Faleš k zblití a státotvorná tragikomedie
Několik otázek přímo visí ve vzduchu
- Prvním mystériem je zázračné prohlédnutí několika občansky uvědomělých členů VV. A hlavně ta geniální časová shoda. Jak slečna Kristýnka už týden dopředu věděla, že obálku s nepatrnou sumičkou od pana Bárty má uložit u právničky, aby ji mohla vytáhnout krátce nato, co se tak "blbě a zcela nedopatřením" podřekl pan Škárka. A jako z udělání ve stejnou dobu (s vkusným malým časovým posunem), se zčistajasna objevily rovněž indicie o "velkém agenturním spiknutí". Jistě bude zajímavé zapátrat po původu bezchybného politického instinktu blonďaté dívenky, jak hned zatepla odběhla věci konzultovat se šéfstvem ODS. Svatá prostoto! (Když už jsme u té popisované nádhery, jeden jasnovidecký "majstrštyk" se Kristýnce povedl - tvrdila, že tu obálku jí podstrčil pan Bárta do pracovní složky, aniž by cokoliv předem tušila. Prý ji neotevřela a předala advokátce zalepenou. A přesto věděla, že je v ní půl mega! To je velký talent, nejenom politický!!!)
- Zatímco pan Kalousek byl až dosud tak naivní, že o Bártovi, ABL a VV nic nevěděl. Je vůbec možné tohoto vždy dokonale informovaného a převysoce inteligentního pána podezírat z nevědomosti? To sotva. Mág mediálních sdělení kromě toho bezelstně napověděl veřejnosti, co si má myslet (tu jeho formulaci o pokusu privatizovat veřejnou moc). Budeme se asi všichni divit, jak jednomyslně mu to celý národ spolkne.
- ODS ústy svého předsedy používá stejnou rétoriku: "Privatizační projekt veřejné moci firmou ABL pokládáme nejen za nepřijatelný, ale také za nesmírně nebezpečný pro demokratický systém jako takový". Jak je možné, že se ODS právě teď náhle probudila a prohlédla, jak proradného, agenturou ABL prolezlého koaličního partnera má? Kde soudruzi z NDR udělali chybu? To u modrých ptáčků opravdu nic nevěděli a nezjistili si dopředu, s kým sestavují koalici? Je vůbec možné, že by byli až tak pitomou partou politických amatérů? Opravdu mohou veřejnosti nakukat, že si to uvědomili až ted?
- Skutečně chtějí ti naši panáčci, druhý - třetí - pátý předstírat, že nemají sféru veřejné moci už dávno zprivatizovanou? To jim pranic nevadí, že je to úplně stejné ohrožení demokracie? (Ne-li náhodou ještě mnohem větší). Proč jim něco, co sami provozují a mají pevně v hrsti, najednou tak vadí na vlastním koaličním partnerovi?
A ještě, jenom tak mimochodem, ono i to překrásné státotvorné vystoupení Věcí veřejných divadelně nasvícených, (večer 7. dubna), v pěkných barvičkách národních a s osvětleným panoramatem Hradčan v pozadí - cožpak to nebyla rovněž zcela mimořádná podívaná?
(Zdroj: ČT24)
Přátelé, zbývá už jenom zamyslet se, kterak by konstruktivní občan mohl svým politikům radost činiti. Navrhuji založit spolek ochotných polykačů kdejaké šarády a hovadiny. A potom u každé nové akce plakat hlubokým pohnutím, jako Švejk pří kázání feldkuráta Katze.
Marek Trizuljak
Podlemnohizmus a nárůstovšakdojmizmus jako statistické metody
Připustit bychom určitě mohli i zdásežeizmus a další podobné. Kreativních přístupů není nikdy dost, inovace je vždy vítaná.
Marek Trizuljak
Nad ránem, nad Teheránem
Příběh o probuzení, ráno, na hoře nad Teheránem. Pravdou ovšem je, že Julius Fučík ani Leoš Janáček za to nemohou.
Marek Trizuljak
Studené léto, žhavé léto... Červencové a srpnové proměny
Přišel pozdě večer do hospůdky u nás jakýsi cizí člověk a ptal se, jak to, že je otevřeno tak dlouho po závěrečné době. Odpověď paní hospodské byla odzbrojující: „Deť só žňa, chlapci majó žizeň!“
Marek Trizuljak
Zahradní slavnost a parádně vokáknutí machři
Začátek léta, zahradní slavnost, hodující machři v elegantních kostýmech, radost, světlo, barvy.
Marek Trizuljak
Svět bude znovu nádherný (Make the World Beautiful Again)
Na světě je krásně, Doník si jede pro úžasnou novou hračku. Bílé letadýlko s pozlaceným, orientálně přebohatým interiérem. Královský dar! Vpravdě fenomenální důvod vyrazit na světově významnou zahraniční cestu.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi
Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Z elektrokola se za pár tisíc stane raketa. Policie na přečipované stroje nestačí
Mnozí prodejci elektrokol na webech nepřímo vybízejí zákazníky k porušování pravidel. Lákají na...
V Liberci začne o víkendu půlroční oprava tramvajové trati do Lidových sadů
Dopravní podnik v Liberci bude od víkendu pokračovat v opravě kolejiště tramvajové trati do...
V Havířově otevřeli nové Dětské centrum Pluto pro ohrožené děti
V Havířově na Karvinsku vzniklo nové Dětské centrum Pluto. Pobytové zařízení pro děti, které z...
Hradecký kraj vyšle na olympiádu dětí a mládeže přes 240 sportovců
Královéhradecký kraj vyšle na 23. ročník Olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM), která se...

Prodej stavebního pozemku 951 m2, Suchdol u Kutné Hory
Suchdol, okres Kutná Hora
2 950 000 Kč
- Počet článků 1149
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1122x




















