Witowská chce lidem vtloukat do hlavy. Jak typické pro lepší novinářku... Co informovat?

Světlana Witowská z ČT by ráda lidem vtloukala do hlavy, že ukazuje pravdu. Zajímavé, že když jí v živém přenosu redaktor Hynek 3x označil Babiše za bývalého premiéra, pravdu neukázala. Do party lepších novinářů má VIP vstupenku.

Paní Světlana Witowská, která dle mého patří ještě k tomu lepšímu, co naše, vaše a hlavně jejich zprivatizovaná Česká televize nabízí, poskytla rozhovor pro server neovlivní, jehož šéfredaktorkou je ovlivnitelná Sabina Slonková (sama velká bojovnice proti Andreji Babišovi na webu neuvádí, odkud je plátek financován).

Touží po algoritmu proti dezinformacím. Každý holt nemá vlastní hlavu...

Paní Witowská v rozhovoru uvedla několik zajímavých myšlenek hodných lepšího novináře. Taky je v ČT, tak jak jinak.

„Byla bych ale hrozně ráda, aby za 30 let existoval nějaký algoritmus na rozpoznávání dezinformací. Abychom si ty informace jen hodili do počítače, a z něj pak vyjede, co je pravda a co ne.“

Čekál bych, že zkušená novinářka si bude vědoma obrovského rizika zneužití takového algoritmu jakýmkoliv režimem či nátlakovými skupinami. Já upřednostňuji svůj rozum, životní zkušenosti, vzdělání a rozhled. Je bláhové očekávat něco podobného od veřejnoprávní novinářky?

Až tu za 30 let nebude ta generace... Co na to vaši rodiče?

„Myslím si, že ho volí právě ta generace, která už za třicet let nebude. Mám kolem sebe spoustu lidí, kteří ho volili, ale z té mladší generace neznám nikoho. My v sobě pořád máme normalizaci. Ale jsem optimistka, myslím, že za třicet let se tyhle věci dít nebudou, protože to politikům současná mladá generace prostě nedovolí,“ uvedl k Andreji Babišovi.

Další typický příklad nabubřelosti typický pro lepší lidi, kteří přeceňují sebe a podceňují ostatní. Optimistka Witowská věří, že až tu nebudou staří, normalizovaní, tak mladí (zřejmě v čele s Grétou a Maxipsem Minářem) to tady převezmou za správné otěže... Rodiče i prarodiče musí být na myšlenky své dcery a vnučky hrdí... nebo hrdobci... co já vím.

Dále si posteskla, že jak je jednoduché opírat se do novínářů: „Je hrozně snadné se v této době do novinářů strefovat. Politici nás veřejně dehonestují, mluví o nás pohrdavě. Tvrdí, že lžeme. A to se pak odráží ve společnosti.“

V tomhle musím dát paní Witowské za pravdu. Ano je to snadné... protože opravdu lžou. Ač se ohánějí nezávislostí, objektivností a vyvážeností, tak řada novinářů - a ti ze zpravodajství a publicistiky ČT v první línii - je pouhou prorežimní (EU a USA) propagandistickou mašinérií. Obdobně jako za minulého režimu, jen s prohozenými znaménky.

Vtloukat do hlavy? Co raději dělat práci pořádně, aby mluvila za vás?

A jak chce paní Witowská nedůvěře ze strany občanů čelit? „Dělat tu práci nejlépe, jak umím, aby nás nikdo nenachytal při zjevných chybách. A také vtloukat lidem do hlavy, že naším cílem není nikoho poškodit nebo zničit, ale ukázat pravdu.“

Za prvé by neměla chtít nic lidem vtloukat do hlavy, ale v první řadě se snažit o kvalitní práci a pokud možno všestranné informování veřejnosti. To za ni bude mluvit, žádné totalitní vtloukání do hlav, kterého je nyní součátí, jí nepomůže. Když už mluví o tom, že musí dělat práci co nejlépe, aby ji nikdo nenachytal při zjevných chybách, měla by začít s tím, že když jí v živém přenosu v Událostech redaktor Jiří Hynek třikrát označí Andreje Babiše za bývalého premiéra, tak by bylo dobré jeho „přeřeknutí“ uvést na pravou míru - což překvapivě neudělala.

