O poplatky za 30 korun se hádají, 68 miliard svorně rozdělí
V pohádce by to vypadalo asi takto: Bylo jedno malé království a to království bylo hodně zadlužené, jednou měli v království možnost prodat emisní povolenky a vylepšit si svůj rozpočet, ale rádcové rozhodli, že peníze dají jedné firmě. Nějakou dobu byl v království klid, jakoby poddaným nedocházelo, co se stalo. Postupně se však probouzeli a při nejbližších volbách (byla to konstituční monarchie) proradné rádce vyhnali a šéfa, který uměl jen zvyšovat ceny svého zboží zavřeli. Zvolili si mezi sebou jiné rádce, kteří uměli hospodařit a nemrhali společným bohatstvím. A pokud nezemřeli, tak žijí s vyrovnaným rozpočtem dodnes.
Nyní zpět do reality, podíváme-li se na výsledky daného hlasování, zjistíme, že všichni přítomní senátoři ODS hlasovali pro přijetí zákona. Devět členů ČSSD hlasovalo proti přijetí, tři pro přijetí a další se zdrželi hlasovaní nebo chyběli (asi už byli v Itálii na jachtě). Tři senátoři KDU hlasovali pro a tři byli proti. TOP 09 ukázal své pracovní nasazení - ze šesti senátorů dva chyběli, dva se zdrželi hlasovaní a jeden byl pro návrh a jeden proti návrhu. Stručně - ODS se k zákonu přihlásila a senátoři ČSSD svým zdržením se hlasování umožnili přijetí zákona, který slovy Jana Dusíka (HN 3.8. str. 8) : připravil rozpočet o desítky miliard korun za emisní povolenky.
Nemohu nevzpomenout reportáž ČT v hlavních zprávách v den hlasování. Nebyl zde slyšet ani jeden názor proti zákonu, pouze již zmíněný senátor řekl, že se vlastně jedná o protikrizové opatření. V době krize dají 68 miliard ČEZu a on to nazve protikrizové opatření! Ministr financí Janota do kamery pouze rezignovaně hovořil o dohodě politických stran. Alexandr Tomský v E15 (5.8. str. 17) v textu Kdo bude vládnout v „Čezku“? psal o revoluci po dvaceti letech a vyzval voliče, aby nevolili dvě velké podnikatelské strany. Souhlasím, nevolte ODS a ČSSD, už toho bylo dost. Zdá se, že kromě Martina Bursíka, který hovoří o malé domů ČEZu a lidovců, kteří chtějí zákon soudně napadnout, se ostatní strany podílejí na této zlodějně.
Je neuvěřitelným pokrytectvím chování ODS a ČSSD, hádají se o zavedení poplatků do zdravotnictví a přitom připraví státní rozpočet o 68 miliard! Ředitel ČEZu Martin Roman se chová jako carevič (však jeho jméno připomíná poslední ruské cary Romanovce). Tu odpustí platby nezaměstnaným, tu na tři měsíce dá zdarma elektřinu lidem postiženým povodněmi. Drobky rozhazuje chudým, ale koláč za 68 miliard si pohlídá. Zbývá jediná naděje, zákon musí schválit prezident. Ten prezident, který odmítl šrotovné, ten který říká: šetřit, šetřit, šetřit! Obávám se, že on zákon nezastaví, vždyť jednomu jeho synovi dal ředitel ČEZu 100 milionů na školu a další syn v ČEZu pracuje! Klaus zákon nezastaví! Vsadím se!
Bývalý šéfredaktor Respektu kandiduje na starostu Prahy 8
Osmička sobě, KDU-ČSL a osobnosti Prahy 8 vstupují do voleb s číslem 10. Naši kandidátku povede pan Tomáš Němeček, který pracuje jako hlavní právník Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Němeček pracoval dlouhá léta jako novinář a je nositelem všech českých novinářských cen, včetně prestižní Ceny Ferdinanda Peroutky.
Místopředseda vlády podpořil referendum proti hazardu
Pavel Bělobrádek, místopředseda české vlády a předseda KDU-ČSL, vystoupil ve středu 18. 6. na jednání zastupitelstva MČ Praha 8. Ve svém vystoupení poděkoval všem, kdo se zapojili do přípravy referenda proti hazardu, sbírali podpisy a připojili svůj podpis.
Malý ranní tyran v akci
Malí tyrani dosahují zralosti před dvacátým čtvrtým měsícem, v odborných textech se o nich hovoří jako o parentotyranech ranních, existují různé mutace parentotyranů, např. hlučný, noční, všechnoberoucí či rodičovskoupostelokupující.
Zpackané referendum a účet za 1,5 milionu
Radnice Prahy 8 se velmi chlubila historicky prvním referendem na svém území. Jestli se bude chlubit i nyní je otázka, k referendu dorazilo pouze 13,81% a je jistě smutné, že radnice není schopna občany informovat a stanovit termín, tak aby k referendu přišlo více lidí. Referendum bylo o zákazu heren a hazardu.
Proč jsou v Praze 8 dvě referenda?
V Praze 8 se sešla v jednom období dvě referenda, která se zabývají stejným problémem. Na jedné straně zde máme aktivisty, kteří sbírají podpisy a chtějí zákaz heren a hazardu, na druhé máme radní, kteří chtějí zakázat herny a hazard. Vypadá to jako scéna z Monty Python, kdy organizace NBOP (Národní boj za osvobození Palestiny) bojuje s BNPO (Bojem za národní palestinské osvobození).
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Začíná léto a s ním i obří stavba u letiště. Neriskujte, že vám kvůli kolonám uletí letadlo
Míříte na dovolenou a ta začíná na Letišti Václava Havla v Praze? Tak zbystřete, hlavně pokud...
V brtnickém Muzeu Josefa Hoffmanna přibyla jím navržená kolekce sklenic a číší
V Muzeu Josefa Hoffmanna v Brtnici na Jihlavsku přibyla kolekce sklenic, číší, mís či dóz, již...
Sněhové pole Mapa republiky v Krkonoších zmizelo 4. června, neobvykle brzy
Sněhové pole známé jako Mapa republiky, které se na jaře rýsuje na úbočí Studniční hory nad Modrým...
Průmyslová zóna je zase o krok blíž. Soběslav podepíše plánovací smlouvu
Nepodepisujte to, prosili někteří přítomní na úterním mimořádném zastupitelstvu v Soběslavi na...
Na Plzeňsku havaroval autobus s dětmi, zůstal stát nakloněný do strany
U obce Klášter nedaleko Nepomuku na Plzeňsku havaroval ve čtvrtek odpoledne autobus vezoucí děti....

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 114
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1848x



















