Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

VR

Krásné fotky, ale snad (tedy pro mne) ještě hezčí ta "hanáčtěna" ! Prosím - pokračujte - je to pro mne vždycky pohlazení na duši!

Foto

To jsem opravdu rád. Moje "hanáčtěna" není dokonalá, zapisuji foneticky, jak ji slyším od lidí. Ale je krásná, baví mě. Věřím, že se mi zase podaří něco poskládat. V záloze jsou určitě i citace z té skvělé knihy s hanáckým vyprávěním.

Foto

Přiznám se bez mučení, že jsem se při "výrobě" tohoto blogu taky bavil.

Foto

Hanácky neumím, ale těm fotkám rozumím.

Vašek

Foto

Vašku, musím zas někdy vytáhnout básně od prostějovského starosty Ondřeje Přikryla. Je to dnes už legendární postava. Za monarchie byl poslancem Parlamentu ve Vídni a později, za první republiky se stal v Prostějově starostou. Psal verše v hanáčtině, mám někde někde doma sbírku.

Foto

Je to fenomén. Čím delší co do datumu je "časosběrný dokument" ve fotografiích z naší Eveňů, tím víc se mi to tak jeví. Nejraději bych někdy časem udělal přímo u nás, v sále u obecního úřadu, výstavu fotografií... Uvidím, na co budou síly...

JV

Napíši to slovy z perexu mých několika posledních blogů: "Život kolem nás není jen samá politika, peníze a starosti, ale i věci hezké, zajímavé a poučné. Je toho hodně a stačí se jen trochu kolem sebe rozhlédnout." A Vy to tak děláte.

Foto

Taky jsou různé věci, které mě nadzvedávají, ale zároveň je tolik zajímavých věcí kolem. Jo, mít aspoň občas i kousek humorného nadhledu...

  • Počet článků 1041
  • Celková karma 19,78
  • Průměrná čtenost 1175x
Výtvarný umělec, kurátor výtvarných projektů, publicista

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené stránky

Oblíbené blogy