Boj s virem

Od letošního září se ve mně usadil vir. Takový blbý malinký chřipkový nebo snad angínový vir. Měla jsem pro strach uděláno, neboť jsem byla velká silná holka. Sem tam mě chtěl už skolit, ale já, kdepak! Cpala jsem do sebe vitamíny, párkrát jsem se šla pořádně vyspat a zapotit a vítězství bylo vždy moje.

On se ale mezitím třikrát modifikoval a nabral nebezpečně na síle.

A jak přišla zima a ten věčný sníh, cítila jsem, jak moje tělo slábne. V rámci věčného odklízení sněhu (třikrát denně u domu a každou sobotu celá zahrádka) a také stále nekončícího pečení vánočního cukroví jsem si uvědomovala, jak mi ubývá sil.

Stále jsem ale věřila, že to budu já, koho vítězství nemine. Víra, naděje… haha !

V pátek jsem si vzala půl dne dovolené, abych ještě za denního světla našla lux a smeták a pokusila se o jakousi očistu kusu bytu.

Jenže zase padal sníh a tak jsem si musela odklidit prostor před garáží, abych mohla do ní zaparkovat svého plechového miláčka.

Jela jsem s hrablem jako fréza, mha za mnou, mha přede mnou, sníh vlevo…najednou jsem se vám o to hrablo opřela a vidím, jak mi projíždějící traktor sune sníh z celé ulice na právě mnou vyklizený prostor před garáží.

A pak už jsem viděla jenom rudě.

Odnesla jsem na svých bedrech celouliční sníh, z posledních sil zaparkovala miláčka, ke vchodu domu jsem si udělala už jen cestičku na projití a sesunula jsem se na židli v kuchyni, jejíž prostorová teplota byla 13,4° C – on mi totiž ještě navíc blbne plynový kotel, tak, když jsem mimo dům, preventivně netopím, abych ten dům ještě našla vcelku.

Ze židle už se mi vstát nepodařilo. Vir napadl záda. Po čtyřech se mi podařilo se dosoukat do koupelny, shodit oděv, nazout teplou noční košili, zbaštit nějaké prášky a třesouc se zimnicí jsem se doplazila do lože.

Po nekonečné hodině pocení jsem konečně byla schopna v předklonu dojít do sklepa a popovídat si s kotlem. Taky jsem si nahřála na záda teplou láhev v mikrovlnce a dodala tekutiny potícímu se tělu v podobě piva. Tělo ožilo!

Stav bezmocnosti celého organismu trval 24 hodin. Mezitím se mi podařilo zavařit mikrovlnou flašku v mikrovlné troubě tak vehementně, že mi začala na ta záda téci – jakýsi chemický sajrajt, co mi žral noční košili, peřiny, posléze i záda – odhodila jsem ji na koberec (koberec přestal mít květinový vzor) – a byla jsem bez hřacího zádového elixíru. Tak jsem si na záda přihrnula psa – taky hezky hřeje.

Dalo by se říci, že už jsem skoro živá, dalo by se, možná, i říci, že jsem opět nad virem zvítězila. Ale nedělejme ukvapených úsudků, můj vir je nevyzpytatelný a určitě se zase modifikuje do větší síly.

Ale zatím… zatím jsem to zase vyhrála já…i když boj byl tentokrát velmi urputný…

 

 

 

Autor: Wanda Štrejlová | úterý 8.2.2011 19:34 | karma článku: 8,50 | přečteno: 740x

Další články autora

Wanda Štrejlová

Jednou o Vánocích… (heslo VÁNOCE)

Měsíc před Vánocemi jsem byla proti své vůli a svému smýšlení rozvedena a tak jsem začala uvažovat, co se Štědrým dnem. Rozhodně jsem ho odmítala strávit v domácím prostředí, kde na mě vše padalo a ve všech koutech jsem potkávala obraz svého stále milovaného manžela.

15.12.2012 v 8:20 | Karma: 12,48 | Přečteno: 691x | Diskuse | Poezie a próza

Wanda Štrejlová

Budování hradu 26

fotky: https://skydrive.live.com/?cid=FC13CA55C5B828B8&id=FC13CA55C5B828B8!1781&sc=photos celkové: https://skydrive.live.com/?cid=FC13CA55C5B828B8&id=FC13CA55C5B828B8!1781&sc=photos#cid=FC13CA55C5B828B8&id=FC13CA55C5B828B8!105&sc=photos

12.1.2012 v 22:20 | Karma: 4,56 | Přečteno: 280x | Diskuse | Poezie a próza

Wanda Štrejlová

Budování hradu 25

Ježour mi nadělil smrad a vrtačku. Smrad dostávám každý rok, takže jsem se naň již těšila, vrtačka mě mile překvapila.

12.1.2012 v 22:18 | Karma: 5,10 | Přečteno: 206x | Diskuse | Poezie a próza

Wanda Štrejlová

Budování hradu 24

Už znám hradní touhu – to byl ten nevinnej smutnej kukuč kulatýho okna, když mě hrad chtěl okouzlit svojí podlomenou krásou pozlacenou zapadajícím sluncem. Už jsem zachytila hradní spokojené vrnění, když dostal nový kulatý okno, a opravovala se mu fasáda, aby do něj nepršelo.

12.1.2012 v 22:15 | Karma: 3,54 | Přečteno: 163x | Diskuse | Poezie a próza

Wanda Štrejlová

Budování hradu 23

Tak jsem měla minulý pátek budovatelskou krizi. Asi třetí v pořadí, ale zato tak silnou, že jsem nechtěla ani být a hrad jsem chvíli nenáviděla. Na účtě na mě řvalo posledních pár tisícovek, zatímco banka opět zablokovala úvěr. Jeden finanční poradce odjel na dovolenou, druhý radši vypnul mobil. Byla jsem „velmi“ drzá a využila jsem e-mailovou adresu z písemné zprávy od banky o blokaci účtu a dovolila jsem si mému úvěráři oponovat ve faktech, která mi napsal, že jsem cosi nesplnila, - a čekala morovou ránu.

12.1.2012 v 22:10 | Karma: 3,44 | Přečteno: 149x | Diskuse | Poezie a próza

Nejčtenější

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

14. dubna 2025  8:27,  aktualizováno  9:06

Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony

11. dubna 2025  18:12

Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...

Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu

14. dubna 2025

Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

KOMENTÁŘ: Smrt na Velikonoce. Proč Rusko o svátcích s oblibou zabíjí civilisty

18. dubna 2025

Premium Šestatřicet mrtvých si vyžádal raketový útok na Sumy a Ukrajina řeší, proč se v té době ve městě...

Neznámý útěk z ČSSR. Vietnamec prchal přes železnou oponu hned dvakrát

18. dubna 2025

Premium Z Československa uprchl přes železnou oponu občan Severního Vietnamu. Když v létě 1969 odvysílalo...

Test řeckých jogurtů: Tučné i plné bílkovin. Který je ale nejlepší?

18. dubna 2025

Premium Jako superpotravina se dnes označuje kdeco. Přitom jogurtu – zvlášť originálnímu řeckému, který je...

Druhá série The Last of Us je úspěšnější než jednička. Sledujte s iDNES Premium

18. dubna 2025

Druhá řada populárního seriálu HBO právě odstartovala a na streamovací platformě Max sklízí velký...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 82
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1057x
Život si se mnou sem tam zaskotačí; životu to vracím tím, že to prásknu veřejnosti v podobě písmenek, kterými někdy vyloudím i čtenářův úsměv. A to je pro mne čest!
V diskusi jsem "wanuny"
Díky za váš úsměv