost sbíraných podpisů v prezidentských volbách nad 5%. Pak je to na úrovní Jednotné kandidátky Národní fronty, Volíme šťastný úsměv našich dětí.

5 0
možnosti
Foto

Vítězný hrdina dnes řekl naprosto půvabnou větu: "Vše, co děláme, děláme správně a lidé jsou nám za to vděční!"

A jeden z jeho mladých ctitelů zase vyřkl zářnou myšlenku, že dle něj je to nejliberálnější a nejmírumilovnější politik na světě.

2 0
možnosti
Foto

No, nevím. 87% - žádná velká sláva. Já čekal tak 105%.

6 0
možnosti
Foto

Přes 40 let nám zde duli do hlavy, co všechno dokáže sovětský člověk. Jaká monstrózní spiknutí buržoazních imperialistů překoná. A teď takové selhání!

4 0
možnosti
JB

J80i68ř50í 92B34o95č98e89k

18. 3. 2024 10:05

bylo to ale o prsa korejské ženy. oddechl jsešm si

3 0
možnosti
Foto

Určitě severokorejské. Básnicky řečeno, tam je kraj, kde štěstí jak medová řeka z nebes na lidi stéká. Taková hojnost se prostě musí projevit i na volbách ve sbratřené zemi.

3 0
možnosti
VR

Dobrý den, docela jste mne pobavil a připomenul jak vypadaly volby u nás ještě před rokem 89 - tedy ne ty prezidentské - kdy volilo téměř vždy skoro 100 procent voličů, kteří nadšeně odevzdávali hlasovací lístky pro ty jedině správné kandidáty. nehledě k tomu, že ti ostatní se jaksi nekonali. Já se však vrátím až do roku 1946, kdy v květnu proběhly první poválečné volby kterých se zúčastnily už jen 4 strany. Jako kluci jsme se docela bavili tehdejšími volebními hesly (a la: "Kdo má blbou hlavičku - volí vždycky jedničku!" či "Kdo v hlavě místo mozku dráty -volí sociální demokráty!" Na rozdíl od jiných oblastí u nás n a Hané bodovala strana lidová - stejně tak jako v naší dědině. Na ustavují schůzi nového Národního výboru byl do čela obce zvolen lidovec - sedlák Kouřil - všeobecně uznávaný hospodář. Za necelé dva roky bylo najednou všechno jinak. Po vítězném únoru začal v obci vládnout samozvaný tzv. akční výbor složený z lajdáků, zlodějíčků, ba i kolaborantů, ale především členů KSČ. Ti tedy okamžitě nahradili řádně zvoleného předsedu Národního výboru jakýmsi taxíkářem o jehož minulosti se leccos vyprávělo. Jenže to nebylo všechno - v květnu se totiž konaly opět volby, ale žádné čtyři strany - nýbrž jednotná kandidátka. Po pravdě řečeno, voliči měli možnost odevzdat tzv. prázdný lístek (vlastně to byl lístek překřížený tlustými čarami). A volilo se VEŘEJNĚ - to znamená, že volič nešel za plentu, ale ukázal komisi lístek s jednotnou kandidátkou, který pak hodil do urny. Těch odvážlivců, kteří zašli za plentu nebo dokonce ukázali překřížený lístek,. bylo opravdu moc málo. A tak se celá země radovala jak zvítězila pracující třída a buržoásie dostala na frak. Pak se sice za plentu už chodívalo, ale výsledek byl stejně vždy stejný. A pak se tedy divme, když ta země, která nezná hranic, to má vlastně stejně! Nebo ne?

6 0
možnosti
Foto

Vzpomněl jsem si, že při jedněch volbách, tuším v r. 1986 prodavač v obchodě v Antlerce (Lípách) ráno brblal pod nos cosi, co znělo jako "vuľi, vuľi, vuľi". Bdělým panímámám to neuniklo a hned to prokoukly: "Voli volí voly!"

Někdo to asi napráskal. Lípy byly hodně rudé a "pokroková". V pondělí ráno byla na obchodě cedulka Pro nemoc zavřeno a za pár dnů tam byl úplně jiný prodavač.

2 0
možnosti
Foto

Trochu mi vadí ta ironie některých šťouralů. Vždyť přece byli 4 kandidáti na hlavu širé Rusi a svobodný lid této země, kde zítra již znamená včera, museli dlouho doma zvažovat, kdo z nich je ten nejlepší. A poté, po bezesných nocích, vášnivých diskusích u samovarů s machorkou v ústech volili naprosto svobodně. A že to opět vyhrál soudruh Putin?

Je třeba mu blahopřát. Přesvědčil své občany, že jedině ON je schopen vést další boj s nacisty, fašisty, homosexuály a podobnou svoločí všude tam, kde ON uzná za vhodné. A to do posledního muže své země.

Řekněte, milí čtenáři, kdo z nás na to má?

11 0
možnosti
Foto

No právě! Až se bude oslavovat to velké a spravedlivé volební vítězství, tak to zároveň bude pro celý svět drtivě přesvědčivá oslava pravé demokracie.

3 0
možnosti
LF

L84u74k61a24s 32F46i16k76r

18. 3. 2024 5:51

Ale, ze to bylo napinave do posleniho sečteného hlesu ...

6 0
možnosti
Foto

No, vy si děláte legraci, pane Trizuljaku, ale ono se ukázalo, že rusáci chtějí Putina a chtějí válku. Chtějí dobývat další území, a určitě by podpořili i toho šílence Medvěděva. Myslím, že Putin nebyl jediný kandidát, a i když by ti ostatní byli jeho poskoky, tak by asi velmi těžce nesl, kdyby nebyl zvolen. Ale to rusáci nedokázali. Dokázali akorát to, že jsou stále národem nevolníků.

11 0
možnosti
Foto

Vždyť jsem to celé napsal z čiré radosti nad tím, jak to dopadlo tak pěkně ještě předtím, než byly všechny hlasy poctivě sečteny. Vůbec, ale vůbec si nedělám legraci. To bych se neopovážil.

Když tropí žertíky někdo z nejvyšších vznešených, je to od něj laskavě dobrotivá a srdečná rozmařilost, která všechny obveselí, ba i obšťastní. Zatímco, když si dělá legraci někdo ze sprostého lidu, je to od něj jen trestuhodná opovážlivost.

4 0
možnosti
JK

Je tam nepřesnost, Stalin do dotáhl až do Aše, kdežto Putin nějak uvízl v blátě na Ukrajině. I když připouštím, že Medveděv už jasně vidí, jak ruská mírová děla pálí salvu na Paříž.

4 0
možnosti
LF

L81u28k82a77s 29F76i68k38r

18. 3. 2024 5:52

K Asi Stalin nedosel ... to az Breznev v roce 1968.

6 0
možnosti
JZ

Zasloužená karma

5 0
možnosti
  • Počet článků 1027
  • Celková karma 20,80
  • Průměrná čtenost 1182x
Výtvarný umělec, kurátor výtvarných projektů, publicista

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené stránky

Oblíbené blogy