V Chánově Suverenita suverénně

Strana Suverenita je podivným slepencem podivných stran a podivných lidí. Jistý kolega blogger se ve svých článcích usilovně snažil přesvědčit ostatní, že právě tato strana, za kterou mimochodem kandidoval, je rozhodně tím čerstvým vánkem ve smrdutém politickém ovzduší naší země.

Nevím jak moc „voňavé“ může být uskupení, jemuž velí jistá paní Bobošíková. Ta je známá především z důvodů notně „nevoňavých“. Nejprve použila výtah do politických výšin v podobě Vladimíra Železného, aby následně na něho ukázala dlouhý nos. Později bez skrupulí využila možností jak vylepšit rodinný rozpočet, když zaměstnala jako svého asistenta vlastního chotě. Kolega blogger, kandidát za tuto stranu v nedávných volbách k tomu v jedné z diskusí poznamenal, že něco takového je v rodinných firmách přece naprosto běžné. Komentovat tento stupeň indoktrinace snad ani není nutné. Nezapomenutelně se paní Bobošíková blýskla, když se rozhodla pomoci vlasti svou kandidaturou na prezidenta republiky s podporou KSČM.

V nedávných volbách Suverenita nepřesvědčila. Nezískala žádný mandát. Nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou ke vstupu do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Někde se ji ovšem dařilo až nečekaně.

V Chánově Suverenita zabodovala velmi výrazně. Získala 61.4 procenta. Úspěch nevídaný. Kdyby celá republika byla Chánovem, a to netřeba si přát i z důvodů jiných, než je nevídaná podpora Suverenity, měli bychom ve Strakově akademii jednobarevnou „suverénní“ vládu.

V Ústeckém kraji byl lídrem Suverenity Bronislav Schwarz. Ten získal jako jediný kandidát v některém z volebních okrsků stoprocentní podporu. V Chánově pro něho hlasovalo sedmdesát voličů a všichni též kroužkovali jeho jméno. V ostatních okrscích okresu Most přitom Schwarz získal 377 preferenčních hlasů.

Kdo je to vlastně Bronislav Schwarz a proč si ho chánovští tolik oblíbili? Ředitel severočeské policie ho obviňuje z vědomého lhaní ( nevím jestli se takto učil i jístý kolega blogger u tohoto pána). Dle policejního ředitele si Schwarz přisuzoval při své dřívější práce zásluhy, které mu nenáležely, kritizoval činnost policie, kterou ovšem musel sám pro neschopnost opustit.

Podle časopisu Respekt měl Schwarz, ještě v době, kdy nosil policejní stejnokroj, zatknout svého kolegu, který měl velmi dobře rozpracovány struktury místní mafie. Sám Schwarz byl letos obviněn z několika trestných činů, kterých se měl dopustit zejména uplatňováním nezákonných metod při plnění služebních povinností.

Co tedy ve skutečnosti stojí za úspěchem Suverenity zrovna v Chánově, co stojí za obrovskou oblibou někdejšího policisty u zdejších občanů, k tomu může být prostor třeba v diskusi. Několik možných příčin se přímo nabízí a obávám se, že ani jedna nebude spojena s osobou pana Schwarze jako světce, kterého v Chánově prostě milují.

Vše jen potvrzuje, že ne každá nová či malá strana musí nutně být něčím čerstvým. Jak vidno, někteří se ani zboží v rozkladu neštítí nabízet jako nové.

Autor: Lubomír Šula | čtvrtek 3.6.2010 11:40 | karma článku: 14,48 | přečteno: 1281x
  • Další články autora

Lubomír Šula

Lež, manipulace či omyl?

15.4.2014 v 10:10 | Karma: 13,79

Lubomír Šula

I my máme své Indiány

9.11.2013 v 10:48 | Karma: 17,23

Lubomír Šula

Láska ve stínu ostnatých drátů

8.11.2013 v 14:30 | Karma: 13,97