Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Demokratická opozice rozvrací republiku a už to ani neskrývá

Proti České republice se chystá opravdu koordinovaná akce, kterou řídí skutečně silné organizace ze zahraničí, lidé bděte!

            Deváté zasedání ÚV KSČM, jehož se jako vzácní hosté účastnili ruský velvyslanec a vnučka maršála Koněva, začalo se jako vždy, sborovým zpěvem Internacionály.

            „Odnikud nečekejme spásu,
král nespasí nás, ani bůh ;
štěstí nepřijde bez zápasu,
jen sami rozrazíme kruh.
Vyrveme kořist z dravčích spárů,
myšlenky uvolníme z pout,
když sami v rozdmýchaném žáru
železo žhavé budem kout!“ zpíval i soudruh předseda, zazobaný kšeftař, advokát a poslanec v jedné osobě, zkrátka boháč, o kterém se zpívá ve třetí sloce, na kterou však z jakýchsi neznámých důvodů nedošlo.

            „Tak to bychom měli, soudružky a soudruzi,“ řekl soudruh předseda, když dozněly tóny písně a pokračoval, „soudružky a soudruzi, situace je vážná.

            Přisluhovači cizích států, a nestydím se tady před vámi, soudružky a soudruzi, za slovo kolaboranti, kteří jsou ochotni sloužit jiným ať už za peníze, nebo z pochybných ideologických či jiných důvodů, samozřejmě posilují a my zatím, řekl bych, jen slabě reagujeme, protože jsme jim nedali okusit pěst dělnické třídy.

            Připomínám to proto, že proti České republice, proti její suverenitě a naším občanům se chystá opravdu koordinovaná akce, kterou řídí silné organizace ze zahraničí.

            A k tomu se množí i čeští přisluhovači v čele s KDU-ČSL, TOP 09, ODS a přidávají se k nim Piráti, někteří z neznalosti, ale někteří pravděpodobně v žoldu jsou ochotni tuto politiku hrát. Tato obecná charakteristika krizového vývoje v České republice potvrzuje, že rozvratný proces rozpoutanými pravicovými silami již zachvátil všechny oblasti veřejného a politického života.

            Na pořad dne vyvstala se vší ostrostí otázka ,Kdo s koho´, soudruzi a soudružky.

            Buď kontrarevoluce, opírající se o podporu mezinárodní reakce, dokončí své zhoubné dílo, nebo se zdravým silám podaří kontrarevoluci odrazit.

            My, komunisté, si uvědomujeme smrtelné nebezpečí hrozící naší vlasti, a proto se obracíme na naše skutečné přátele s prosbou a žádostí, aby rozhodně čelili kontrarevolučním silám a postavili se na obranu svobody a vymožeností demokracie v České republice!

            Tady je!

Zvací dopis!

            Přijeďte, prosím, zachraňte u nás svobodu a demokracii!“

            Soudruh Filip předal ruskému velvyslanci zvací dopis.

Ruský velvyslanec si strčil dopis do kapsy a pravil: „My v Rusku, všechen ruský lid, jsme dobře obeznámeni s vážností situace v České republice a přiznám se, že nás ohrožení demokracie a svobody ve vaší vlasti velmi znepokojuje.

Jedno staré a proto moudré přísloví praví, že v nouzi poznáš přítele.

Slibuji vám jménem ruského lidu, že svobodu i demokracie u vás zachráníme, žádný památník Vlasovcům se u vás stavět nebude!“

Po těchto vřelých slovech promluvila vnučka maršála Koněva: „Děda je taky připraven osvobodit vaši vlast, už potřetí. Vzal si kvůli tomu neplacenou dovolenou, a taky si pořídil nový civilní dvouřadý oblek.

Když jsem ho v něm poprvé viděla, vůbec bych neřekla, že je voják, vypadá jako důchodce, který si vyjel na rekondiční pobyt do Karlových Varů.

Nebojte se ničeho, čeští přátelé, kam vkročil děda, tam vkročila svoboda a demokracie!“

„To není žádné strašení, to je realita!“ zvolal dojatě soudruh Filip a obrátil se k soudružkám a soudruhům z ÚV, „tak to vidíte sami, soudružky a soudruzi, že nejsme sami jako ten kůl v plotě.“

„Nejsme!

Nejsme!“ volali šťastně soudružky a soudruzi a tahali se navzájem radostně za uši něžně a mazlivě, jak to dovedou jen skuteční komunisté.

Autor: Karel Trčálek | úterý 17.12.2019 19:04 | karma článku: 24,05 | přečteno: 1223x

Další články autora

Karel Trčálek

Když napíšu, že Babiš je dobro a někteří lepší lidé si se mnou dovolí nesouhlasit

Andrej Babiš je požehnáním pro tuto naši zemi, jeho vláda neoslavila ještě ani rok u vesla a už sklízíme bohaté plody její práce. Bohužel, ještě se stále najdou lidé, kteří to nedokážou ocenit, ale už se na ně taky vaří voda!