Rovněž by se paní Witowská mohla zamyslet nad „vyváženým“ zvaním (povětšinou spřátelených) hostů do pořadů pana Moravce nebo nad zbědovanými tvářemi redaktorů a moderátorů ve chvílích, kdy se situace nevyvíjí dle jejich neochvějného světonázoru. Namátkou brexit, americké prezidentské volby nebo rozebírání prakticky jakéhokoliv tématu spojeného s Evropskou unií, Ruskem, Sýrií, Íránem, Čínou.

Paní Witowská, nehledejte výmluvy, že jsou na novináře politici a diváci zlí. Je zapotřebí se poučit z vlastní nabubřelosti, argoance, nevyváženosti a tendenčnosti hraničící často až s aktivismem.

Poraďte se kdyžtak s držákem na cetky politických neziskovek a hysterickou aktivistkou tajtrlíkující na protivládních demonstracích - sympaťačkou Norou Fridrichovou.

A ještě si tady odložím něco o propagandě pro paní Witowskou:
ČT si za 12 milionů (našich peněz) zaplatí propagandu, abychom baštili propagandu jejíMuslimská propaganda ČT: islámská modlitba 5x denně vás zbaví bolestí zad!ČT si vydržuje tajné influencery, kteří šíří její "dobré" jméno. Kovy, Kartous a tak, hm? 

 

Autor: Tomáš Vyoral | středa 12.2.2020 10:41 | karma článku: 42,64 | přečteno: 2469x

Další články autora

Tomáš Vyoral

Bavorský model už jsme měli v roce 1939. A skončilo to koncentráky a miliony mrtvých

Bezprecedentní státní segregace a zvůle v rámci hry na covid vůči nepodvoleným (neočkovaným) jakkoliv třeba jinak zdravým občanům nabírá na obrátkách. Oznámení politruků o "bavorském" modelu přišlo symbolicky 17. listopadu.

23.11.2021 v 10:11 | Karma: 30,02 | Přečteno: 914x | Diskuse | Společnost

Tomáš Vyoral

Vládní vakcinační propaganda „brutálními“ fotkami. Bude letáková kampaň a potisky triček?

Vláda za peníze občanů začne s novým "politickým školením mužstva" a vyvine další nátlak na očkování proti PR covidu. Skrze propagandistické HLP - hluboké lidské příběhy, respektive HLO - hluboké lidské obrázky.

7.11.2021 v 12:24 | Karma: 36,41 | Přečteno: 1183x | Diskuse | Média

Tomáš Vyoral

Svrabčinová: Ti, co se neočkovali. Žádný z nás nebere takový platy, prostě, jako berou oni

V pravidelné relaci „Covidu čest aneb Soudružka Svrabčinová pomáhá a chrání“ zazněly nezvratné důkazy o pokřivených charakterech a nekřesťanských penězích, které vydělávají neočkovaní popírači. Poznáte je i ucítíte od pohledu.

5.11.2021 v 12:51 | Karma: 34,34 | Přečteno: 1572x | Diskuse | Média

Tomáš Vyoral

Neohygienička Svrabčinová: Na pisoár jen s antigenem, na mísu s PCR! A to i doma!

Pravidelná relace „Covidu čest aneb Soudružka Svrabčinová pomáhá a chrání“ přinesla několik novinek v represáliích HRY NA COVID, které budou aplikovány na nepodvolené (neočkované). Vše za potlesku bytostí známých jako novináři.

