Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Už chci mít klid, říká Bartoška ve svých "Týdnech občanského neklidu". Ale Dyk jo!

Umělci povstali, aby nám zachránili demokracii. V čele s J. Bartoškou a V. Dykem nás ponoukají k "Týdnům občanského neklidu", shromážděním na náměstích, stávkám. Všimli si Číny a Ruska - WOW. A co diktát z EU? Radši si dál hrajte 

Tak se nám, zaplať pánbůh, konečně probudili umělci, aby za nás (a s námi) bránili demokracii. V čele s panem Bartoškou a "nasraným" Dykem (viz Reflex) nás ponoukají k "Týdnům občanského neklidu", stávkám a shromážděním na náměstích. Dokonalá dvojice: postarší uznávaný herecký bard (pro ty středních a starších ročníků) a mladý talentovaný model - herec a zpěvák (pro mladší generaci). Kdybych byl šťoura, poukážu na  genderovou nevyváženost, ale nechci být přísný.

"Já už chci mít klid, nezlobte se," odmítl Jiří Bartoška mou žádost o rozhovor. necelý týden poté, co vyhlásil týdny "Občanského neklidu". To bylo rychlý :), píše na svém FB profilu Jiří Kubík, šéfredaktor zpravodajství Seznam.cz (4. 11. 2016).

To vskutku rychlé bylo a něco to možná vypovídá. Vy mějte týdny neklidu, ale mě už dejte klid! 

"Naše svobody jsou už delší dobou ohrožovány politickou mocí," začíná jejich, ve většině médií, deklarovaná výzva a mnou otřásá naděje! Konečně! Všimli si narůstající totality a diktátu EU, nucených migračních kvót, zákazů rumu, žárovek, pomazánkového másla, "vysokovýkonných" vysavačů, socialistických dotačních machinací a neefektivního přerozdělování, překrmených bruselských papalášů s globalistickou agendou a snahou rozmělnění národních států a kultur...

"Nejvyšší ústavní činitelé v dopise čtyř slibují oddanost Čínské republice.Čínská vláda povýšeně reaguje, že po slovech musí následovat činy. Tato hanba nás vrací do minulosti. K obratu republiky na Východ nemá vedení státu mandát," pokračuje prohlášení.

OK. Aha, tak nejde o EU. Oddanost Číně, navzdory ekonomickému potenciálu, mi také připadá přes čáru, tak koukám na prohlášení nahrad.cz a vidím tam dva krátké odstavce stvrzující strategické partnerství a respekt ke svrchovanosti a územní celistvosti Číny na základě strategického partnerství (navíc pouze z důvodu nemístného OFICIÁLNÍHO setkání ministra Hermana s nedotknutelným dalajLamou - psal jsem zde). To ve mě úplně oddanost neevokuje, ale budiž.

Respektuji váš názor, ale pánové, výzva, petice a srdceryvná prohlášení na kameru? Kvůli dvěma odstavcům (nedostatečné kritice Ruska z úst prezidenta a snad neudělení metálu neznámému kanadskému hrdinovi Bradymu - psal jsem zde, budiž mu chvála na výsostech) tady máme skoro ponoukání k povstání za "demokracii"? Proti obratu k východu. Jak říkal můj děda: "Ale běžte."

Mé šedé buňky mozkové mi říkají, že je vždy důležitá rovnováha, avšak z politické scény, mediálního, invazivně-neziskového a (rádoby) uměleckého prostoru nemám obavu, že bychom se nějak zásadně odkláněli na východ.... EU diktát a divadelní/kinematografické dotace z našich daní už tak nesmrdí, což, páni umělci?

"Organizujme ve všech místech občanská shromáždění na podporu demokracie. Seznamujme občany s tímto prohlášením. Otevřme vysoké školy, divadla, galerie a další kulturní zařízení občanským diskuzím. Podepsané výzvy a svá stanoviska zasílejme petičnímu výboru na obranu demokracie, kopie vládě, sněmovně, senátu, politickým stranám a prezidentovi. Když to bude nutné, stávkujme. Sedmnáctého listopadu se opět sejděme na náměstích a zvažme další kroky, nutné na ochranu demokracie. Zvonit klíči a podepisovat petice nestačí! My do Ruska a Číny nepatříme! Chtěli jsme zpět do Evropy, ne do Hulvátova. Povznesme se nad všední politické rozepře a chraňme společně hodnotu mnohem vyšší, demokratický charakter státu.