18.8.2026 v 11:13 | Karma: 26,21 | Přečteno: 369x | Diskuse | Společnost

Karel Trčálek

Hrdá oslava Mezinárodního dne leváků v hrdém Institutu Václava Klause

Dnes je velký den. Oslavme spolu Den hrdosti levorukých! Oslavme spolu Den hrdosti levorukých, jako jej hrdě oslavují v Institutu Václava Klause

15.8.2026 v 8:00 | Karma: 17,53 | Přečteno: 248x | Diskuse | Společnost

Karel Trčálek

Rozhovor s podezřelým z rusofilie

Jednou z nejnebezpečnějších úchylek, jak už na to upozornil soudruh J.V. Stalin, je levá úchylka. Oproti levé úchylce je rusofilie úchylkou vlastně docela neškodnou, pokud se ovšem takový rusofil neodstěhuje do Ruska...

14.8.2026 v 9:25 | Karma: 22,58 | Přečteno: 353x | Diskuse | Společnost

Karel Trčálek

Jak uklidit svinčík po Institutu Václava Klause?

Myslitel Ladislav Jakl, zaměstnanec politické neziskovky s názvem Institut Václava Klause, se ptá jak uklidit po ČRo a ČT. A já se ptám, jak uklidit po Institutu Václava Klause?

11.8.2026 v 14:16 | Karma: 23,39 | Přečteno: 461x | Diskuse | Společnost

Karel Trčálek

Veřejná omluva panu Macinkovi, místopředsedovi vlády a ministru zahraničí

Nestává se často, aby se prostí občané omlouvali vládním činitelům. Svědomí mi však nedá a tak se aspoň takto veřejně omlouvám panu Petru Macinkovi

10.8.2026 v 16:00 | Karma: 36,70 | Přečteno: 2651x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Poznejte český film podle obrázku

Z filmu Pelíšky
vydáno 18. srpna 2026

České filmy jsou plné nezapomenutelných hlášek, legendárních postav a scén, které známe snad...

Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak

Mnoho lidí si vysoký tlak spojuje hlavně se stresem, pracovním vypětím nebo...
11. srpna 2026  15:53

Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...

Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam

Češi nakupují například v polské Lubawce.  (28. 9. 2023)
13. srpna 2026  12:12

Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...

Dům jako chalupa v Mrazíkovi? V Podolí vyřešili slunce nečekaně jednoduchým trikem

Jednoduchým poskládáním pater vznikl dům s výhledem i celodenním světlem. Stačí...
16. srpna 2026

Plánovači budoucnosti už v 60. letech přemýšleli o městech, kde se nejen rodinné domy, ale celé...

Nejlepší štrúdl, koláče i kremrole v Praze. Tři sladké adresy, které musíte znát

Koláče
11. srpna 2026  15:54

Hlavní město nabízí nespočet cukráren a pekáren, některé podniky však proslavila jediná specialita....

Ukrajinec neuspěl s žádostí o ochranu, obava z války podle soudu v Plzni nestačí

ilustrační snímek
19. srpna 2026  12:38,  aktualizováno  12:38

Muž z Ukrajiny neuspěl u plzeňského krajského soudu s žalobou proti rozhodnutí ministerstva vnitra,...

Černá pasažérka vyváděla na ulici. Sahala po pistoli a hrozila, že se pořeže

Mladá žena cestovala v MHD bez jízdenky, pak se dala na útěk. Zasahovat musela...
19. srpna 2026  14:12

Běžná kontrola jízdenek v pardubické MHD se v pátek odpoledne proměnila v divočinu, kterou...

Vlak srazil ráno ve Zlíně muže, který nehodu nepřežil, provoz na trati stál

ilustrační snímek
19. srpna 2026  12:22,  aktualizováno  12:22

Vlak dnes ráno ve Zlíně srazil a zabil muže. ČTK to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková....

Hygienici potvrdili v jesenických lázních norovir, objevil se u dalšího vzorku

ilustrační snímek
19. srpna 2026  12:19,  aktualizováno  12:19

Hygienici potvrdili v souvislosti s hromadným onemocněním klientů a návštěvníků Priessnitzových...

  • Počet článků 3329
  • Celková karma 22,62
  • Průměrná čtenost 836x
Námezdní pisálek, který se nechává najmout na špinění, protože to mu jde nejlíp.

Na svém blogísku si léčím mindráky, které mám jako každý neúspěšný spisovatel.

Napsal jsem a vydal tyto neúspěšné knihy.

Chci, abys hnil (postkatolický skororomán) - věnováno prof. T. Halíkovi

Sucho - největší slátanina pod žhnoucím Sluncem

Putin - oslava ruského pacifismu

Jarek (dezolát z Těšína) - žhavá novinka o slavném písničkáři, největším básníkovi a laureátovi Puškinovy ceny, která jako kometa vlétne na knižní trh v září 2026. Tuto knihu musíte rozhodně ignorovat!

Své nenávistné komentáře mi adresujte rovnou na e-mail karlostrcalek@seznam, ať mám co číst při popíjení magoráku v tiché čajovně

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.