Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LU

Zaujíma Fialov postoj Slovensko, okrajovo možno.

Slovenská vláda sa stretáva z významnejšími spojencami ako nejaké Česko.

Napr. minulý týždeň minister obrany v Pentagone,

"Austin na úvod stretnutia zablahoželal Slovensku k 20. výročiu členstva v NATO a poďakoval mu za jeho záväzok vynakladať viac ako dve percentá svojho hrubého domáceho produktu na obranu. Americký minister ocenil nedávne investície Slovenska do moderného vojenského vybavenia, schopného spolupracovať s technikou NATO, ako sú stíhacie lietadlá F-16. Austin tiež ocenil odhodlanie a prínos Slovenska pre Severoatlantickú alianciu, ako aj jeho úsilie o zaistenie bezpečnosti východného krídla NATO v tomto kritickom období. Austin s Kaliňákom tiež hovorili o dôležitosti boja proti ruskej agresii na Ukrajine a pokračujúcej jednoty NATO. Austin spomenul priority USA pre nadchádzajúci 75. výročný summit NATO, ktorý sa bude konať vo Washingtone."

https://www.trend.sk/spravy/minister-obrany-usa-austin-prijal-pentagone-kalinaka-vyzdvihol-silne-bilateralne-vztahy

minister obrany stretnutie so Stoltenbergom,

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg ocenil zámer novej vlády modernizovať OS SR, umožniť rast obranného priemyslu a investovať do infraštrukturálnych projektov. Vyzdvihol tiež pokrok SR v súvislosti s plnením cieľov spôsobilostí a to vrátane snahy o obnovu samostatnej protivzdušnej obrany. Obe strany v rámci bilaterálneho rokovania potvrdili, že Aliancia a Slovenská republika budú spoločne pokračovať vo zvyšovaní pripravenosti, nasaditeľnosti a interoperability ozbrojených síl.

https://www.mosr.sk/53510-sk/minister-obrany-r-kalinak-sa-stretol-s-generalnym-tajomnikom-nato-jensom-stoltenbergom/

...

0 0
možnosti
PB

P80e85t75r 13B83u34r66i51a34n

10. 3. 2024 15:39

Setkání na takové úrovni se domlouvají minimálně půl roku dopředu, takže toto není výsledek politiky současné vlády, ale naopak štístko za pět minut dvanáct, kdy to představitelé NATO už nestihli zrušit.

Slovensko má útrum s Británií, Italové odmítli jednat o prodloužení ochrany jejich vzdušného prostoru, u české vlády jsou za proruské lokaje, Francouzi je nepozvali na únorovou konferenci hlav evropských států, až si to Fico musel po celodenním telefonování vydupat jako malé děcko, sice jel, ale obratem ruky zase Fico nedostal s Maďarském další pozvání na březnovou telekonferenci těch samých.

Ve svém vychloubání jste opomněl schůzku nejdůležitější, a to s Lavrovem. Slováci s ním jednali hned po Hamasu, což je velký úspěch jejich zahraniční politiky. Považte, řadit se po bok takovým veličinám.

Hned po ní se Fico, Blaha a Danko jeli poklonit k hrobu Husáka. Další střípek "nové" slovenské politiky.

Já bych řekl, že svět v úžasu padá před Slovenskem na zadek přesně tak, jak si to ve svých šovinistických představách malujete.

1 1
možnosti
Foto

A teď nám, autore, ještě vysvětlete, jaké vojenské informace z NATO by mohly být vyzrazeny Slováky nebo Maďary Rusku, když se válka přímo netýká žádné členské země NATO.

0 7
možnosti
Foto

Nepřítel nemá znát žádné tajné informace, to je snad jasné. Nehledě na to, že tajné informace nesdělujeme ani neutrálním státům, které s námi nemají dohodu na sdílení těchto informací.

7 0
možnosti
  • Počet článků 74
  • Celková karma 9,76
  • Průměrná čtenost 713x
Vystudovaný ekonom střední školy s praxí ve výrobní sféře.

Seznam rubrik