Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
R46a61d95e89k 70P10o28l86i10c41k46ý
Pro diskutující.
RP ve 4 leté variantě je dnes 7600Kč a po půl roce 3800Kč
To rozhodně nejsou nijak závratné peníze (a ani po navýšení o cca 35% nebudou) a rozhodně se nedá předpokládat, že je někdo bude !zneužívat" pro sebe -to může napsat jen lhář nebo někdo kdo neměl děti a netuší kolik stojí. Jen jednorázové plenky a ta jsou dnes standardem výjdou řádově na 1500Kč, něco stojí dětské olejíčky a krémy, cesty k lékaři, oblečení, kočárek,.....a pokud někdo nemůže kojit tak krmení na měsíc stojí 2-3 tisíce od prvních měsíců
K tomu, že to bude motivovat nepracující k tomu mít děti jednak viz výše, ono to dítě realně spotřebuje víc než na něj rodiče dostanou ale i při nejúspornějším režimu si ti na dávkách nepomohou prostě proto, že RP se počítá do příjmů pro výpočet soc. dávek a těm lidem tak je zcela jedno jakou výši příspěvku dostanou, protože o to co dostanou víc dostanou méně jiných dávek. Jejich celkový příjem se tak nemění.
Takže současná verze sice nepřináší nespravedlnost, že by RP, který někdo pobírá měl rozdílnou výši, ale přináší tu nespravedlnnost, že ten kdo si stanovil kratší variantu aby se mohl vrátit do práce (jen ti co pracovali si ji mohli vybrat) je znevýhodněn vůči těm co zvolili 4 letou variantu (mimo jiné všichni kdo byli před RP na dávkách).
Dochází tak k paradoxní situaci kdy rodiče co prospěli státu díky tomu, že se vrátili dříve do práce a odvádí daně a poplatky jsou za to potrestáni v porovnání s těmi kdo zůstali doma déle např. v porovnání právě s pobírači dávek.
R87a77d77e55k 78P17o95l69i92c60k51ý
Jediný spravedlivý systém by tak byl aby se datum stanovilo zpětně na 1.1.2016 a tedy by se předešlo tomu aby v jednom čase měli rodiče dětí nárok na různou výši dávek.
R61a80d25e10k 82J63a53h93o97d79a
Totální kravina.
Pokud aktivně pobíráte příspěvek tak dostanete navýšení. Pokud aktivně nepobíráte tak nedostanete. Pokud jste se rozhodla mít víc peněz 2 roky měsíčně jak jiná která má měsíčně míň ale na 4 roky tak to je Vaše rozhodnutí.
karenční doba se taky zpětně neproplácela těm co poslední 4 roky marodili. Ani těm co v době zplatnění zákona zrovna byli 4tý den nemocní. Až pro nové pacienty.
R50a83d94e84k 69P74o45l14i15c15k75ý
No u nemocenské nejsou v jednom čase lidé s různými pravidly pro výpočet výše dávky.
P77e71t21r 24A82g43u53l33á35r
Ale no tak... mám tři malé děti a na každé jsme měli příspěvek cca 80.000. Mám také brečet a křičet, že jsme měli dostat víc? Máme děti proto, že jsme chtěli mít děti. Ne proto, že bychom počítali, jestli se nám to vyplatí.
J61a58n17a 93M98a24j74o70v26á
Už jsem to někde psala - taky jsem nad tím přemýšlela. Jasně, že jsme měli dostat víc, navíc...u dětí už je (aspoň mých) potvrzeno, že jsou z nich daňoví poplatníci, taky by byl fajn bonus za úšpěšnost, ne? (měla jsem 600 do roku a pak nic).
(samozřejmě nadsázka, navazující na to, že legislativa prostě nemá platit zpětně, z toho je akorát tak zle.
J63i43ř16í 42H65o47l93ý
Zloději a podvodníci si nakradou (poslanci), ale nestali se slušnými lidmi jen proto že z nakradeného někomu ukápli? Nebo snad jo?
Milí rodiče, podílet se na kořisti z lumpáren a zlodějen z vás také slušné lidi nedělá.
L81i70b19o42r 59H65l87a55d74i83k
Neměl jsem děti kvůli příspěvkům....
Z54d10e74n86ě50k 71K68l45o15b73o30u10č72n43í90k
Na střeše jsem si instaloval panely, co mi vyrábí teplou vodu. Pak jsem si dům nechal zateplit. Časem se přišlo na to, že je to ekologický a jsou na to od státu dotace. Možná mi to nebudete věřit, ale srdceryvný blog na téma, přispějte, mám na to taky nárok, by mě nenapadlo napsat ani ve snu. A ještě něco. To že stát má někomu připlatit, je v překladu, "lidi přispějte". Protože stát jsme my. Samozřejmě ne všichni, ale jen ti, co ráno vstanou a jdou makat.
Z74u95z70a61n29a 25T14a70u84c26o43v42á
Porovnáváte nesrovnatelné - vaším panelům "byly 4 roky" - naše děti jsou mladší 4 let, tím pádem splňujeme zákonem danou podmínku. Kdyby zákon řekl, že každý, kdo si před x (doplňte své číslo) nainstaloval panely, má nárok na dotaci, přihlásíte se, nebo si řeknete, že přeci nejste hamoun a čau. Jo mimochodem, na úřadu práce jsem od 18 let byla 1 měsíc. Je mi za týden 38.
O45d69s48t55r26a81n85ě63n41ý 84U77ž46i83v16a48t14e38l
I64l98o57n65a 78E96r31n29e25s80t68o49v39á
Naprostý souhlas 
NIKDY jsem tuto "sociální dávku" NEpochopila.
I89l69o17n38a 32E75r65n28e14s28t85o79v59á
Každopádně je nespravedlivé to, co dnes bylo schváleno.
Buď měli navýšení o 80.000 Kč dostat všichni, kteří mají dítě do 4 let. Nebo ze stávajících nikdo - vyšší rodičovský příspěvek až pro děti narozené po 1. lednu 2020.
Ale jak píše pan Luft níže, rodičovský příspěvek by neměl vůbec existovat.
Daleko účinnější a důležitější by bylo nižší daňové zatížení.
R89a27d34e76k 22J76a10h41o30d27a
Blbost. Dostat to mají všichni kdo mají k prvnímu dni platnosti AKTIVNÍ příspěvek.
Stejně tak navýšení důchodů se netýká zpětně i důchodců co důchod nepobírají.
F85r75a66n71t27i35š11e10k 26L24u12f94t
Mělo by se to narovnat a příspěvky na děti nevyplácet nikomu (a případně snížit daně). Pozitivní efekt: Pravděpodobně by tím klesla porodnost v "sociálně vyloučených" rodinách a celková rozvodovost.
J17a38n54a 82M72a47j20o60v79á
Ne a případně. Rozhodně je lepší daňový odpočet.
- Počet článků 57
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1585x


















