Multikulturalismus prohrál, proč ale nejásáme?

Doktrína multikulturalismu, hlásající, že je nejenom možné, ale dokonce i prospěšné, aby v jednom státě spolu žili skupiny s různou kulturou, je konečně na ústupu. Po konci kolonialismu, kdy si Evropa vytvářela své bohatství mimo vlastní území, se objevila myšlenka levnou pracovní sílu dovážet - jako politický závoj, ideologie mající vysvětlit a ospravedlnit prostý fakt vykořisťování, se objevil multikulturalismus.

Je zbytečné obdivovat zahraniční politiky, kterým najednou padají klapky z očí a multikulturalismus pohřbívají. Jako obykle se z jednoho fiaska odmítají poučit ve svých ostatních aktivitách. Ideologie a praxe multikulturalismu nevratně změnila Evropu - míra porodnosti, míra snášenlivosti a typ hodnot, které s sebou noví "Evropané" přinesli, v budoucnosti povede k potlačení těch tradic, které nám zajistili naši současnou prosperitu a mezinárodní dominanci. Nikdy v historii jsme se tak lehce nevzdali a nenabídli své území zadarmo.

Multikulturalismus samozřejmě není mrtvý, jen dostal direkt na solar - vzpamatuje se stejně rychle jako jiná hnutí hlásající nový lepší svět, jen možná nakonec dostane jiný hábit, jak už se to stalo komunismu či ekologismu. Odnese si poučení, že spolu dlouhodobě mohou žít lidé různých jazyků ba i kultur, pokud je jedna z nich dominantní - asi jako když v České republice žijí židé, křesťané i pohané. Ale že pospolu s nimi nemohou žít muslimové, pokud oni sami nejsou nositeli dominantní kultury.

Politici vyslovili něco, co je již dlouho zřejmé. Jedna doktrína utrpěla porážku, ale žádná jiná doktrína vítězství slavit nemůže - prohráli jsme všichni. Ponaučení, které se nabízí, tj. opatrnost k dalším ideologiím hlásajícím příchod blaženosti na úkor člověka, opatrnost k vizi sjednocené Evropy pod vládou byrokratů, takové ponaučení si zjevně nikdo neodnáší. Potřebujeme velké hospodářské krize, abychom neměli čas na experimenty.

Autor: Vojtěch Toráč | neděle 13.2.2011 20:50 | karma článku: 23,43 | přečteno: 1902x

Další články autora

Vojtěch Toráč

Výměna oční čočky- moje zkušenost. Jan 9,25

Tento text mapuje mou osobní zkušenost z výměny očních čoček. Před zákrokem jsem sám podobné informace hledal- někde i nalezl, ale nikde v podobě, která by odpovídala na všechny mé obavy.

17.5.2024 v 14:22 | Karma: 17,52 | Přečteno: 1419x | Diskuse | Ostatní

Vojtěch Toráč

Vstali noví bojovníci- a ti už se nezakecají

Zatímco bojujeme proti chiméře normalizačních komunistů se stranickou knížkou, kteří dusili zemi cenzorskými zásahy, téměř bez povšimnutí přijímáme stejnou praxi přicházející z Bruselu. Protože co EU činí, dobře činí.

27.5.2021 v 12:46 | Karma: 31,27 | Přečteno: 662x | Diskuse | Politika

Vojtěch Toráč

Souboj věštců. Flegr : Jolanda 0:1

21.října prohlásil prof.Flegr, že za měsíc umře každý den 1.000 lidí. Nevyhnutelně. Protože on je vědec a grafy nelžou. Už dříve řekla věštkyně Jolanda, že taky vidí velký špatný. Nevyhnutelně, protože karty nelžou.

23.11.2020 v 8:50 | Karma: 44,78 | Přečteno: 9323x | Diskuse | Společnost

Vojtěch Toráč

Bezhlavá svoboda slova

Jestliže o spravedlnosti víme, že je slepá, a jsme za to i rádi, o svobodě slova jsme to do nedávné vraždy ve Francii netušili. Ovšem poznání, že tahle svoboda je slepá proto, že nemá hlavu, už tak radostné není.

22.10.2020 v 14:33 | Karma: 17,03 | Přečteno: 387x | Diskuse | Politika

Vojtěch Toráč

Babiš dostane státní vyznamenání

Andrej Babiš dostane medaili za zásluhy o stát. Pravděpodobně ne nyní, ale ocenění ho nemine po jeho konci v aktivní politice. Oceněn bude za řízení státu během pandemie- a právem.

30.3.2020 v 15:05 | Karma: 45,38 | Přečteno: 10617x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Šok a ticho. Evropští lídři po telefonátu Trumpa s Putinem nevěřili svým uším

20. května 2025  20:37

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a evropští lídři oněměli poté, co se s nimi americký...

Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek

19. května 2025  12:44,  aktualizováno  13:37

V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...

Umučil studentský pár kvůli nepořádku. Brutalita vražd šokovala 1. oddělení

19. května 2025

Premium Spousta krve a dvě těla na posteli. Místo činu v roce 2013 připomínalo spíš jatka než byt...

Slevy kol tíží přezásobené prodejce. Část z nich zřejmě nepřežije

20. května 2025  8:42

Prodejcům jízdních kol se nedaří zbavit zásob, které si vytvořili během boomu v časech pandemie....

Němcová ve studiu zahodila brožurku od Konečné. Nenávist, reagovala komunistka

18. května 2025  12:41,  aktualizováno  14:19

Nesete historickou vinu a podporujete miliardáře Andreje Babiše, zaútočila senátorka Miroslava...

Zabíjíte bělochy, řekl Trump a předložil falešné důkazy. Prezident JAR zachoval klid

22. května 2025  14:09

Americký prezident Donald Trump ve středu přijal v Bílém domě jihoafrického prezidenta Cyrila...

Pavel zachraňuje pověst Česka, ostatní politici Izrael hájí frázemi, říká Tureček

22. května 2025  13:58

Prezident Petr Pavel svou kritikou izraelské vlády v Česku vybočuje. Podle experta na Blízký východ...

Senát schválil zákon o podpoře bydlení. Navrhl, aby hospodaření ČT hlídal NKÚ

22. května 2025  6:52,  aktualizováno  13:55

Senát schválil zákon o podpoře bydlení, který má podle vlády pomoci lidem v bytové nouzi. „Ambice...

Krétu a Santorini zasáhlo zemětřesení. Oběti ani škody zatím nejsou hlášeny

22. května 2025  7:10,  aktualizováno  13:48

Zemětřesení o síle 6,1 zasáhlo pobřeží řeckých ostrovů Kréta a Santorini. S odvoláním na americkou...

  • Počet článků 26
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2061x
Podle lékařů má špatně vyvinutou žlázu společenské povinnosti, před lety nechal Moravu Moravou a usadil se v Praze.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.