4.11.2021 v 15:50 | Karma: 38,56 | Přečteno: 1544x | Diskuse | Média

Tomáš Vyoral

Za komančů jsme se bez papíru nedostali za hranice, za "demokratů" ani na pivo

Vakzine macht frei. Hra na covid a diskriminace nepodvolených (neočkovaných experimentální vakcínou) nabírá obludných rozměrů. Za jásotu drtivé většiny pologramotných mainstreamových jakože novinářů. Jinak pohrobků Rudého práva.

2.11.2021 v 17:56 | Karma: 41,05 | Přečteno: 1938x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Na prodej je vila po Petru Kellnerovi od slavného architekta. Nahlédněte dovnitř

Vila ve Vraném nad Vltavou od Josefa Pleskota pro Petra Kellnera.
4. listopadu 2025  13:38

Realitní kancelář WIN & WIN reality inzeruje na svém webu vilu, která se dostala do učebnic...

Rezignace? Zveřejnit intimní video je zásah do soukromí. Rajchla se zastává i Rakušan

Nespokojený lídr moravskoslezské kandidátky SPD Jindřich Rajchl. (4. října 2025)
8. listopadu 2025  13:28,  aktualizováno  19:13

Nejen členové nové vládní koalice se zastávají poslance za SPD Jindřicha Rajchla při jeho sporu s...

Jak se nakupuje v nizozemské „matce“ českého Alberta. Ceny někdy překvapí

Řetězci Albert Heijn patří zhruba třetina nizozemského maloobchodního trhu s...
5. listopadu 2025  9:04

Řetězci Albert Heijn patří zhruba třetina nizozemského maloobchodního trhu s potravinami. V Česku...

Česko má po 13 letech světovou Miss Earth. Korunku získala Natálie Puškinová

Natálie Puškinová zvítězila na Filipínách v soutěži krásy Miss Earth. Stala se...
5. listopadu 2025  15:35

Česko má další světovou královnu krásy. Mezinárodní soutěž Miss Earth 2025 vyhrála ve filipínské...

Rajchl obvinil aktivisty, že pronásledují jeho dceru. Chtějí zveřejnit intimní video

Jindřich Rajchl ve štábu hnutí SPD v hotelu Don Giovanni. (4. října 2025)
8. listopadu 2025  9:56

Poslanec za SPD a předseda strany PRO Jindřich Rajchl podal trestní oznámení na aktivisty pod...

Místo vánoční atmosféry opevnění. V Německu ruší trhy, prodražila je hrozba teroru

Opevněné trhy. Masivní zábrany, jako na  tomto vánočním trhu v západoněmeckém...
12. listopadu 2025

Premium Malé, zhruba třicetitisícové porýnské město Overath je jedním z mnoha v Německu, které letos ruší...

Osm kilometrů za devět dní. Silničáři zkouší zkrátit uzavírky

Dálnice D8 na Ústecku před hranicí s Německem se kvůli plánovaným pracím v...
12. listopadu 2025

Silničáři se pokusili napodobit zahraniční trend rychlých oprav silnic a zkrátit stavební práce z...

Zdražení vajec na spadnutí. Cena vyskočila za rok o třetinu, zlevnění je v nedohlednu

ilustrační snímek
12. listopadu 2025

Premium Cena vajec v posledních letech stoupá a nezdá se, že by měla mít důvod k poklesu. Nyní v říjnu...

Na Turka se mě v Evropě ptají. Lipavský o vstupu do ODS i vztahu Babiše s Trumpem

Končící ministr zahraničí Jan Lipavský (6. listopadu 2025)
12. listopadu 2025

Premium Bývalý pirát Jan Lipavský loni nesložil funkci jako ostatní pirátští ministři a opustil stranu. V...

12 praktických tipů, jak naučit děti hospodařit s penězi
12 praktických tipů, jak naučit děti hospodařit s penězi

Správné finanční návyky a dovednosti vznikají právě v dětství. Mnoho dětí je přijímá přirozeně od svých rodičů, kteří jsou pro děti velkým vzorem....

  • Počet článků 275
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4735x
Nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí... Rovněž k nachytání na: Twitteru @TomVyoral
 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.