Miroslav Grebeníček „Ve znamení srpu a kladiva“, pravda nebo lež?

Velký rozruch způsobil zde nedávno zveřejněný článek o knize docenta M. Grebeníčka. Tak velký, že mne taky dokonale rozrušil, takže přispívám svou trochou do mlýna

Soudruh Etřík zdál se mi po celou pracovní dobu zadumaný, jaksi nesvůj, však taky tolik zmetků u pracovníka tak poctivého, fortelného a svědomitého bylo něco zcela neobvyklého.

Přičítal jsem to tomu, že venku sněží a to že způsobuje u jemného a citlivého soudruha Etříka cosi jako nezvladatelnou depresi.

Proto, když bylo po směně, a my už byli řádně osprchováni, jsem mu ještě na šatně řekl, abych ho povzbudil: „Nu, snad nebude sněžit věčně, soudruhu!

Než se nadějeme, máme tady pětadvacátý únor a po něm nejpozději do měsíce přijde jaro a s ním i první máj, svátek nás všech pracujících!“

„Co?“ podíval se na mě soudruh Etřík zcela nepřítomně.

„Za chvilku tu máme první máj, soudruhu!

Hlavu vzhůru, však my západním demokraciím ještě natrhneme prdel!“ zvolal jsem povzbudivě.

Soudruh Etřík si však otřel znaveně čelo a řekl: „Četl jsem tu knihu od soudruha Grebeníčka. Tu o těch restitucích.“

„Ano, je to moc pěkná kniha.

Jen mne utvrdila v názoru o chamtivosti všech sedmi církví, jež jsou zmiňovány ve Zjevení,“ řekl jsem na to.

„To je to!“ zvolal zoufale soudruh Etřík.

„Co?

Fakta v této knize jsou zcela nezpochybnitelná.

Po přečtení této knihy jsem si ještě více uvědomil obrovský přehled, vzdělanost, znalosti a inteligenci Doc PhDr. Miroslava Grebeníčka.

Jeho úrovně dosahuje málokterý politik a nejspíše i historik, o těch v ÚSTRu ani nemluvě,“ přikývl jsem.

„Právě,“ rozhodil zoufale rukama soudruh Etřík a pokračoval, „já si při četbě uvědomil, jak nebezpečná je naše komunistická ideologie, když naši straničtí funkcionáři svoji honbu za mocí a majetkem postaví nad jakékoliv mravní principy. Dalo by se napsat, že my, komunisté jsme svého boha, pracující lid, nahradili krvavým bohem Mamonem.“

„Co to říkáš, soudruhu?“ vytřeštil jsem oči na soudruha Etříka.

Ale ten pořád vedl svou divnou řeč: „Můj závěr tedy je, že na základě znalostí historie a faktů Doc. PhDr. Grebeníčka v jeho knize „Ve znamení kříže“, jsem se utvrdil v názoru, že my, komunisté se od katolíků nijak nelišíme.

Jsme stejní jako oni, jak se dostaneme k moci, okamžitě rozpoutáme peklo. Vše, co odporuje naši ideologii, našemu vidění světa, naše jediné pravdě, zjevené nám soudruhem Leninem, nemilosrdně likvidujeme stejně jako oni.

Církev upalovala a zabíjela kacíře, my zase popravovali třídní nepřátele a uchýlkaře.

Katolická církev a naše, komunistická strana, jsou jen dvě strany jedné a téže, totalitární mince.

Řekni sám, copak neuctíváme soudruha Marxe jako sv. Jana Křitele, soudruha Lenina jako Krista, soudruha Stalina jako svatého Petra, soudruha generálního tajemníka jako Svatého Otce?

Copak není stranická věrchuška totéž, co církevní klér?

Jsme stejní jako oni, o nic lepší!“

Názor soudruha Etříka mi vyrazil dech. Ale naštěstí jsem se brzy vzpamatoval a začal jednat v duchu stranické linie, takže ještě téhož dne naše stranická buňka exkomunikovala tohoto kacíře ze strany.

Věru, nechtěl bych být v jeho kůži, až se veškerá moc vrátí zase pracujícímu lidu, až přijde soudruh Lenin podruhé na tento svět!

Autor: Karel Trčálek | sobota 12.1.2019 16:31 | karma článku: 25,89 | přečteno: 647x

Další články autora

Karel Trčálek

Ježíš skutečně existoval. Kdyby neexistoval, tak bychom nežili věčně

Bůh nepodmíněně miluje všechny lidi a tak vroucně touží po tom, abychom, my lidé, žili věčně v Jeho království. A protože chce Bůh, abychom žili věčně, tak poslal na tento svět svého Syna. Je to pochopitelné, a vlastně i logické

16.6.2025 v 11:34 | Karma: 11,93 | Přečteno: 236x | Diskuse | Společnost

Karel Trčálek

Básník koketující s anděly, polemika se spisovatelkou V. Valíkovou Šubovou

Paní spisovatelka v nadpisu svého článku o Jaromíru Nohavicovi tvrdí, že je to básník, který koketuje s anděly (Satan je ovšem taky anděl). Je to zajímavá hypotéza už jen proto, že sám Jaromír Nohavica se za básníka nepovažuje...

9.6.2025 v 14:00 | Karma: 23,44 | Přečteno: 616x | Diskuse | Společnost

Karel Trčálek

Největší básník koketující s anděly

Nedávno oslavil velmi nekulaté narozeniny náš největší básník. Tedy pokud máme věřit andělům... Nevěřte jim!

8.6.2025 v 9:18 | Karma: 21,25 | Přečteno: 526x | Diskuse | Společnost

Karel Trčálek

Pane plukovníku Foltýne, okamžitě se mi omluvte se mi, jinak vás vyzvu na čestný souboj

Ne, já opravdu nejsem žádná svině, jak se mi snaží podsunout plukovník Foltýn jen proto, že uznávám svaté právo Ruska na obranu před terorismem!

6.6.2025 v 18:00 | Karma: 18,99 | Přečteno: 395x | Diskuse | Společnost

Karel Trčálek

Kolik nás stojí Evropské hodnoty? Miliardu? Aneb pračka Česko vypere vše dočista do čista!

Když vládne ODS, vždy to končí skandálem. Mění se jen částky a způsoby. Jediné, co se nemění, jsou jejich věrní voliči, ale i s těmi již brzy zatočíme!

5.6.2025 v 17:09 | Karma: 24,09 | Přečteno: 552x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu

12. června 2025  10:55,  aktualizováno  16:42

Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...

Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu

15. června 2025  20:19

Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...

Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král

15. června 2025  14:24

Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...

Hamburk ukazuje MHD budoucnosti. Vyjde ho na desítky miliard eur

19. června 2025

Premium Druhé největší město v Německu je známé svým rozsáhlým, integrovaným, a hlavně organizovaným...

Nájemník si připlatí za opravy. Vláda zvedá částky za údržbu, kterou lidé hradí sami

19. června 2025

Premium Nájemník zjistí, že vodovodní baterie v koupelně kape a je potřeba vyměnit celou kartuši. Oprava...

Za platbu kartou v cizině platí Češi vysoké poplatky. Víme, které banky si účtují nejvíc

19. června 2025

Blíží se čas dovolených a české domácnosti počítají peníze, které do letošních cest do zahraničí...

Elektřina už není jen něco, co přichází ze zásuvky, říká odbornice

19. června 2025

Dlouhé roky byly energie levné, spousta domácností je tak moc neřešila, někteří byli celé roky u...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 3090
  • Celková karma 22,50
  • Průměrná čtenost 854x
Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.