Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Všechno normální, jenom ten Klaus...

Ohlédnutí za minulým týdnem. Co bylo špatné, je ještě horší. Co bylo tutlané, je demonstrativní. Co bylo nadějné, se ukázalo jako bláhové.

 

Havel

Jeho senilita kombinovaná se zlovolností se projevila už opravdu jako diagnóza na konferenci NATO v Praze. Prý je třeba přijmout Bělorusko a Ukrajinu do NATO. On snad chce kvůli své nenávisti ke všemu slovanskému a k Rusku zvláště NATO rozložit. Byl to projev hodný humanitárního bombarďáka, pravda už jsoucího poněkud mimo mísu. (Naposled jsem o něm psal zde.)

Paroubek

Může se zjančit, že Topolánek je teď více v médiích než on, ačkoliv jeho tým vymýšlí stále nové a čím dál bláznivější hovadiny pro nakrmení krize občany. Dokonce mu to kleslo. Už to nemohla zapřít ani STEM. Ostatně tu si drží svými zakázkami, tak se to rozhodl uplatnit i v novinách. Neposlušnému Právu nechal pohrozit, že bez jeho vládní přízně zkrachuje. Jenže chválí dne dlouho před večerem. (Naposled jsem se o něm zmínil zde.)

Svoboda (Cyril)

Tento známý privátní restituční pomocník a dědický eskamotér ucítil příležitost, že přes oslabeného Čunka by se mohl vrátit do čela strany. Opravdu jde o mimořádně vydařenou parodii křesťanské morálky. Tady s povděkem kvituji, že by to byl poslední hřebíček do rakve lidovců. (Psal jsem o tom zde.)

Vlk (kardinál, ne šelma)

Zpochybnil rozhodnurí Nejvyššího soudu, že chrám sv. Víta definitivně patří státu. Chce se odvolat k Ústavnímu soudu, ale jen proto, aby pak z toho ve Štrasburku udělal mezinárodní problém. Tak nějak budou sudetští Němci postupovat po Lisabonské smlouvě. Nechápu ho, na vlastní uši jsem před několika lety slyšel, že církev je velkorysá a nebude se dále soudit o majetek lidu. (O chrámu sv. Víta jsem psal zde.)

Vesecká

Je pouze mimořádně otrlým nátrojem, stejně jako Kučera a další. Měli by chodit kanály, ne se vyhřívat ve svých funkcích a ještě drze kolem sebe mlátit chapadly, jako chobotnice na mělčině. Ale co dělat, z nejvyšších míst je podpora a servilní justiční pomocníci se vždy najdou. Ti, co nejdou na ruku, mohou být buď odstraňováni jako na státním zastupitelství nebo vyšachováni jako soudce Cepl. A poslední rozhodnutí soudů vlilo novou dávku drzosti Kučerovi, Němcovi i Salichovovi, kteří dokonce začali vyhrožovat. (Naposled se jí týká, co jsem napsal zde.)

Bursík

Předvedl demokracii nazeleno. On dobře ví, že je hrobařem strany Zelených. Samozřejmě, že je mu to srdečně jedno. Vždyť zatím předsedá v EU všem ministrům životního prostředí a pak se teplé a hlavně lukrativní místečko pro něj a milenku jistě někde v Bruseli najde. A ti hlupáci, po jejichž zádech se vyšplhal nahoru, mohou zachraňovat bobry. (Naposled jsem personifikoval zelenou politiku takto.)

Jacquesová (Kateřina JauJau)

Rozhodla se uplatnit obdobnou taktiku, jaká jí v minulých volbách přinesla hlasy. Mediální pozornost se snaží získat návrhy na odvolání Vesecké. Bylo by to chvályhodné, kdyby to nebylo jen na efekt vypočtené plácnutí do vody. Vypadá to, že teď už by naštěstí Zeleným nepomohlo, ani kdyby místo policajta nakopali rovnou důstojné pozadí nejvyšší státní zástupkyně. (Naposled jsem o zelené demokracii psal zde.)

