Pane Tlustý, děkuji!

Vím, že jste bývalým komunistou a jde Vám o pomstu, nejspíš i zaslouženou. Vím, že jste ambiciózní oportunista, kolaborant a renegát. Teď ale máte šanci na úplnou rehabilitaci.

 

Využijte svých nepochybných konspiračních schopností a pracovitosti, abyste definitivně pohřbil církevní restituce. Já jsem nic neukradl, tak nechápu, proč bych kromě nepochopitelných příspěvků církvím jako daňový poplatník ještě přispívat na nějaké pochybné nároky, především katolické církve (ty ostatní jsou tam jen jako mlžná clona). Už vůbec nechápu, proč by něco měli splácet mé děti, vnuci a pravnuci. Každá dnešní průměrná rodina (chápaná vertikálně) by církvím musela do chřtánu nacpat 108.000 korun!

Neodpovídá to významu církví u nás a ani jejich zastoupení v populaci. Tomu odpovídají i 5% preference lidovců. Počkejme s restitucemi, až vypadnou z parlamentu a nebudou se dělat nemravné politické dohody ve prospěch církví a na účet všech občanů. O mnohém svědčí, jak rychle chce stávající vláda prosadit nevratné změny. Také mlžení kolem výpočtů avízuje machinace s oceněním. A argument možného zpochybňování jednotlivých položek svědčí jen o tom, že některé restituce, jež mají být přiznány plošně, ani restitucemi nejsou.

Premiér Topolánek si chce církevními „restitucemi" koupit prodlužení svého pochybného vládnutí. To říkám jako volič - už bývalý - ODS. Kosovo a Lisabonskou smlouvu této straně neodpustím. Žádná strana pro mě nemá cenu zrady voličů. Tento premiér se vyjádřil, že nikdo nevymyslel v církevních restitucích nic lepšího. Musím mu oponovat - já ano, a to zde.

Dejme si pozor, možná právě Dalík kupuje kolaboranty v opozici a láká je na funkce místopředsedů sněmovny. Budete mít, pane Tlustý ještě těžký boj. Doufám, že nás nezradíte ve prospěch toho, jenž Vás zradil, ponížil a urazil po volbách, k jejichž výsledku jste přispěl.

Nepochybuji o vašich schopnostech. Tu zradu si stále připomínejte. Jestli se Vám podaří vyhrát nejen jednotlivou válku, ale i celou bitvu o církevní „restituce", budete zcela rehabilitován. Vždyť kolik je lidí, kteří budou moci o sobě pravdivě prohlásit, že celým generacím ušetřili stovky miliard.

Autor: Dušan Streit | středa 4.6.2008 10:41 | karma článku: 37,79 | přečteno: 3352x

Další články autora

Dušan Streit

Další zákeřná sketa – Viktor Nárožný

Nevím, jestli se jedná o alter ego Leo Wolfa nebo o reálného zákeřného fízla, který pomlouvačně kydá špínu s cílem mě znevěrohodnit.

27.3.2014 v 14:12 | Karma: 11,77 | Přečteno: 5398x | Diskuse | Hyde park

Dušan Streit

Atomová Julia by z vozíčku ubránila Krym

Na Bělehrad! Tato scéna Švejka mávajícího berlí na kolečkovém křesle se mi vybavila poté, co byl zveřejněn odposlech telefonátu Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Šufryčem.

27.3.2014 v 12:03 | Karma: 42,50 | Přečteno: 4011x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Totalita protektorátní byla ještě zrůdnější než komunistická

Německá okupace byla horší než sovětská. A člen KSČ, který z ní po Listopadu vystoupil, aby dělal politiku jinde, je hoden většího opovržení než dnešní člen KSČM.

26.3.2014 v 11:32 | Karma: 44,06 | Přečteno: 8123x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Ministryně Válková, omluva zdaleka nestačí!

Tato předlistopadová členka KSČ, trvale bydlící v bavorském Pasově, která byla ještě v roce 2011 vedoucí katedry na plzeňských právech, jež sama získala profesuru na tak „prestižní“ univerzitě, jako je trnavská, se nikdy neměla stát českou ministryní, navíc v resortu spravedlnosti.

25.3.2014 v 12:02 | Karma: 38,45 | Přečteno: 2542x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Divadelní ministr obrany vs normální pán. Vadí ještě komunista víc?

V jídelně máme televizi a já mám hloupý zvyk při obědě přes protesty svého staršího syna pouštět ČT 24. A tak v neděli většinou vidím kousek Otázek Václava Moravce. Nemám ho rád, nedívám se cíleně, takže nevídávám začátek ani konec.

24.3.2014 v 11:15 | Karma: 43,15 | Přečteno: 4599x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu

15. června 2025  20:19

Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...

Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král

15. června 2025  14:24

Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...

Decroix odstraňuje magisterský titul. Vzdělání z Francie je výhoda, zastal se jí Fiala

19. června 2025  9:14,  aktualizováno  22:15

Ze stránek vlády zmizel ve středu večer titul Mgr. u jména nové ministryně spravedlnosti Evy...

Vřelé objetí a debata o politické situaci. Zmocněnec USA se setkal s Lukašenkem

21. června 2025  15:17

Americký zmocněnec pro Ukrajinu Keith Kellogg se v sobotu v Minsku setkal s běloruským prezidentem...

Ruský voják snědl svého spolubojovníka, pořádal ho dva týdny, tvrdí Ukrajinci

21. června 2025  15:06

Ruský voják nasazený na Ukrajině se dopustil kanibalismu, když spořádal jednoho ze svých...

Rostoucí ceny kakaa těší pašeráky. Největší afričtí producenti s nimi vedou boj

21. června 2025

Ceny kakaa v posledních měsících výrazně vzrostly, proto stoupá rovněž míra pašování, zvlášť v...

Z ciziny se k nám dováží víno, kterého se tam chtějí zbavit, říká oceňovaný vinař

21. června 2025

Premium Mezi soupeři měl velká investiční vinařství, která díky dostatku peněz vybudují nové komplexy na...

Dětská vlasová péče Childs Farm si získala srdce (i vlásky) malých testerů
Dětská vlasová péče Childs Farm si získala srdce (i vlásky) malých testerů

Naše testerky se svými dětmi vyzkoušely dětskou vlasovou péči od značky Childs Farm. Jak byly spokojené s kvalitou obsahu, vůní a obalem? A jak...

  • Počet článků 1144
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3938x
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie.
Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní!
Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.