Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
R66o63b13e88r75t 86B94r66i90n54d47a
Říká vám něco jméno Veolia? A víte, kde je v zahraničí její sídlo?
M20i69r37o17s76l68a43v 18M61a39c98e47k
Máte pravdu, na tato zvěrstva havlova režimu doplácíme dodnes. Karma
J18a87r45o84s72l74a22v 10L72i24m32a
Trochu to mate popletene, pane Macku. Havel rezim nedelal. Ten delala vlada. Tu vedli ODS a koalice jinych stran a potom CSSD vcele s dnesnim prezidentem. Jinak s vami souhlasim, ze clanek je plne pravdivy.
T76o70m30á53š 87V88o59d12v24á88ř91k49a
Vaše příspěvky, paní profesorko, jsou dokladem, že myšlenkový potenciál členů ANO se opravdu výrazně propadá.
L94e11o39n11t31ý91n77a 54C74h94v47á59t45a55l25o55v29á
Takže sucho na poli a v lese je proto, že domácnostem dodávají vodu soukromé firmy a hned jak ji bude dodávat stát nebo obec, tak zaprší na poli, naplní se řeky a rybníky? 
Doufám, že nebudete zvolena, protože stát je špatný hospodář a když nebude zdražovat, tak také nebude udržovat potřebnou infrastrukturu a tu a tam rupne trubka a část města zůstane bez vody. Malé obce budou mít problém provozovat vodovod ve vlastní režii a obecně je za tím spousta problémů, které nechcete vidět, protože vlastně chcete jen uspět ve volbách. Místo toho byste měla říct lidem pravdu, všechno zdražuje a také se nevrháte do boje, aby stát vyráběl máslo, protože zdražuje. Rostou náklady, rostou mzdy, takže zdražování má logiku. Jenže když zdražuje podnikatel je to fuj, když zdražuje stát, tak musí. Voda je někde dražší jinde levnější, je někde tak drahá, že by se místní museli chodit koupat do potoka?
V11l36a83d57i26m47í69r 20H77r48u41b78ý
No - a teď bez keců:
1. Co jste reálného jako senátorka v této otázce vykonala. Pokud vím nic (případně kulové)
2. "...je třeba přijmout taková opatření, která by hospodaření s vodou přenesla na zcela jinou úroveň." Vědecká autorita jistě bude umět konkretizovat: JAKÁ OPATŘENÍ máte na mysli. Pokud jen žvanivá, netřeba nás s nimi obtěžovat.
3. Jak zajistíte transformaci stávajících obchodních společností na neziskové? Pokud je prvotním krokem odkoupení obcemi, tak snad není transformace třeba. Jistě takovým organizacím postačí minimální zisk (a budou přitom transparentnější). Vy máte lepší nápad?
4. Jaké kroky bude Vaše zasazování obsahovat?
Moc děkuji, budete-li se jednou náhodou obtěžovat s odpovědí. (Chápu, že těžko hledáte čas při obrovském vytížení v Senátu.)
J74i78ř32í 19K54i35n51d57l
Soukromé firmy nejenom, že vodu nevlastní, ale rovněž kvůli nim nedochází k neoprávněnému odlivu zisků do zahraničí. Ve skutečnosti se 41 % z ceny za vodné a stočné odvádí státu ve formě daní či poplatků. K tomu je nutné podotknout, že v naší republice máme jedno z nejvyšších zdanění v celé Evropě. Od 90. let u nás DPH vzrostlo z 5 procent na současných 15 % a přitom v mnoha zemích mají daň nulovou.
V86l38a20d45i43m27í54r 37H24r58u78b64ý
V rozporu s jakými zákony byla infrastruktura zásobování vodou pronajata? To by mě móc zajímalo!
Nevymejšlwjí si, prosím.
V73l77a43d72i82m67í77r 63H68r90u52b52ý
PS: Jistě se nám vstup zahraničních firem prodražil. Ale co to má, proboha, co dělat s hospodařením s vodou?
- Počet článků 16
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 998x


