Tak mi připadá, že by se sokolníci rádi donekonečna mazlili s tzv. Sametovou revolucí. Máme stávkovat? Máme jít opět 17. listopadu na ta náměstí (jako oni na to jedno - Staroměstské - které, jak se chlubil pan Horáček (o něm a jeho "zemi úsměvů" jsem psal zde), zhasli? A co pak, dívat se na vaše "umění", z něhož mám husí kůži takřka pokaždé, když zahlídnu prakticky jakýkoliv novodobý český film, seriál nebo televizní estrádu? Pánové, kéž bych vaše (rádoby) umění nemusel sponzorovat (ač dle mě pan Bartoška a Dyk patří ještě k té kvalitnější sortě - co se herectví týče) a vydělávali byste si na sebe sami na základě návštěvnosti. 

Trošku pány a jejich parťáky podezřívám, že se ve své výzvě opřeli o T. G. Masaryka a vyhnuli se raději svému obdivovanému V. Havlovi (Tady je Krakonošo.., tedy Havlovo, psal jsem zde), kterého již velká část obyvatel začíná být "nasosána". Pouze má konspirace.

"Vážení spoluobčané, nemlčme a braňme se," končí výzva.

Dyk jo! Asi budeme muset pánové, ale navzdory vám!

Autor: Tomáš Vyoral | úterý 8.11.2016 11:15 | karma článku: 46,23 | přečteno: 4542x
  • Další články autora

Tomáš Vyoral

Bavorský model už jsme měli v roce 1939. A skončilo to koncentráky a miliony mrtvých

Bezprecedentní státní segregace a zvůle v rámci hry na covid vůči nepodvoleným (neočkovaným) jakkoliv třeba jinak zdravým občanům nabírá na obrátkách. Oznámení politruků o "bavorském" modelu přišlo symbolicky 17. listopadu.

23.11.2021 v 10:11 | Karma: 29,84 | Přečteno: 885x | Diskuse | Společnost

Tomáš Vyoral

Vládní vakcinační propaganda „brutálními“ fotkami. Bude letáková kampaň a potisky triček?

Vláda za peníze občanů začne s novým "politickým školením mužstva" a vyvine další nátlak na očkování proti PR covidu. Skrze propagandistické HLP - hluboké lidské příběhy, respektive HLO - hluboké lidské obrázky.

7.11.2021 v 12:24 | Karma: 36,37 | Přečteno: 1171x | Diskuse | Média

Tomáš Vyoral

Svrabčinová: Ti, co se neočkovali. Žádný z nás nebere takový platy, prostě, jako berou oni

V pravidelné relaci „Covidu čest aneb Soudružka Svrabčinová pomáhá a chrání“ zazněly nezvratné důkazy o pokřivených charakterech a nekřesťanských penězích, které vydělávají neočkovaní popírači. Poznáte je i ucítíte od pohledu.

5.11.2021 v 12:51 | Karma: 34,34 | Přečteno: 1563x | Diskuse | Média

Tomáš Vyoral

Neohygienička Svrabčinová: Na pisoár jen s antigenem, na mísu s PCR! A to i doma!

Pravidelná relace „Covidu čest aneb Soudružka Svrabčinová pomáhá a chrání“ přinesla několik novinek v represáliích HRY NA COVID, které budou aplikovány na nepodvolené (neočkované). Vše za potlesku bytostí známých jako novináři.

4.11.2021 v 15:50 | Karma: 38,53 | Přečteno: 1538x | Diskuse | Média

Tomáš Vyoral

Za komančů jsme se bez papíru nedostali za hranice, za "demokratů" ani na pivo

Vakzine macht frei. Hra na covid a diskriminace nepodvolených (neočkovaných experimentální vakcínou) nabírá obludných rozměrů. Za jásotu drtivé většiny pologramotných mainstreamových jakože novinářů. Jinak pohrobků Rudého práva.

2.11.2021 v 17:56 | Karma: 41,02 | Přečteno: 1920x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

SÓLO PRO DOLÁKOVOU: Nechlubím se, jen chci říci, že i vaše sny se splní

20. července 2024

Premium Názory, vzpomínky, glosy, momenty ze zákulisí. Každou sobotu píšou přední osobnosti české umělecké...

Pražské letiště po IT výpadku funguje normálně, síť lékáren opravila 220 poboček

20. července 2024  8:22,  aktualizováno  13:51

Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek...

Rusové se učí. Zastavit jejich postup bude pro Ukrajinu úspěch, míní Šedivý

20. července 2024  13:22

Podcast Rusku se daří na Ukrajině v určitých směrech postupovat. Je to však vykoupeno velkými ztrátami na...

KOMENTÁŘ: Nezávislá ČT? Jak se z televize stala politická strana

20. července 2024

Premium Je Česká televize nezávislá? A nezávislá na kom? Na státu jistě ne. Stát ji přece zřídil, stát jí...

  • Počet článků 275
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4731x
Nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí... Rovněž k nachytání na: Twitteru @TomVyoral
 

Seznam rubrik