Několik doporučení pro uvědomělého (nejen)multikulturního světoobčana

Povinnost konzumovat výhradně řezané pivo, doporučená úprava šachovnice, 3,2 Sněhurky a 4,8 trpaslíků, 1+1=2 jen s posvěcením shora. S nadsázkou několik příkladů, kam to můžeme dotáhnout.

Několik doporučení (čti "nařízení") pro uvědomělého (nejen) multikulturního světoobčana 21. století.

  1. Dává se na vědomí, že konzumace výhradně světlého piva je diskriminační a nedůstojná (u náruživých pijáků hraničí až s extremismem a xenofobií).  Na jeden světlý ležák je bezpodmínečně nutné pít jedno černé pivo. Uvědomělý světoobčan pak konzumuje pouze pivo řezané. Tento precedens platí i pro další potraviny a nápoje, jakožto bílé a tmavé pečivo, vanilkovou a čokoládovou zmrzlinu nebo tabulkovou čokoládu (u ní je však konzumační poměr u světoobčanů již nebývale příznivý a uvědomělý).  Restauracím a potravinářským firmám (i domácnostem světoobčanů) je doporučeno používat k přípravě obložených baget nebo hamburgerů vždy polovinu tmavého a polovinu světlého pečiva.
     
  2. Šachy (dáma) jsou pro světoobčana rasistická, diskriminační hra podporující nesnášenlivost (vzhledem k násilí, které je pácháno bílými figurkami na černých i naopak). Všechny kusy v oběhu musí být staženy a nahrazeny novou verzí s šachovnicí slitou v krásnou světlou hněď – na této šachovnici budou soupeři nově spolupracovat a zvyšovat počet pouze jednobarevných figurek. Nejzatvrzelejším zastáncům této hry plné násilí, soutěživosti a rasismu je případně nařízeno přemalovat stávající barvy pole na jiné, méně extrémistické (například na dva odstíny zelené).
     
  3. 1+1 jsou pro světoobčana 2 pouze v případě posvěcení shora. Je třeba stvrzení vždy alespoň jednoho z následujících subjektů či institucí: média, političtí činitelé (hlavní váhu mají EU, MMF, OSN a NATO), experti či analytici z předních neziskových organizací. V jakémkoliv jiném případě je výsledek 1+1 právě takový, jakým ho určí jeden z uvedených subjektů.
     
  4. Uvědomělý světoobčan ví, že pravdu má vždy maminka, pan učitel, pan režisér a pan/í eurokomisař/ka.
     
  5. Uvědomělý světoobčan se má na pozoru před tradičními genderově diskriminačními pohádkami, jako je například „Sněhurka a sedm trpaslíků“. Aby byla zohledněna genderová vyváženost, a na základě 40% zastoupení diskriminovaného pohlaví, se pohádka inovuje na „3,2 Sněhurky a 4,8 trpaslíků“. Další vzorové příklady: „Tři veteráni“ (nově „1,8 veterána a 1,2 veteránky“); „Dvanáct měsíčků“ (7,2 měsíčků a 4,8 měsíčnic). Podobný postup je doporučen i u filmové, hudební, divadelní a jiné umělecké tvorby.
     
  6. V rámci eliminace podněcování k rasismu či extremismu, je třeba napravit některá nekorektní ustálená či zavedená slovní spojení, pojmy či jména. U vybraných spojení, jako jsou černočerná tma, černý Petr, černá ovce, Bílý Tesák, černá čísla, černá vdova, černá a bílá magie, černá sjezdovka nebo Černá Hora, je třeba eliminovat závadné přídavné jméno. Pro výše uvedené příklady (a jim podobné) tedy platí, že mluvíme o tmě, Petrovi, ovci, Tesákovi, číslech, vdově, magii, sjezdovce nebo Hoře.
     
  7. Uvědomělému světoobčanovi je zřejmé, že každý nesvětoobčan s neuvědomělým názorem (čti „jiným než mainstreamovým" / multikulturně globalistickým), často hájící se jako „vlastenec“, je ve skutečnosti populista, xenofob, nácek, rasista, ruský/Putinův agent, extrémista (jinými slovy zaprděný zpátečník, násilník, nesnášenlivec, hlupák a ignorant).
     
  8. Světoobčan doslova a bez výjimky uvědoměle přijímá a uvádí do praxe řadu přísloví/ustálených spojení, mezi nimi: host do domu, Bůh do domu; ty po mně kamenem, já po tobě chlebem; pravda, láska a humanita, případně humanitární bombardování, vítězí (nad lží, nenávistí, xenofobií a populismem).

Tak snad takhle úplně ne...

Autor: Tomáš Vyoral | pondělí 12.9.2016 6:13 | karma článku: 44,47 | přečteno: 3852x