ELH – překvapení po září
Za mě je tím týmem Mladá Boleslav. Průběžná druhá příčka v tabulce je v porovnání s loňskou sezónou jako „nebe a dudy“. Důležité pro tým je, že zatím dokáže zvládat koncovky vyrovnaných duelů. Ať už v prodloužení nebo jako naposled v Českých Budějovicích rovnou za plný bodový zisk. Podívejme se na to trošku více „statistickýma očima“, abychom zjistili konkrétní hráče, kteří zatím Boleslavi dělají radost. Nejdříve útočníci…
Vyloženého snipera v týmu nenajdete. Nejlepším střelcem je se 3 góly Petr Čejka, který tak vstřelil necelých 18 % branek týmu a dělí se v rámci celé ligy o 4. místo. Nahrávače tu naopak najdeme. Nejvíce jich za 6 utkání nastřádal Dominik Lakatoš, a to 5. V celé soutěži se tak dělí o 3. místo v této statistice a s celkovými 7 kanadskými body je pak průběžně na 4. místě. Z oněch pěti asistencí byly hned 3 jako první asistence, a i zde patří mezi špičku ligy, když se dělí o 3. místo. V průměru na 60 minut hry jich pak nasbíral 2,88, to jej řadí na celkové 5. místo v lize. Na dělené 4. příčce je v počtu primárních bodů, kterých nasbíral 5. V hodnocení +/- patří také mezi TOP naší ligy, když s hodnotou +7 opanuje 2. místo. Při jeho pobytu na ledě tým vyprodukoval 77 střel na branku soupeře, což jej řadí na 2. příčku v lize. V přepočtu na 60 minut hry je s hodnotou 44,42 střel na 5. místě. Když k tomu přidáme ještě porovnání vůči svým spoluhráčům, pak vyjde číslo 22,23 střel na 60 minut a celkové 3. místo v lize. V podílu střel na branku vůči svým spoluhráčům je na hodnotě 23,53 střel, což jej řadí na 4. příčku v lize. A v první pětce soutěže (konkrétně na 3. místě) jej najdeme i v šancích pro tým v průměru za 60 minut hry vůči svým spoluhráčům. Vyjádřeno číslem – 10,54.
Mezi bojovníky se delší dobu řadí Pavol Skalický. To potvrzují i např. zblokované střely, jichž zblokoval již 10 a dělí se o 2. místo v lize. Stejného hráče najdeme vysoko v soutěži i v Radegast indexu. S hodnotou 15 se dělí o 3. místo.
Nejpilnějším střelcem je Tomáš Fořt, který se s 21 pokusy dělí o 4. místo v lize. Se 13 individuálními šancemi se pak dělí dokonce o 2. místo v soutěži. V přepočtu na 60 minut hry si vytvoří průměrně 7,01 šancí, což jej řadí na 5. místo.
Mezi obránci zatím pálí ostrými Adam Jánošík. Se 2 přesnými zásahy je na 3. místě v soutěži. Na stejné příčce je i v úspěšnosti střelby (33,33 %).
Střelecky nejaktivnější je pak Filip Pavlík. Se 16 pokusy na bránu se dělí o 2. místo v lize. S průměrem 11,09 střel na 60 minut hry je na 5. místě. S hodnotou +4 v hodnocení +/- se dělí taktéž o 5. příčku.
Alex Lintuniemi (toho času mezi zraněnými) je na celkové 4. pozici v průměru prvních asistencí za 60 minut hry, a to s hodnotou 1,66. V podílu šancí pro tým je s 78,57 % na 4. místě v soutěži. Když to porovnáme se spoluhráči, dostaneme číslo 26,19 % a celkové 3. místo. Navíc v šancích pro tým za 60 minut hry je s hodnotou 10,41 taktéž na 3. místě.
Již 3 individuální šance si vytvořil Filip Pyrochta a dělí se tak v lize o 3. místo.
Z toho všeho lze říci, že klíčovým hráčem je prozatím Dominik Lakatoš. Zdárně jej doplňují právě např. zmínění Pavol Skalický a Tomáš Fořt. Obrana sama o sobě je pevnější než loni. Navíc to vypadá, že by mohla i solidně podporovat útok. Těmi klíčovými obránci jsou Adam Jánošík, Alex Lintuniemi a Filip Pavlík. Až se po zranění vrátí Petr Gewiesse, který se aktivity také nebojí, bude Mladá Boleslav velmi nepříjemným soupeřem pro každého soupeře. Ovšem víme, že psychika tvoří cca 50 % výkonů sportovců (vzato všeobecně). Na každý tým přijde určitá krize, tak uvidíme, jak se s tím hráči popasují. Zatím je Mladá Boleslav příjemným překvapením ligy.
Petr Těthal
MS v hokeji - pohled dle trochu jiných čísel
V následujících řádcích se nebudu věnovat našem národnímu mužstvu. Po bitvě je každý generál (občas i já). Podívám se na všech 16 účastníků v základních faktech trošku jinak.
Petr Těthal
Prohra se Slovinskem, jak ji vidím já
Historický milník, ostuda, úpadek českého hokeje či otázka: „Jak je to možné?“ - to je jen pár označení/shrnutí, která se po prohře se Slovinskem vyrojila na méně či více známých sportovních webech a mezi lidmi všeobecně.
Petr Těthal
Jak by si vedli národnostní vítězové bodování NHL ve svých domácích ligách? (XIV.)
Dnešní poslední díl seriálu je věnován nejproduktivnějšímu Švýcaru v základní části NHL. Stal se jím Nico Hischier.
Petr Těthal
Jak by si vedli národnostní vítězové bodování NHL ve svých domácích ligách? (XIII.)
Ve třinácté části seriálu, která je předposlední, se podíváme na nejlepšího švédského hráče. Syna úspěšného otce, Williama Nylandera.
Petr Těthal
Jak by si vedli národnostní vítězové bodování NHL ve svých domácích ligách? (XII.)
V dvanácté části seriálu je na řadě nejproduktivnější hráč ze Slovinska. Každý, kdo se o hokej alespoň trochu zajímá, ví, že tím hráčem je Anze Kopitar.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují
Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
Dobrá zpráva pro české fanoušky. Na hokejové MS 2027 to budou mít kousek. Koho máme ve skupině?
Hokejové mistrovství světa ještě neskončilo, ale fanoušci se mohou těšit už na to příští. Pokud se...
Na trati z Prostějova do Kostelce byl po páteční nehodě obnoven provoz vlaků
Na železniční trati z Prostějova do Kostelce na Hané dnes po poledni České dráhy obnovily provoz...
Česko čeká fotbalová zkouška v chrámu historie. Na MS 2026 vyzve Mexiko na legendárním stadionu
Česká reprezentace na mistrovství světa 2026 sehraje zápas s Mexikem. Utkání, které se hraje 25....
V plzeňské věznici na Borech se oběsil vězeň, je to druhé úmrtí za měsíc
V plzeňské věznici na Borech spáchal v pátek jeden z odsouzených sebevraždu. Na dotaz ČTK to v...
Největší událost v historii diecéze. Blahořečí dva kněze popravené komunisty
V Brně se v sobotu sešlo přes 13 tisíc věřících, aby se zúčastnili události, která nemá obdoby....

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 128
- Celková karma 6,52
- Průměrná čtenost 139x




















