Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Evropa v silné křeči

Když si poslední dobou člověk listuje zprávy z ruzných zdrojů je zajímavé se podívat, co novináři dokáží ,,nahroutit" článků o témátu jako je Libie a Fukušima 1. Já osobn,ě když tyto články pročítám, zcela zachovávám klid a nepanikařím. Nicméně každý novinář rád panikaří, přináší mu to totiž čtenost a Evropa v posledních týdnec panikaří strašně ráda. Ale co se stane asi banánem po kterém Evropská unie potažmo celá Evropa uklouzne?

Nebudu se tu zabývat takovými věcmi, co se v Libii děje nebo který reaktor právě září jako nový. Spíše mě zajímá do jakých křečí to uvádí celoevropskou veřejnost. Rakouští a Němečtí politici se předhánějí v tom, co s jádrem, Francouzi opakují, že jejich energetika je na jádru závislá a Češi k tomu sedí a vesele tleskají, jak se tento politický zápas živě rozjel. Nechci tím říci, že by u nás žádné ohlasy nebyli, ale rozhodně nejsou tak silné. Přiznám se, že já osobně z jádra nemám strach. Můžeme si totiž vybrat buď všichni budeme šlapat na kole s dynamem a myslet si, že tahle energie bude stačit k funkci fabrik a nebo si přiznáme, že atomová energie nám zajistí tolik energie kolik nám za to riziko stojí.

K tomu všemu se rozjel i boj o Libii, kde se předháníme zase v pozitivních a negativních zprávách. Paradoxně to evropou hýbe méně než jaderná problematika. Postoje se mění každý den a vůbec nikoho z nás nestresuje myšlenka, že skomírající režim by mohl napáchat škody i v Evropě. Bojíme se špenátu z Japonska který tady nikdo nekonzumuje, ale režimu, který se teď násilým snaží uklidnit státy, ani moc ne. Paradoxně i když je tu riziko také velké, ani toho se člověk obávat tolik nemusí. Může to ano, ale nemusí, protože oním pravým nebezpečím, co tu nastává je něco jiného něco, co se k nám krade, jak zloděj v noci.

Ptáte-li se, co je tím nebezpečím, tak Vám musím odpovědět jednoznačně, že pravým nebezpečím Evropě je Evropa sama. Společnost tvořená tolika individualisty nikdy nemůže být jednotná. Kreče Evropy trvají už nějakou dobu a s každým rozporem s každým zakolísáním a s každou nejednotností se Evropa propadá do stále větší křeče. Co bude onou zkázou Evorpy nebo lépe řečeno Evropské unie, která se snaží onu (ne)jednotu reprezentovat, to neví nikdo. Snažíme hledat jiné problémy, ale sama EU má velký problém. Neměli bychom je nejdříve vyřešit vlastní problémy než začneme řešit a hledat je jinde?

Autor: Tomáš Stolařík | úterý 22.3.2011 15:52 | karma článku: 8,95 | přečteno: 890x

Další články autora

Tomáš Stolařík

Musíme sami sobě pomáhat

Evropa je v tuto chvíli v hluboké politické a ekonomické krizi a člověk se ptá, co s tím. I když musím přiznat, že se mi spíš vybavuje název jedné skupiny lidí Jak z toho ven (myslím, že slovní hříčku netřeba vysvětlovat). Ale je na čase přiznat, že chyba je v nás Evropanech samotných, v našem jednání, upadající morálce, vzdělání a po ekonomické stránce i nakupování.

25.11.2011 v 10:00 | Karma: 7,58 | Přečteno: 567x | Diskuse | Ekonomika

Tomáš Stolařík

Placené školné aneb další špatná myšlenka

Když se člověk zamyslí nad odloženým školným tak v první fázi si řekne, že je to způsob jak snížit počet studentů a zvýšit kvalitu výuky, ale opak je pravdou. Zavedení školného na vysokých školách jen podporuje pravý opak tohoto tvrzení. A ptáte-li se proč, tak Vám to zkusím nastínit v následujících řádcích.

