Irák, Francie a Izrael
Idnes opět kecá. Irák není na pokraji občanské války. Ano v Iráku dochází k zvýšenému počtu teroristických útoků. Ano v zemi panuje napětí mezi sunity a šíity a vládnoucí šíitská většina doposud nepochopila, že demokracie není vláda většiny. To jsou všechno problémy, s kterými se země pere, ale má šanci je vyřešit. Tvrdit, že šíitské milice oplácejí teror vlastním terorem, je lež. V Iráku zabíjí sunitští teroristé podporovaní sunitskými teroristy ze Sýrie. Bezpečnostní složky tvořené většinou šíity a vedené šíity možná neadekvátně reagují v sunitských oblastech na tento teror, ale nejde o žádné sektářské násilí, i když napětí v zemi panuje. Ostatně šíité nepotřebují násilí milicí, když mají k dispozici bezpečnostní aparát.
A je i lží tvrdit, že Irák vystupuje jako oddaný spojenec Íránu. To je holý nesmysl. To dokazuje nejen pokračující bezpečnostní spolupráce Iráku s USA v Iráku samotném, ale třeba i cvičení amerických, jordánských a iráckých sil v Jordánsku.
Situace v Iráku se zhoršuje, ale není tak špatná jak ji Idnes líčí. Není pravda, že se lidé bojí chodit po ulicích nebo děti do škol. Že se Iráčané bojí a vytvářejí znova milice. Irák má výkonný bezpečnostní aparát, polici a armádu zocelenou léty boje proti teroristům. Ano násilí v Iráku se zhoršuje, ale média by to neměla přibarvovat, vymýšlet si a lhát jen proto, že chtějí za každou cenu dokázat svou story, že americké svržení Hussaina zemi neprospělo.
Idnes tvrdí, že není nikdo, kdo by situaci v Iráku mohl vyřešit. I to není pravda. Já vím nejméně o dvou způsobech. Za prvé mohou situaci v Iráku vyřešit samotní Iráčané, kteří k tomu mají šanci dospět. Neříkám, že dospějí, ale šanci určitě mají. A za druhé situace v Iráku se zlepší, až se zlepší situace v Sýrii.
Protože psát, že situace v Iráku se zhoršila 10 let po útoku USA a rok a půl po odchodu Američanů je nefér. Situace se zhoršila 2 roky po té, co vypukla občanská válka v Sýrii.
Je to stejné jako bych napsal, že ve Francii 69 let po vylodění v Normandii vypukly znovu islamistické nepokoje. A ačkoliv Američané vyhnali "hitlerovce" v zemi stále není klid. A ještě bych mohl naznačit, že kdyby ve Francii zůstali nacisté, tak by se určitě islám nestal nejrozšířenější praktikujícím náboženstvím v zemi. Doufám, že je jasná ta ironie a nevezme to někdo, jako propagaci nacismu.
Každopádně zbytek ironie není. Ve Francii je skutečně počet praktikujících muslimů již vyšší než počet praktikujících křesťanů a v zemi vypukly nové nepokoje, poté co byla další muslimka pokutována za nošení burky. Hoří auta. Jsou první ranění.
Nejnovější prohlášení Íránu, ve kterém odsuzuje izraelsko-palestinské rozhovory je studenou sprchou, pro všechny, kdo si mysleli, že se projeví zvolení nového údajně umírněného prezidenta. A potvrzuje pokračující izraelskou obezřetnost vůči této zemi.
Sayeret je název pro izraelské speciální jednotky. Buď samostatné, nebo jsou i takové, které jsou podřízeny taktickým jednotkám. Brigáda Givati rozmístěna na hranicích s Egyptem měla svou vlastní speciální jednotku Sayeret. Ta byla rozpuštěna v roce 2010. Nyní však byla znovu obnovena a to z důvodu zhoršující se situace na Sinajském poloostrově, protože právě hlídání hranice mezi Izraelem a Sinají je jejím úkolem.
Tomasz Peszynski
Také končím na Idnes

Vážení čtenáři a přátelé. Dovolte mi, abych i já oznámil svůj odchod z blogů Idnes. Kvůli Babišovi, jak jinak.
Tomasz Peszynski
Vláda by měla zamezit vstup Alexandrovců do země

Jsem rád, že jsem mohl se svými kolegy aktivisty napsat dopis, který vyzývá ministra zahraničí Zaorálka, aby odebral víza Alexandrovcům. Z důvodů, které jsou v tomto dopise obsaženy. Zde je text dopisu:
Tomasz Peszynski
59 Tomahawků by měl být jen začátek

V následujícím textu se pokusím vysvětlit, čeho by měl americký raketový útok na Asada být začátek. A proč mě naplňuje mírným optimismem.
Tomasz Peszynski
Svět na Trumpolíně (3)

Shrnutí toho, co zas vyvedl Donald Trump. Je potřeba neustále poukazovat na to, že není standartní demokratický politik, ale někdo, kdo absolutně nemá na to být americkým prezidentem.
Tomasz Peszynski
Česko ignoruje Evropu

V Evropské unii se rozbíhá naprosto zásadní debata o budoucnosti EU, kterou Česko úspěšně ignoruje, abychom si zase mohli stěžovat na „diktát Bruselu.“
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou
V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Vláda jedná o chronologii bitcoinové kauzy, kterou přinesla ministryně Decroix
Časovou osu kauzy miliardového daru v bitcoinech, která stála místo ministra spravedlnosti za ODS...
Americká intervence povede k totální válce v regionu, varuje Teherán
Sledujeme online Americká intervence do konfliktu mezi Íránem a Izraelem by vedla k totální válce v regionu, řekl...
VIDEO: Ochránci Baltského moře vypluli. Sci-fi plachetnice pohání vítr i slunce
Dánská armáda spustila na moře dvojici autonomních plachetnic jako vystřižených ze sci-fi filmu....
Finále volby ředitele ČT: Radní grilují kandidáty, Karas mluvil o klientelismu
Sledujeme online Radní ve středu volí nového generálního ředitele České televize. Nástupce Jana Součka vybírají z...

Řidič technologické dopravy
Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy
Praha
- Počet článků 1059
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1003x