Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
M

MORAK

22. 1. 2010 21:52
Velmi dobře napsané !

R^

0 0
možnosti
P

PetrNovák

22. 1. 2010 13:41
o čem vlastně píšete ?

Řečeno slovy klasika spletl jste si hvězdy s jejich odrazem na vodní hladině.Rád Vám dám za pravdu, že věda i víra mají ze sociálně-psychologického pohledu ledacos podobného, myslím ale, že jste nepochopil podstatu ani jednoho. Co hůř, nepojmenoval jste přesně, to co popisujete. Není to totiž věda ani víra, ale náš přístup. Dogmatismem, vytržením z kontextu či manipulací, které kritizujete, je opravdu možné dokázat cokoli, není to ale podstata ani vědy ani víry.

Ano, věda a víra mají ledacos společného. Ano věda či víra sloužili i slouží ke splnění ne zcela nesobeckých cílů. A konečně ano, byli i jsou "hony na čarodějnice". Jenže věda i víra byly pochopeny a praktikovány dokonce masově a skepticismus sám o sobě je nejen jedním z principů vědeckého, ale i náboženského poznání. A protože ne každý vědec je manipulátor, každý věřící hlupák, muslim terorista a řidič rabiát, nepleťte si ony hvězdy s jejich odrazem.

0 0
možnosti
VT

kykor

22. 1. 2010 15:12
Re: o čem vlastně píšete ?

Ano, máte pravdu :-) Ne každý vědec je manipulátor, ne každý muslim je terorista- jedna věc je skutečnost ukrytá za zdmi univerzitních studoven a mešit, druhá pak jejich mediální popularizace- jestli platí "co Čech, to reprezentační fotbalový trenér", pak si myslím, že půatí i "co Evropan, to kvalifikovaný ekolog." Nenavážím se do vědy jako takové, ale do ekologismu- to není věda, ale nábožensko-politická ideologie, která využívá manipulaci s fakty, potírá své protivníky a ne jejich názory. Původní povídání o Zemi Gaii se dostalo až do kodaňských jednacích sálů, kde nabylo obludné podoby. Vědecký ekologismus se stal vládnoucí politickou doktrínou, kde pro skepticismus opravdu není místo- polemiky s Klausem jsou toho příkladem.

0 0
možnosti
M5

Martin 5

22. 1. 2010 12:40
Máte tam chybu

Věda nic o tání ledovců, za tak krátkou dobu, nedokázala.

To za co se omluvili byla chyba, která se jim stala při kopírování cizího textu a nikoho nenapadlo si to ověřit, jen jim stačilo, že je to dost alarmické.

Tím pádem, je zbytek vašeho pojednání zbytečný.Rv

0 0
možnosti
RP

Roman01

22. 1. 2010 12:54
Re: Máte tam chybu

Akorát, že ledovce opravdu tajou, no :)

0 0
možnosti
RP

Roman01

22. 1. 2010 12:23
...

To jsou kecy. Rv

0 0
možnosti
  • Počet článků 26
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2025x
Podle lékařů má špatně vyvinutou žlázu společenské povinnosti, před lety nechal Moravu Moravou a usadil se v Praze.