Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JC

medvěd brtník

30. 4. 2011 12:54
Nemám proti vám nic, ale nerada bych se jednou stala

součástí Vietnamu, jak se k tomu blíží Praha-Libuš a bohužel nejen ta. V Praze - Kunraticích si chce vietnamská komunita postavit obří budhistický chrám. Takže se tam hezky vytváří víetnamské geto. Já chci žít v Čechách. Ostatně Vietnam je země komunistická a  i proto je tam bída a na vše, co odtud pochází bychom si měli dát pozor. Autor je zjevně ve své komunitě výjímkou. Jinak jsme my jen nositel pro parazita. Nic jiného s námi vlastně nechtějí mít.

0 0
možnosti
JN

Janhura

14. 4. 2011 20:47
Mnohokrat jsme se znamymi porovnavali

Vietnamce, kteri prisli pred 20 lety s prazdnyma rukama, kam az to usilovnou praci dotahli. Je znamo, ze vietnamske deti patri ve skole k nejlepsim.

A na druhe strane Romove, kteri se za tu dobu neposunuli dopredu ani o chlup. Jenom vyrostla dalsi generace, ktera netusi, ze normalni je vydelavat penize praci a ne si v poledne chodit pro davky.

0 0
možnosti
T

tin1

14. 4. 2011 21:36
Re: Mnohokrat jsme se znamymi porovnavali

Tyto dvě skupiny opravdu nejde objektivně porovnávat. :-)

0 0
možnosti
LS

Lesní sběř

14. 4. 2011 20:03
To je dobře

Jenom doufám, že tu "asijskou mentalitu" neztratíte docela. Ono nám docela dlouho trvalo, než jsme si na ni zvykli (to proto ten dojem "přezíravosti", o kterém mluvili ti starší).

Tohle téma by možná stálo za hlubší zamyšlení. Většina Vaší generace vyrůstá v rodinách, které jsou tou "mentalitou" prodchnuté skrz naskrz. Pokud ji odvrhnete a nepředáte dál, neochudíte tím svoje děti třeba zrovna o to, čemu Vaše generace vděčí za svůj úspěch? Nemyslíte, že třeba zrovna to "přísné dodržování úloh a rozdělování odpovědnosti" je pro typického člena Vaší generace poměrně zásadním formativním faktorem? Zjednodušeně řečeno: vytratí-li se striktní rozdělení úloh v rodině, neoslabí se tím rodinná sounáležitost a pocit odpovědnosti za prospěch rodiny jako celku?

-

Ale to už asi moc filosofuju. Už jste si konečně dal to jelítko? :-P

0 0
možnosti
R

Radek-DK

14. 4. 2011 21:41
Re: To je dobře

Souhlasím s vámi - ale jenom napůl.

Autorovi se jedná hlavně o zlepšení postavení žen v asijské rodině - předpokládám, že ostatní z asijské mentality si ponechá (smysl pro rodinu, odpovědnost za ni, sounáležitost atd.). Podle mě to nejde proti sobe - žena a muž můžou žít v rovnoprávném svazku, a přitom to může být svazek pevný.

Jinak - bylo by škoda, kdyby místní mladí Vietnamci přišli o poslední zbytky své mentality a identity - já myslím, že nás Evropany mohou jenom obohatit. Tím neříkám, že se nemají integrovat-to ano-ale zároveň nezapomínat na kořeny.

0 0
možnosti
K

kaktusak

14. 4. 2011 19:47
Dostali jste možnost získat tady vzdělání a praxi,

abyste pak pomohli své vlasti. Když tu zůstáváte, pomáháte nám, ale Vietnamu škodíte.

0 0
možnosti
  • Počet článků 219
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2936x
Červen 2022: Teď mi došlo, že jsem se nikdy pořádně nepředstavil. Jmenuji se Tien, potřebuji spát alespoň 10h denně, mám rád večerní procházky a jím převážně mezi 22-23h. Na deprese: čokoláda, úklid bytu a toulání se. Proč píšu blog? Je to jediná věc, kterou nedělám z povinnosti.

 

2021: Už jsem tu s Vámi přátele skoro 30 let, dokopu si to tady až do důchodu a potom zmizím do Hanoje. Ok?

 

2020: "Nic bych na sobě neměnil. Absolutní spokojenost. Mindrák na nule."

 

2015: Už pár let nečtu žádné západní "vědecké, akademické, publicistické" (a vlastně všechny cizí) práce o Vietnamu a Vietnamcích, protože nakonec zjistíte že to jsou jenom pytle plné nesmyslů. Musíte si to zjistit sami i když je to pracnější, ale aspoň těm objeveným výsledkům můžete věřit. Člověk by měl, pokud má tu možnost, na několik měsíců odejít do zahraničí, pak pochopí skutečné potřeby, emoce, samotu a izolaci cizinců v jeho vlastní zemi, protože to sám pocítí.