Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seF14i20l45i80p 42V98r98a14c64o66v63s69k71ý
Karle musím říct, že jsem teď viděl pěknej vtip, kterej jsem ocenil. Babiš pevně drží lebku se slovy "Jezulátko už nefungovalo."
O36t42a 63D61v52o76r38a56k
Výborný. Taky jsem ho viděl
V71l62a69s17t62í40k 67F93ü37r74s22t
Karle, Vy jste tu teologii nestudoval zbytečně. Vaše provokace mne vždy vedou k přemýšlení o Bohu a o tom, na čem je založena moje důvěra v něho.
L92u11b58o21š 76S57n79a81j90d51r
Nikdy jsem nechápal kostnici u KH
M86i33l47e49n94a 22B63i98g73a57s47o82v21á
Kosti se tam po epidemii jen tak válely. Tak co z nich udělat atrakci pro turisty a vydělávat?
L67u45b70o39m88í56r 77S35t82e51j84s94k96a55l
Pan Cilich uvedl, že katolíci jsou divní, protože uctívají relikvie atp. Má pravdu. Dále podotkl, že jiné církve nejsou asi o nic lepší. Nevím, jestli lepší, ale jsou jiné. Hodně jiné jsou pak ty, které se striktně řídí učením Bible, primárně učením Ježíše a jeho apoštolů (reformační zásada Sola Scriptura). Ty neuctívají ani relikvie, ani svaté (reformační zásady Solus Christus a Soli Deo Gloria). Církve, které uctívají relikvie se chovají nebiblicky - a nejsou to jen katolíci, ale např. i ortodoxní. Na druhou stranu je ale otázka, jak se má slušný člověk chovat vůči těm, s nimiž z dobrých důvodů nesouhlasí. Posmívat se jejich nebiblickým bludům, nebo zachovat elementární respekt? To nevylučuje civilizovanou debatu, například evangelikálů s katolíky, že uctívání relikvií není tím, co mají křesťané podle Bible dělat. (Není mi ale jasné, čím nábožensky relevantním chtějí v tomto sporu argumentovat proti katolíkům ateisté.)---Jiná věc ale je, jak záležitost lupu lebky Zdislavy z Lemberka pojal autor článku. Zneužil ji k tomu, aby se pod maskou oprávněné kritiky ("Vystavování lebky lze sotva považovat za něco důstojného. A už vůbec ne za něco, co by se mělo vztahovat jakkoliv k Bohu.") dopustil něčeho podstatně horšího: rafinovaného zesměšnění Boha, Trojice, nebeského království. Slušný člověk se chová slušně k lidem jiné víry a také k tomu, co jiní považují za vrcholně posvátné (pokud to jeho samotného neohrožuje). Nehledě k tomu, že podle učení Bible nikdo přesně neví - tedy zjevně nikdo kromě autora článku -, jak to v nebi vypadá. Apoštol Pavel v první dopise korintskému sboru napsal: "Ale jak je psáno: Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují." Opět jsme zde svědky autorova despektu tam, kde je na místě pokora a respekt, byť ne nutně souhlas.
K64a29r87e52l 38T88r53č44á56l87e78k
Jasně, měl jsem raději ve svém článku vydávat cizí fotografie za svoje, to by nebyl despekt k základním pravidlům slušnosti..
I10v39o 12C83i63l38i74c68h
Katolíci jsou stejně divní, uctívají a vystavují staré kosti, všude mají chlapa přibitého na kříž, bičují se, či jinak trápí... ale ony jiné církve asi taky nejsou o nic lepší...
F57i54l82i38p 55V48r83a39c54o22v65s53k36ý
No jo, no... Ale máme i svoje přednosti :D
- Počet článků 3278
- Celková karma 23,58
- Průměrná čtenost 842x
Též autor knihy o ruském prezidentovi Putinovi.
Kniha se jmenuje, bůhví proč, Putin a obsahuje mnohé kristovské paralely, vlastně je to jedna velká kristovská paralela.
A je to tak dobře


















