Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Když vidím, kdo se staví proti Dobešovi, ten musí být v právu

Hvížďala, Keller, Zlatuška, B. Sobotka, Paroubek, Kalousek, Schwarzenberg, hnízdo pravdoláskařů a mystiků na Univerzitě Karlově a další, to už je partička, která umožňuje mu držet palce i naslepo.

 

Když si vzpomenu, jak chaoticky a z hlediska státu bezúčelně vyhazovali peníze oranžová Buzková a zelený Liška, tak dnešní stav nemůže být horší. Dobeš za ty neskutečné miliardy dotáhnul aspoň státní maturity.

Že dnes EU nechce platit, co slíbila? Má to tři důvody : (1) EU nechce platit; (2) kdo hledá, najde; (3) každá státní zakázka je cinknutá.

Že by to začalo až za Dobeše? Kdepak! Staví se proti němu právě ti, kteří přišli nebo mají přijít o penězovod. Nic bych za to nedal, že sami jsou původci těch „nesrovnalostí“. Zejména by měla být ticho ČSSD, která nese odpovědnost za přemrštěný počet operačních programů, které byly vytvořeny kvůli velkému počtu politiků, lačných se na penězovodu z EU přiživit.

Kdybychom neměli žádné dotace, nemusely by se za peníze daňových poplatníků vymýšlet nesmysly, které mají efekt záporný. Vždycky jsem tvrdil, že další stupeň přerozdělování prostřednictvím EU je jen dalším korupčním kanálem, který navíc kazí podnikatelské prostředí a etiku obecně v ČR.

Ono není problém po lidovcích, socanech a zelených být „nejlepším polistopadovým ministrem školství“. Takže prezidentova pochvala, i když je relativní, má racionální jádro. Tak proč se staví proti ministrovi i „akademici“ a studenti?

Když to bereme paušálně, tak úroveň akademiků způsobila, že úroveň vzdělání je čím dál horší, což dokládá i ztráta pozic v mezinárodním srovnání, že vysokoškolské vzdělání je tak extenzivní, že devalvovalo svou kvalitu i prestiž, a že přitom to všechno stojí stále více peněz. Veřejných peněz!

A „akademici“ žijí stále v socialismu, kde však mají kapitalistické možnosti a lákadla. Samozřejmě nechtějí, aby jim do toho někdo mluvil, když oni sami nejlépe vědí, jak obdržené peníze utrácet. Říkají tomu akademická svoboda. Tak ať po daňových poplatnících nic nežádají!

Samozřejmě to nejde, protože by se pak ukázalo, že jejich „vědecká“ činnost, kterou se ohánějí nejraději protagonisté humanitních oborů, většinou nestojí ani za potištěný papír. Pak by museli celou tíži nákladů nést studenti. A toho „akademici“ zneužívají a staví je proti chlebodárcům.

Školné je opravdu závažný problém. Osobně bych byl v ideálním světě pro to, aby se neplatilo, nebo pouze symbolicky. Ale má to právě problém v tom, že bychom si pak nesměli hrát na to, že může být více než nějakých sedm procent vysokoškoláků. Když dáme ruku na srdce, tak je zjevné, že Gaussova křivka ani příliš větší prostor nedává.

Ubyla by spousta samozvaných pseudoakademiků i neschopných či flákajících se studentů. Zanikla by spousta vysokých škol, které jsou pouze pro ostudu a pro nekalé kšefty. Ale ani to by nestačilo. Proč?

Protože při volném pohybu pracovních sil, jak funguje (nejen) v EU, bychom velmi pravděpodobně platili budoucí „německé“ lékaře nebo „americké“ vědce. Dokud bude naše životní úroveň nižší, budou ti nejlepší objektem rabování ještě volnějšího, než jaké známe z hokeje nebo z fotbalu.

Můžeme se pak divit, že La Liga nebo NHL nás nikdy nenechá vyrůst? A ve vzdělání a ve vědě je to ještě závažnější. Jak z toho ven?

Mám takový nápad. Stát by českým studentům hradil vzdělání a chtěl by pouze symbolické školné. Zbytek nákladů by evidoval na osobním účtě jako závazek. Ten by se odepisoval z pěti procent za každý rok, v němž by absolvent pracoval či podnikal (prostě platil daně) v České republice. Za dvacet let by tak nedlužil nic. Kdyby odešel do ciziny, musel by svůj závazek vůči státu, tedy nám všem, vyrovnat.

 

 

 

Autor: Dušan Streit | pátek 27.1.2012 15:47 | karma článku: 38,62 | přečteno: 3017x
  • Další články autora

Dušan Streit

Další zákeřná sketa – Viktor Nárožný

Nevím, jestli se jedná o alter ego Leo Wolfa nebo o reálného zákeřného fízla, který pomlouvačně kydá špínu s cílem mě znevěrohodnit.

27.3.2014 v 14:12 | Karma: 11,77 | Přečteno: 5382x | Diskuse | Hyde park

Dušan Streit

Atomová Julia by z vozíčku ubránila Krym

Na Bělehrad! Tato scéna Švejka mávajícího berlí na kolečkovém křesle se mi vybavila poté, co byl zveřejněn odposlech telefonátu Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Šufryčem.

27.3.2014 v 12:03 | Karma: 42,50 | Přečteno: 4004x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Totalita protektorátní byla ještě zrůdnější než komunistická

Německá okupace byla horší než sovětská. A člen KSČ, který z ní po Listopadu vystoupil, aby dělal politiku jinde, je hoden většího opovržení než dnešní člen KSČM.

26.3.2014 v 11:32 | Karma: 44,06 | Přečteno: 8116x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Ministryně Válková, omluva zdaleka nestačí!

Tato předlistopadová členka KSČ, trvale bydlící v bavorském Pasově, která byla ještě v roce 2011 vedoucí katedry na plzeňských právech, jež sama získala profesuru na tak „prestižní“ univerzitě, jako je trnavská, se nikdy neměla stát českou ministryní, navíc v resortu spravedlnosti.

25.3.2014 v 12:02 | Karma: 38,45 | Přečteno: 2540x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Divadelní ministr obrany vs normální pán. Vadí ještě komunista víc?

V jídelně máme televizi a já mám hloupý zvyk při obědě přes protesty svého staršího syna pouštět ČT 24. A tak v neděli většinou vidím kousek Otázek Václava Moravce. Nemám ho rád, nedívám se cíleně, takže nevídávám začátek ani konec.

24.3.2014 v 11:15 | Karma: 43,15 | Přečteno: 4594x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Skvělá, ale k nezaplacení. Nejlepší místo k životu je Praha, říká průzkum

22. července 2024  8:52

Skvělá infrastruktura, možnosti vzdělávání či zdravotní péče – i proto se nejlépe v Česku mají...

KOMENTÁŘ: Ministr bank chytil střední třídu s hypotékami do pasti

22. července 2024  8:48

Přestože klíčová úroková sazba ČNB poklesla oproti prosinci ze 7 % na 4,75 %, tedy o třetinu,...

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

Dolar po Bidenově odstoupení slábne. Zásadní bude veřejné mínění, tvrdí analýzy

22. července 2024  8:32

Dolar po nedělním oznámení amerického prezidenta Joea Bidena, že nebude usilovat o znovuzvolení na...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 1144
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3937x
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie.
Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní!
Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...