Topolánek

Prý předsednictví oslabuje jeho eurorealismus. A propos, připadá mi to stejně licoměrné a slabomyslné, jako „měkké ano" Přemysla Sobotky, které vyjádřoval euroústavě. Přišlo mi to jako vyměknutí, které běžně nikdo do světa nevytrubuje. Topolánek zase blábolil cosi o vážnosti, které se mu dostává v Bruseli, což se prý v české kotlině neodpouští. Já to vidím jinak. Před volbami podvedl voliče, ale teď se mu hodí hrát si na pana Evropu. Opájí se tím, že má neopakovatelnou epizodní příležitost vetřít se do pozornosti mocných tohoto světa a médií. Tajtrlík. Nechápe zaprvé, že má jenom ceremoniální vážnost a skutečná politika se dělá jinde, zadruhé, že po předsednictví spadne z lopatky a zatřetí, že teď před „Lisabonem" ptáčkům pěkně zpívají, aby po jejich lapení už nemuseli velcí hráči s takovými nýmandy ztrácet čas. Docela by se měl zamyslet na 70. výročí našeho ponížení, jehož strůjci mají být našimi garanty míru. (Trapnou úlohu našeho předsednictví jsem naposled komentoval zde.)

Klaus

Drtivá většina věcí, které prosazuje, má i mou podporu. Dokonce některé z nich považuji za životně důležité. Proto prezidenturu Klause pokládám za mimořádně prospěšnou pro budoucnost ČR, i kdyby se to krátkodobě některým pomýlencům tak nejevilo. Ale k prosazení některých názorů „proti všem" je třeba být důsledný. A tady směřuje má kritika. Když se řekne A, musí se říci i B. Jestliže podpořil Stranu svobodných občanů, neměl by lavírovat. Tato strana nemůže za to, že vznikly další strany na pravici jako Libertas.cz, Občané.cz a Suverenita. Nemohou za ambice Železného, Havlíka či Bobošíkové, kteří by udělali lépe, kdyby se přidali k SSO.

Ještě než se k tomu Klaus veřejně vyjádřil, dovolil jsem si ho vybídnout k jednoznačné podpoře SSO, jak jsem o tom psal zde. Hned na druhý den jsem se dozvěděl, že prezidentova podpora má své limity a pravice by měla spolupracovat. Tady nemohu souhlasit. Klaus by neměl nechat propadnout svůj voličský potenciál, který by mohl podpořit jeho vlastní názory, jež prosazuje, leč jako prezident prosadit sám nemůže. V tomto světle vnímám velice neblaze, že se odhodlal zúčastnit se sjezdu ČSSD. To neudělal ani rozbředlý Havel. A mrzí mě to zvlášť, když SSO poslal jen zdravici.

Jsem si vědom, že nemám co prezidentovi radit. Ale nechápal bych, kdyby po onom jeho heroickém nasazení osobní prestiže důsledně neudělal vše, co může pro suverenitu ČR udělat, bez ohledu na to, zda aktuálně za to nesklidí další odsudky. Historie by ale nepochybně ocenila, že je po dlouhé době u nás prvním státníkem, který na jasné A dokázal konzistentně a neoblomně říci i B. V opačném případě by promrhal své předchozí nasazení. Kdyby se Mistr Jan Hus nenechal upálit, ani pes by po něm dnes neštěkl. Hranice jako Husovi ani ruské tanky jako Dubčekovi přece jen zatím nehrozí. „Lisabonské protokoly" nesmí být podepsány.

 

PS Nikdy jsem nebyl straníkem, ani teď nejsem členem SSO, ačkoliv jí přeji úspěch.

Autor: Dušan Streit | neděle 15.3.2009 14:19 | karma článku: 28,46 | přečteno: 2259x

Další články autora

Dušan Streit

Další zákeřná sketa – Viktor Nárožný

Nevím, jestli se jedná o alter ego Leo Wolfa nebo o reálného zákeřného fízla, který pomlouvačně kydá špínu s cílem mě znevěrohodnit.

