Odhadnete kdo vyhraje letos na tenisovém US Open ?

Letošní vítězka Wimbledonu Petra Kvitová (5) i vítězka  Paříže Na-Li (6) skončily  v 1.kole.  Pak vypadly i další vysoko nasazené hráčky jako Zvonarevová (2),finalistka Wimbledonu Šarapova (3), Azarenková (4),Schiavone (7) i Bartoli (8). Naopak do semifinále se probojovala nenasazená hráčka Angelika Kerber z Německa, která je v současnosti na 92.místě řebříčku WTA. Proti ní nastoupí 9. nasazená Australanka Samantha Stosur. Ve druhém semifinále nastoupí současná světová jednička - Dánka Caroline Wozniacki, která zatím nevyhrála žádný turnaj Grand Slamu. Proti ní bude hrát po delším zranění jako favoritka domácí Serena Williams - držitelka 13-ti vítězství na turnajích Grand slamu a navíc 12-ti titulů ve čtyřhrách se sestrou. Je to také bývalá první hráčka světového žebříčku. Předpokládané finále Williams - Stosur by snad měla vyhrát mnohonásobná vítězka, pokud se nezraní. Ale teď v září dosáhne už 30-ti let jako v srpnu Federer.

Získá Williams 14-tý titul Grand Slamu ?Philip Hall / USTA

Odveta za porážku na letošní Paříži ?

Srb Novak Djokovič (1) prohrál v semifinále letošního French Open na pomalé antuce s třicátníkem Federerem (3). Na rychlém povrchu by měl o 5 let mladší a o 5 kilogramů lehčí Djokovič porazit pomalejšího soupeře, i když Roger Federer vyhrál US Open 5x po sobě v letech 2004-2008. Novak Djokovič tady byl už dvakrát ve finále, ale ani v minulém roce neuspěl proti Rafovi Nadalovi. Snad mu to do třetice při jeho současné formě vyjde.

Vyhraje Djokovič nebo  zase loňský vítěz Nadal ?

Podle papírových předpokladů by měl Rafael Nadal (2) vyhrát ve druhém semifinále nad čtvrtým nasazeným Britem Murrayem a ve finále obhajovat loňský titul z US Open. Jak ale fandové tenisu ví, vyhrát může kdokoliv. Nedávno v Cincinatti porazil Andy Murray favorita Novaka Djokoviče, který vzdal pro zranění ramene. Ale diváci v hledišti i u televizních obrazovek obdivují nádheru tenisu. Když v utkání Djokoviče s Ukrajincem Dolgopolovem probíhal urputný tiebreak, tak za stavu 16:14 diváci aplaudovali ve stoje. Doufejme, že ještě nyní uvidíme  v New Yorku další krásné a vyrovnané zápasy.

Zkuste natipovat v diskuzi pod článkem výsledky finálových zápasů mužů i žen, včetně poměru setů a gamů. Nejlepší tipující čtenář dostane speciální ocenění 8-)

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Miroslav Štorch | sobota 10.9.2011 15:09 | karma článku: 15,38 | přečteno: 1767x