Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

LS

Jednoho krásného dne ...

25. 11. 2011 11:29
to by funguvalo, pokud budou všichni altruisté

jenže nejsou. takže racionálnější je bud´ se přizpůsobit nákladům konkurence, nebo začít dělat něco jiného v čem konkurence nebude stíhat. pokud nedokážeme ani jedno, máme smůlu. nikdo cizí nám  životní úroveň nebude garantovat. pak je ještě třetí možnost, mít větší a lepší armádu a vzít si, co budeme potřebovat. vše ostatní je utopický inženýring.

0 0
možnosti
PK

repanak

25. 11. 2011 11:10
Určitě to Tomáši myslíš upřímně,

ale svět je dnes úplně jinde. Řada našich "výrobců" už nic nevyrábí, jen kupuje. Český kapitál toho zde moc nevlastní atd. Takže kupování českých výrobků je často jen iluze. Přiznejme si, že nebýt dnes kritizované globalizace, tak by naše úroveň spotřeby byla podstatně nižší. Něco jiného je jak říkal Kukura, že když bydlel v Hamburku, tak v této lepší čtvrti podporovali nákupy dobrého místního kavárníka a pekaře, aby se vůbec udržel a z lokality nezmizel. Pochybuji, že je to u nás možné.

0 0
možnosti
  • Počet článků 29
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1114x
Jsem mladý a nadějný a skromný. Skromnost je vlastnost kterou si na sobě cením nejvíc
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.