27.3.2014 v 14:12 | Karma: 11,77 | Přečteno: 5415x | Diskuse | Hyde park

Dušan Streit

Atomová Julia by z vozíčku ubránila Krym

Na Bělehrad! Tato scéna Švejka mávajícího berlí na kolečkovém křesle se mi vybavila poté, co byl zveřejněn odposlech telefonátu Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Šufryčem.

27.3.2014 v 12:03 | Karma: 42,50 | Přečteno: 4016x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Totalita protektorátní byla ještě zrůdnější než komunistická

Německá okupace byla horší než sovětská. A člen KSČ, který z ní po Listopadu vystoupil, aby dělal politiku jinde, je hoden většího opovržení než dnešní člen KSČM.

26.3.2014 v 11:32 | Karma: 44,06 | Přečteno: 8125x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Ministryně Válková, omluva zdaleka nestačí!

Tato předlistopadová členka KSČ, trvale bydlící v bavorském Pasově, která byla ještě v roce 2011 vedoucí katedry na plzeňských právech, jež sama získala profesuru na tak „prestižní“ univerzitě, jako je trnavská, se nikdy neměla stát českou ministryní, navíc v resortu spravedlnosti.

25.3.2014 v 12:02 | Karma: 38,45 | Přečteno: 2544x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Divadelní ministr obrany vs normální pán. Vadí ještě komunista víc?

V jídelně máme televizi a já mám hloupý zvyk při obědě přes protesty svého staršího syna pouštět ČT 24. A tak v neděli většinou vidím kousek Otázek Václava Moravce. Nemám ho rád, nedívám se cíleně, takže nevídávám začátek ani konec.

24.3.2014 v 11:15 | Karma: 43,15 | Přečteno: 4600x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů

V Lošanech na Kolínsku byl slavnostně otevřen Památník věnovaný třem odbojům a...
10. června 2026  18:26,  aktualizováno  22:01

Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...

Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík

ilustrační snímek
8. června 2026

Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...

Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi

Festival Signal rozzářil centrum Prahy (15. října 2015).
9. června 2026  12:47

Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků

Zastávky na znamení, kočárky a tlačítka... Umíte je správně používat?
8. června 2026  16:21

Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...

Začíná léto a s ním i obří stavba u letiště. Neriskujte, že vám kvůli kolonám uletí letadlo

V následujících měsících bude v okolí letiště probíhat přestavba křižovatky...
8. června 2026  19:02

Míříte na dovolenou a ta začíná na Letišti Václava Havla v Praze? Tak zbystřete, hlavně pokud...

Čím divnější outfit, tím víc lajků. Těchto 5 módních trendů nedává smysl

Deník Metro vám sandál nerozhodí.
11. června 2026

Také máte občas pocit, že některé módní trendy postrádají smysl? Nejste sami. Móda si totiž v...

Studenti medicíny chodí ošetřovat bezdomovce. Naši andělé, chválí je lidé z ulice

Studenti ze spolku Medici na ulici plní lékařské poslání už nyní. Pro některé...
11. června 2026  5:02,  aktualizováno  5:02

Zkontrolují batoh, ve kterém je základní zdravotnický materiál, obléknou bundu s logem, jež je...

Ústecký kraj znovu nabízí obcím dotaci na udržení pošty

Česká pošta. ilustrační snímek
11. června 2026  4:59

Ústecký kraj podruhé rozjíždí dotační program, díky kterému mohou menší obce v regionu získat...

V Hradci Králové platí rozšířený zákaz pití alkoholu o část Svobodných Dvorů

ilustrační snímek
11. června 2026,  aktualizováno 

V Hradci Králové dnes začala platit vyhláška rozšiřující zákaz pití alkoholu na veřejných místech o...

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia

Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...

  • Počet článků 1144
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3939x
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie.
Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní!
Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...
Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.