Nekonečné pole vědomí.
kdo sklízíte jeho plody v reálném životě.
Ten, kdo chápe svoji roli tvůrce svého vlastního života správně, nemůže prohrát.
Vědomí pro mě představuje tvořivou, inteligentní a spolupracující sílu, která se projevuje mnoha způsoby. Např. vnitřním monologem. Je tak zajímavý a členitý, jako je sám život. Je tak inteligentní, jak jen dokážeš uchopit. Je tak přátelský a pomáhající, jak jen dokážeš přijmout, žiješ-li v přátelském světě bez hranic.
Žiješ-li pestře, vytváří pro tebe dokonce barevné obrázky.
Pestrý život je podnětný pro osobní rozvoj.
Náš život omezuje nedostatečné chápání zdroje. Jen pestrost života vytváří mnoho podnětů k přemýšlení a hojnost, kterou nám život nabízí.
Okolo sebe však vidím, jak se po dobu několika let i mladý člověk omezeně a tvrdohlavě drží své jediné iluze, ačkoliv zdravý rozum velí, jdi od toho, je to jen iluze.
Jen v pestrosti života je návod ke znamenitějšímu výběru.
Omezený život je tím omezujícím principem našeho myšlení.
Stárneš? Toužíš po přírodě a klidu? Představuješ si zahradu s ovocným sadem někde na venkově, v blízkosti dobrých lidí ? Vidíš svou rekreační chalupu ze dřeva, či zdiva ? Přemýšlíš o hluboké studni v dosahu ? Smíříš se septikem ? Jak daleko od svého bydliště jsi ještě ochoten dojíždět za vytouženým prostředím ?
To vnitřní hlas k Tobě třeba i několik let promlouvá. Když se tvá potřeba stane naléhavou, přestaneš jen snít a začneš přemýšlet, jak své přání uskutečnit.
Vždyť žít v souladu s přírodou nás oblažuje. Na podzim si natrhat ovoce, na jaře mít čerstvý salát, jarní cibulku a před okny domku záhon růží. Dokonce zeleninu a brambory mít vlastní. Velmi příjemné pomyšlení. A to ani nemluvím o procházce bosýma nohama v rose, a dýchat čerstvý vlhký ranní vzduch. Či o večerním posezení na lavičce ve vlastní voňavé zahradě a možná sadu. Mít vlastní ořešák. Slyšet zpěv ptáků v posvátném tichu. A možná sousedé budou chtít poklábosit při západu slunce nebo u večerního ohně.
40 let žiji v Praze a neumím si zatím představit, že bych se její společnosti vzdala, ale, kdo ví ?
Rezonuji vnitřně s oběma světy. Jen mi chybí více otevřeného prostoru, vítr ve vlasech a čistý, voňavý vzduch. Také bych nechtěla zavírat doma svou kočku. Obě potřebujeme volný a bezpečný kout ke hrám vědomí. Ona potřebuje ulovit svou myšku, já dýchat vůni milované přírody bez trmácení se po hotelích, nebo každodenní dlouhé jízdy za ní.
Vědomí radí. Rozhodni se konečně. Udělej ten krok ke šťastnějšímu a plnějšímu životu ! Nač čekáš ?
Vím, že cítit se dobře je mé právo a možná dokonce povinnost vůči sebelásce a lásce vůbec. Vždyť toužíme být tam, kam nás vede srdce. V krásném prostředí také snáze tvoříme a lépe vnímáme, kým jsme a kým je ten druhý. Chci prožívat jen oslavu života. Chci slavit každý den a v každém okamžiku svého života; potřebuji se cítit šťastná.
Jaroslava Švajcrová
Jak získá mladý člověk nejsnáze svůj byt.
Prostřednictvím stavebních bytových družstev, doporučuji raději nové objekty (téměř nepodstatný příspěvek do fondu oprav) anebo lidových bytových družstev (stavby cihlové z 50. let).V našem obvodu Prahy má obecní úřad také nové
Jaroslava Švajcrová
Přijímám pozvánky ke své přednášce
Ke své knize „Pět fenoménů dneška“ rozhodla jsem se přednášet. Můžete pozvat své hosty a zajistit sál, či síň, nebo jen učebnu. Potřebuji jen stůl, židli a mikrofon. http://www.bezvydavatele.cz/book.php?Id=530
Jaroslava Švajcrová
Ohromující síla mysli
Milý příteli, před Vaší přednáškou, chtěla bych pronést jako Vaše žákyně pár slov. Představuji si je asi takto, vyslovuji své uznání.
Jaroslava Švajcrová
Czexit? Mám skvělý nápad.
Už jste četli poslední článek paní Šichtařové? Czexit? https://sichtarova.blog.idnes.cz/ Mám nápad. Co kdybychom zůstali členy EU za této alespoň jediné podmínky?
Jaroslava Švajcrová
Hojnost je tu pro každého.
Dokážu vám to, vážený čtenáři. Jak jsem potkala horníka na opeře? Dvanáct let pracoval na Ostravsko-Karvinském revíru se sbíječkou. Když byl mým známým pozván do opery, odmítl to slovy: Co bych tam dělal? Jsem skoro hluchý, nemám.
| Další články autora |
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově
Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...
StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě
Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...
Dvorecký most otevře za týden. Zatím je tu staveniště se schovaným „vodníkem“
Už příští týden se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobus. Most, který propojí...
Rybář ulovil na Velikonoční pondělí kapra, který měl přes 20 kg. Souboj trval dlouhé minuty
Velikonoční pondělí přineslo rybářovi životní úlovek. Na tajném místě ve východních Čechách zdolal...
Park Boheminium chystá novinky. Děti si pohladí zvířata, přibude Prašná brána
Mariánskolázeňský park miniatur Boheminium se letos zaměří na rodiny s dětmi. Kromě vylepšeného...
Co se děje za dveřmi ordinace? Psychoterapeutka prozrazuje, čeho se pacienti nejvíc bojí
Psychoterapie dávno není tématem jen pro odborníky, přesto kolem ní stále přetrvává řada otázek,...
„Fašisti, vlastizrádci.“ Lidé v Brně protestují proti sjezdu sudetských Němců
Několik desítek lidí přišlo v úterý ráno protestovat na brněnskou radnici proti sjezdu sudetských...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 96
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 655x



















