Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Podaří se teroristům nás vystrašit?

Cítím hlubokou soustrast s utrpením rodin, které přišly o své příbuzné při vražedných útocích v Paříži. Přes veškerou lítost nad tímto odsouzeníhodným činem však nesmíme propadat obavám a strachu, které mají tyto útoky vyvolat.

Ruku v ruce se zprávami o neustávajícím proudu uprchlíků, kteří z východu míří do Evropy, si pak lehce tyto události spojíme a zaujmeme k uprchlíkům ještě odmítavější postoj, než jsme měli doposud. 

Uvědomuji si, že díky emigrační vlně, která prochází Evropu, může i k nám jednoduše projít nějaký džihádista s plánem realizovat akce, které nás mají zastrašit a vyvolat zmatek. Přesto nesmíme zapomenout, že většina uprchlíků k nám směřuje právě proto, aby se ochránili před těmito džihádisty. Pokud Evropa nepochopí, že se společně musí postavit ne proti uprchlíkům, ale Islámskému státu a islámu, jako politické ideologii, prosazující genocidu, tato situace se nevyřeší.

Ve Francii pochází každý čtrnáctý člověk z východu, nebo severní Afriky. Francie se dlouhodobě vojensky angažuje ve střední Africe, což džihádistům vadí. Vražedný útok, který proběhl v Paříži, musel být delší dobu připravován, jelikož organizovaně proběhl na více místech. Tato fakta nám dokazují, že podobné útoky by se děly i bez současné imigrační vlny. Jsou záměrem islámu, který se chce rozpínat do Evropy.

Nesmíme propadat hysterii a obavám, ale vidět našeho společného nepřítele, kterým je Islámský stát a islám jako takový, a společně proti němu postupovat. Jsme ve válce, aniž si to u svých televizních obrazovek uvědomujeme. Evropa by se měla sjednotit ne v budování ostnatých plotů, ale v boji proti islámskému extrémismu.

 

Autor: Tomáš Růžička | sobota 14.11.2015 12:12 | karma článku: 18,37 | přečteno: 1252x

Další články autora

Tomáš Růžička

Poznejme skutečného nepřítele

Současná situace v Evropě nás vede k zastavení a zamyšlení nad podstatou islámu, který začíná být aktuálním problémem i v našich končinách.

19.1.2016 v 9:30 | Karma: 14,08 | Přečteno: 294x | Ostatní

Tomáš Růžička

Zamyšlení nad smyslem výchovy

Jako rodiče se zaměstnáváme otázkou, jak nejlépe vychovat své děti, abychom jim poskytli co nejlepší vklad do života. O to víc jsme pak překvapení, co z našich dětí vyrostlo.

13.11.2015 v 11:59 | Karma: 13,18 | Přečteno: 901x | Ostatní

Tomáš Růžička

Život je víc než starosti o jídlo a oblečení

Přečetli jsme mnoho knížek, vyslechli množství rad a dozvěděli se celou řadu informací důležitých pro náš život. Pokud nám je přes třicet, vše podstatné jsme už zřejmě někde slyšeli.

2.11.2015 v 10:21 | Karma: 16,39 | Přečteno: 557x | Ostatní

Tomáš Růžička

Strach i vnitřní prázdnota jsou špatnými rádci

My Češi jsme se vždy uměli u piva vyjádřit k lecjaké otázce a kdejaký štamgast by dle svých slov mohl být z fleku prezidentem.

21.9.2015 v 10:33 | Karma: 13,70 | Přečteno: 526x | Ostatní

Tomáš Růžička

Nemusíme se bát ztráty svých hodnot, pokud je máme

Poslední dobou slýchám z úst lidí obavy o naši kulturu a hodnoty. Máme strach z emigrantů, kteří míří po tisících do našich končin.

16.9.2015 v 17:21 | Karma: 14,94 | Přečteno: 423x | Ostatní

Nejčtenější

Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží

Nová podoba náměstí Jiřího z Poděbrad
14. července 2026  15:25

Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...

Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?

Ve Vizovicích mají nejmladšího zmrzlináře v Česku, šestnáctiletý Jindřich...
vydáno 15. července 2026

Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...

Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty

Dvě květnová koťata karakalů v Zoo Praha přišla na svět pod širým nebem, a...
15. července 2026

Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...

Místo, kde pomáhá „prehistorické moře“. Smrdáky lákají na unikátní léčbu

Lázně Smrdáky patří mezi nejznámější slovenské lázně specializované na léčbu...
10. července 2026  10:01

Na Záhorí existuje místo, kde se léčba neopírá o sliby, ale o přírodní zdroj s výjimečně vysokým...

Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky

Albín je zpět ve vodě, kam patří.
11. července 2026  5:01

O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...

Za tragickou srážku vlaků v Pardubicích může i chyba ministerstva

V Pardubicích se srazil nákladní vlak s rychlíkem, čtyři lidé nehodu nepřežili....
18. července 2026  10:42,  aktualizováno  10:42

Za tragickou srážku vlaků v Pardubicích v roce 2024 může kromě strojvedoucího i systémové pochybení...

Bývalí spolužáci založili v Kaplici pivovar. Původně chtěli vyrábět cider

Čtveřice bývalých spolužáků založila v Kaplici pivovar. Habakuk. Jejich piva už...
18. července 2026  10:42,  aktualizováno  10:42

Potkali se v jedné třídě na střední škole ve Veselí nad Lužnicí, kde studovali technologii potravin...

Na Znojemsku se čelně střetly dva autobusy, na místě je asi 30 zraněných

Srážka dvou autobusů s cestujícími u Oleksovic na Znojemsku uzavřela silnici...
18. července 2026  10:22,  aktualizováno  10:34

Dva autobusy s cestujícími se srazily dnes okolo 09:30 u Oleksovic na Znojemsku. Podle prvotních...

Návrhy vědců na vypuštění dolní nádrže na Nových Mlýnech starostové nerozporují

ilustrační snímek
18. července 2026  8:50,  aktualizováno  8:50

Návrhy některých vědců na vypuštění přinejmenším dolní Novomlýnské nádrže starosta a starostky tří...

  • Počet článků 41
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1332x
Správce sboru Jednoty bratrské v Praze, manžel a otec tří dětí, který rád cestuje, fotí a dělá smysluplné věci.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.