Diskuse
Musíme sami sobě pomáhat
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Jednoho krásného dne ...
to by funguvalo, pokud budou všichni altruisté
jenže nejsou. takže racionálnější je bud´ se přizpůsobit nákladům konkurence, nebo začít dělat něco jiného v čem konkurence nebude stíhat. pokud nedokážeme ani jedno, máme smůlu. nikdo cizí nám životní úroveň nebude garantovat. pak je ještě třetí možnost, mít větší a lepší armádu a vzít si, co budeme potřebovat. vše ostatní je utopický inženýring.
repanak
Určitě to Tomáši myslíš upřímně,
ale svět je dnes úplně jinde. Řada našich "výrobců" už nic nevyrábí, jen kupuje. Český kapitál toho zde moc nevlastní atd. Takže kupování českých výrobků je často jen iluze. Přiznejme si, že nebýt dnes kritizované globalizace, tak by naše úroveň spotřeby byla podstatně nižší. Něco jiného je jak říkal Kukura, že když bydlel v Hamburku, tak v této lepší čtvrti podporovali nákupy dobrého místního kavárníka a pekaře, aby se vůbec udržel a z lokality nezmizel. Pochybuji, že je to u nás možné.
- Počet článků 29
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1114x


















