Diskuse
Izrael, Německo a Indie
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Z16d29e88n32ě56k 48T24r82i82n89k96e67w24i47t97z
Nesouhlasím s nadšením blogera pro Indii. Stále se opěvuje její demokratičnost a zavrhuje "totalitní" režim v Číně. V obdivované Indii se sice vzmohla střední třída, ale rozhodující masa obyvatel žije ve středověké bídě a temnotě. Nemohu obdivovat její zbrojní výdaje, které by měly být spíše směrovány na rozvoj kulturní a sociální. Rozvoj Číny je všeobecný - ekonomický, sociální, kulturní a nesporně povede k postavení Číny jako ekonomické a politické supervelmoci světa ještě v tomto století.
T66o67m89a57s60z 70P41e41s10z43y31n14s38k44i
To, že většina lidí žíje v bídě a temnotě je naznačeno i v mém článku. Jenže v Číne jě to zrovna tak. A navíc je Čína nedemokratická. Totalitní už dávno není. Vaše nadšení pro Čínu mě přijde silně ideologicky zabarvené.
L60a35d13i25s20l26a41v 78J33í38l53e54k
Vážený pane, jsem technik a zajímám se o rozvoj průmyslu hlavně toho těžkého. Indie v tomto směru skutčně rychle roste, ale až po Číně, ta má nakročeno být vbrzku světovou jedničkou. Nové továrny vybudované v obou zemích jsou skutečně ukázkou modernosti, většinou můžeme jen tiše závidět. Krom toho indičtí podnikatelé skupují továrny v Německu, Britanii, USA, Rusku. U nás jim patří například Nová huť v Ostravě, dnes Arcelor Mittal. Co ten prudký růst v těch zemích přivodí, netroufám si prorokovat.
Pro ilustraci přidám, že více jak před 50 lety naši odborníci stavěli v Indii závod na výrobu kanonů a dělostřelcké munice. Po návratu byli posláni postavit stejný závod v Pákistánu. Když jeden z nich namítl, že Indie má hraniční konflikty s Pákistánem, odpověděl jim ministerský úředník s úsměvem: "To je přece výhodné, když přejdou hranici, mohou používat munici od těch druhých."
Asi před 30 nebo 40 lety parta našich odborníků jela stavět stejný závod do Sýrie. Byl mezi nimi i můj kamarád. Po návratu vykládal, že se tam dověděl, že před několika roky tam byla jakási vzpoura, potlačená bombardováním s několika tisícovkami mrtvých. O nás se o tom nepsalo.
P57a63v83e81l 86S68ý36k29o56r43a
i ČR republika byla kdysi průmyslová země. Já to ještě pamatuji. Vyrábělo se zde všechno, od jehly po atomové reaktory.
- Počet článků 1059
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1003x