10.10.2011 v 9:00 | Karma: 9,79 | Přečteno: 576x | Diskuse | Ostatní

Tomáš Stolařík

Boj o zrno ve volném stylu řízeno Bruselem

Milí vážení příznivci a nepříznivci, tak po nějaké menší pauzičce se vracím se svou malou troškou do mlýna, abych trochu okomentoval tragikomičnost celé situace na politické scéně. No hlavní, co chci okomentovat, je boj politických stran o vládní křesla, někdy si říkám jestli tam uklizečka stíhá vytírat krev z jejich boje, ale to je věcí jinou. Samozřejmě, že se všichni perou o koryta, ale jak víme 60% naší administrativy pochází z Bruselského domu páně (můj název bruselské administrativy a nebojte malé písmenko je tak schválně). No a naše vlastní zákonodárná moc je tím omezena.

29.6.2010 v 11:16 | Karma: 8,66 | Přečteno: 809x | Diskuse | Politika

Tomáš Stolařík

A kola se točí dál aneb (euro)skeptické srdéčko

Zbožňuji dění na současné světové scén, zbožňuji ho zhruba jako letní průjem. Jiří Paroubek nám vyhrál krajské a v podstatě i senátní volby i když nic neudělal, jen se pokusil svrhnout vládu a kritizoval jí, ale to je asi úkol opozioce nenavrhovat reformy, ale jen se hádat. Klausek nám tvrdil, že se nás krize netýká a nakonec Francie si chce udržet předsednictví na které jsme se chystali my. To je tak pěkné jako drátem do oku. A nakonec náš prezident se už chystá na návrat k ODS.

27.10.2008 v 8:00 | Karma: 9,21 | Přečteno: 725x | Diskuse | Politika

Tomáš Stolařík

Koncentrace novinářů na demonstranta

Když jsem naposledy sledoval zprávy, zjistil jsem, že bývá dost často na demonstraci víc novinářů než samotných demonstrantů. A jak jsem k tomu došel?

15.11.2007 v 8:00 | Karma: 9,55 | Přečteno: 699x | Diskuse | Kultura

Nejčtenější

Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku

Pavučinec plyšový, smrtelně jedovatá houba.
1. června 2026  9:56

Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...

Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?

Legendární Britská Guyana má hodnotu přes čtvrt miliardy českých korun.
1. června 2026  4:54

Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...

Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů

Akce Pradědečkův traktor vždy přitáhne hodně návštěvníků.
1. června 2026  11:29

Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...

Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi

Festival Signal rozzářil centrum Prahy (15. října 2015).
8. června 2026  9:51

Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík

ilustrační snímek
8. června 2026

Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...

Dálnici D2 na Brněnsku uzavřela nehoda tří kamionů. Dva lidé utrpěli zranění

Dálnici D2 na Brněnsku uzavřela nehoda tří kamionů (8. června)
8. června 2026  19:12,  aktualizováno  19:53

Nehoda tří kamionů v pondělí po 17:00 na víc než dvě hodiny zcela zastavila provoz na D2 na Brno na...

Přerov poskytne dotaci 5,6 milionu korun na odhlučnění estakády na D1 u Dluhonic

ilustrační snímek
8. června 2026  18:13,  aktualizováno  18:13

Přerov se rozhodl poskytnout Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dotaci 5,6 milionu korun na úpravu...

Nehoda tří kamionů uzavřela dálnici D2 na Brno mezi Blučinou a Chrlicemi

ilustrační snímek
8. června 2026  18:02,  aktualizováno  18:02

Nehoda tří kamionů dnes po 17:00 zcela zastavila provoz na D2 na Brno na devátém kilometru, tedy...

Na Tachovsku vyjede 14. června poprvé autobusová linka Tachov-Tirschenreuth

ilustrační snímek
8. června 2026  18:01,  aktualizováno  18:01

Na Tachovsku začne v neděli 14. června jezdit pravidelná autobusová linka...

Vyhrajte balíček pivní kosmetiky pro krásné a silné vlasy
Vyhrajte balíček pivní kosmetiky pro krásné a silné vlasy

Milujete tradiční české ingredience a svěží vůně? Pivní kosmetika je legendou, která pomáhá vlasům k vitalitě a lesku již po generace. Zapojte se...

  • Počet článků 29
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1114x
Jsem mladý a nadějný a skromný. Skromnost je vlastnost kterou si na sobě cením nejvíc
Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.